FIV sau inseminare cu donatoare/donator - cap 10

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Iuca: am avut 3 foliculi, destul de putini dupa parerea doctorului, care a trebuit sa-mi mareasca la maxim doza de tratament de stimulare. Am avut apoi 2 ovocite, care au fecundat amandoua. Mi-au facut ET la 4 zile: un embrion avea 8 celule, cam putin pentru ziua 4, celalalt era deja la stadiul de morula, avea peste 12 celule. Dr. a zis ca isi pune sperante in morula. Nu am fost extrem de entuziasmata de doctori si asistente, eu am mai facut un FIV in Turcia unde am fost "tratata" mai bine. Dar a fost bine. Dr. mi-a raspuns mereu la intrebari, inclusiv pe mail. De gigei nu stiu decat ca a ales donatorul sa semene cu sotul meu, in schimb nu a gasit niciun donator care sa aiba grupa de sange si RH-ul sotului meu, asa ca in final au ales unul cu RH-ul si grupa mea de sange. Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipcirip spune:

Iuca deci imi dai voie sa-mi fac de cap pe prima pag. Tu tot somnorici?
Montytaiana iti multzumesc! Da , nu ma voi lasa mai ales ca am fost la un pas de reushita. Data viitoare shtiu ce sa fac shi am sa reushesc!!!!!
Bytzi dc esti bolnavioara mai bine suni shi intrebi dc nu cumva tb sa amani o luna inseminarea sau cel putzin sa-ti zica ce anal sa faci acum. Mi-e sa nu aiba reactii adverse antibioticele asupra ovarelor. Te pup shi numai bine.
Tabi eu cred k mai bine mai putzini foliculi shi buni decat multzi shi proshti. La unguri oricum nu-tzi congelau embrionii. E frumos rezultatul tau shi ai shanse mari sa ramai acum.

Cirip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Tabitha iti tin pumnii stransi ptr sambata. Abia astept sa ne dai o veste buna
cipcirip sunt sigura ca ai sa asezi paginuta cum stii tu mai frumos si ce ai facut pana acum imi place mult
Eu sunt tot somnoroasa si obosesc foarte repede.

ptr toate fetele

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Un capitol norocos cu vesti bune!!!!

Cirip, nu poate fi de la pregnyl pt ca acesta se elimina din organism cate 1000 ui/zi. Tu ai facut 5.000 ui deci in 15 zile nu mai exista. Eu am facut la FIV 10.000 Ui si cand nu a fost sarcina era 0 hcg. Asa ca ...
Tabitha, turcii stiu sa te trateze ca pe un Pasa. Am vazut cand mergeam in concediii.
Morula de 12 celule are mari sanse de prindere. Dar sa stii ca si embrionasul de 8 celule are sansele lui. Mult noroc!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabri-ela spune:

Fetelor sper ca acest nou capitol sa vina numai cu reusite
Tabitha multa, multa bafta pentru sambata si stai cat mai linistita in aceasata perioada......tin pumnii stransi, stransi pt tine
Pupici si bafta in tot ceea ce faceti pt toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipcirip spune:

Da Moni, asha shtiam shi eu. M-a mirat ce mi-a spus Ispashoiu ca val poate fi de la Pregnyl. Bebele meu in ziua a 10-a de la inseminare m-a parasit, am simtzit ca era ceva in neregula cu mine in ziua aia. Imediat din ziua urmatoare au inceput sa ma lase simptomele shi sa am frisoane. Cred ca nu shia gasit un loc bun de culcush shi il incomoda pozitzia de stat in fund. Regret ca nu am stat acasa in ziua aceea dar acum shtiu ca in zilele 8-9-10-11 tb sa fiu f cuminte.

Cirip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna30 spune:

oooo buna fetele, mult mult succes pt noul capitolas si multe multe reusite.Scuze, nu v-am parasit, dar nu am mai avut monitor la calculator, dar am reusit sa va citesc dupa cateva zile.
[redcip-cirip]sincer imi pare tare rau, dar trebuie sa ai putere si o sa iei de la capat si sa lupti pt visul tau ,pana se va implini, iti tin pumnii si trebuie sa reusesti.capul sus si mult succes la urmatoarea inseminare, stiuu cum este dar trebuie sa mergi mai departe.
iucaFELICITARI!!!!, ma bucur din suflet pt cei mici ca sunt 2 bebelusi mici, sa fie sanatosi si sa te ajute d-zeu sa ii duci cu bine pana la capat, o minune intr-adevar , bravo , ma bucur tare tare mult pt tine, te pupic si ai grija de tine .
monty[/red]ce mai faci? esti bine?
Stiu ca vb cineva de clomifen, mie sincer mi-a reusit inseminarea pe ovamit, se supne ca este mai bun decat clostry cu toate ca substanta este aceeasi.
va pupic dulce si toate.



13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna30 spune:

mai fetele ce am facut de a aparut asa mare si am scris numai aiurea..va pup si ma scuzati, am apasat aiurea pe ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

cip multumim pt noul capitol si pt flori,am si eu an curte flori la fel doar ca sant mov dar nu stiam ca se cheama aster

tabitha doamne ajuta sa vii cu un test pozitiv sambata.
eu ma simt tare rau ma doare coloana sau rinichii si putin prin burtica nu stiu de la ce o fi...am facut o injectie de scobutil si 2 polidin dar nimic tot asa ma doare,azi merg la dr sa vad ce ami zice ...sper sa nu fie prea grav sa nu pot merge la Sibiu luna aceasta....
toate fetele mele dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna30 spune:

tabitha iti tin pumnii sa dea d-zeu sa fie bebe acolo in burtica si sa se implineasca visul mult asteptat. mult succes sa dea d-zeu sa fie bine, te asteptam cu un test POZITIV!

Mergi la inceput