Gravidute curajoase de Noiembrie-Decembrie2008(84)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Alexaa super dragute lucrurile. Sa le stapaniti sanatosi! Si mie mi-a placut balansoarul ala de la Graco, asa ca nu m-am putut abtine si l-am comandat. De abia astept sa vina

==========
Corina 29+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Carmendu la 2 saptamani? Mama....mi se pare prea mult. Eu stiu ca nu prea e bine sa se umble pe acolo. La mine dr a limitat la minim nr tuseurilor. Doar cand aveam probleme mi-a facut, in rest eco ca sa vedem cum evolueaza.

==========
Corina 29+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VonHelen spune:

Bravegirl mie cred ca mi-a facut tuseu de 2 ori toata sarcina...si de 5 ori in total ex clinic pentru ca ma plangeam eu de abundenta secretiei;
si o sa mai urmeze un consult pt cultura din col...apropo la cate sapt de sarcina se face ???

30+
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te face parinte" Michael Levin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

BALANSOARUL Alaaaaaaaaaaaa?......pai mi-a zis ca e doar o mostra....cat te-a costat???.....in cat timp vine???? imi place rau

...Vine unla mami...


...Albume Burtica, Bebe, Diverse!!!...




LAURA 32+ Deniel Alexi
-----------------------------------------------

AMR 7 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Alexa si mie mi-a zis ca e doar pt expozitie si ca o sa-l aduca mai incolo la pretul de 1500 Ron...Imi luasem gandul, desi sotul luase datele de contact ca a zis nenea ala dela Graco ca putem sa sunam peste ceva timp ca sa-l luam.
Si cum imi ramasese gandul la el, m-am pus pe cautat pe net si l-am gasit pe amazon.

==========
Corina 29+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Fetelor, schimbare de plan! Am sunat doctora astazi si mi-a zis ca e de garda si iese pe la 18...daca nu ajung astazi, tocmai martea care vine o mai gasesc ca pleaca la o conferinta. Si cum ma stresa fibrinogenul ala si-mi era dor sa vad un bebic mic, am facut un tur de forta astazi.
Am luat copilul de la scoala, l-am adus acasa sa manance si fugi cu el la spital. saracu a fost asa cumitne, a asteptat cu mine vreo ora acolo, ca doctora era intr-o nastere...apoi a inteles sa stea singur pe hol cat am stat eu inauntru, dragul lui mama, copil bun!
Rezultatul ecografiei este foarte bun: bebe e in continuare in pozitie craniana, colul este lung si inchis, lichid amniotic in cantitate normala, placenta posterioara de grad 0! Cel mai tare ma bucur ca n-a imbatranit placenta! Bebe are 2131g, si este in grafic!
Mi-a spus ca fibrinogenul iese marit in sarcina exact cum citisem, iar valoarea de 500 cat a iesit este ok, sa stau linistita ca nu am nici o problema de coagulare a sangelui..practic de asta ma speriase ca trebuia sa mai intarzii o saptamana controlul si mi-am carat azi copilul la spital obosit dupa scoala..
S-a uitat si pe celelalte analize si a fost foarte multumita. Mi-a scris o hartiuta in care a trecut "rog acordare concediu prenatal", asta pentru cand voi dori sa intru in concediu, s-o am pentru doctora de familie din cate am inteles. Dupa ea...pot sa mai merg inca la servici..si dupa mine...asa ca ma mai duc de luni cand mi se termina CO
Sunt asa de fericita, ca nici vestea ca sotul s-ar putea ca in loc de miercuri sa vina in weekend sau poate chiar saptamana care vine nu m-a mai necajit!
Ah, si m-a chemat la control peste cel mult 2 saptamani...de acum clar se vor indesi controalele, ca tot intreba Leeloo

Ami, mamica lui David Alexandru ( 7 ani) bobocel de clasa 1
si 34+ Luca Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

nu am carddd

...Vine unla mami...


...Albume Burtica, Bebe, Diverse!!!...




LAURA 32+ Deniel Alexi
-----------------------------------------------

AMR 7 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

Cica nici nu livreaza produsul asta in Romaniaaaaaa?????
Vreau si eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeu................

...Vine unla mami...


...Albume Burtica, Bebe, Diverse!!!...




LAURA 32+ Deniel Alexi
-----------------------------------------------

AMR 7 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Alexa eu am mai scris ca am comandat mai multe cu ajutorul cuiva din SUA. Apoi respectiva persoana mi le va trimite in Ro. Inca nu stiu cat ma va costa transportul, sper sa nu am un soc.

==========
Corina 29+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Amalia felicitari pt vestile bune! 2kg...de abia astept si eu sa aud ca are bebelina mea 2 kg. Bravo!

==========
Corina 29+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput