Gravidutze si mamici de Cluj - 91

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

SELENE draga tare rau im pare ca te confrunti cu atatea probleme si mai dai si o gramada de banii pe drumuri ,ce zapaciti de oameni
de ce saracia nu ti au spus clar la telefon ce ai de facut ?


ma duc la o cafea

INGERASHUL MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

buna dimineata, asa mai pe la amiza. dar avem o scuza, ca am ajuns tirziu de la nunta aseara si de dimineata nu se mai dezlipeste stefan de noi...i-a fost dor..
noutati: de ieri a inceput sa spuna pa-pa si ba-ba (sper ca nu se refera la mine ci la bunicile cu care a stat ieri). asa ca am scapat de un mare stres. in sfrisit silabisim si noi ceva.


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

ANCA felicitari pt cuvintele ,asa i ca i minunat sa l auzi cum "povesteste"
super ca v ati simntit bine


4 ron/mp la covoare ...m a intrebat careva ...nu mai stiu cine

INGERASHUL MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpop spune:

alex, spune-mi si mie cum de nu ai platit la covoare? Ei practic au luat covoarele (nu au cerut nici un avans? Apoi cand ti le-au adus inapoi ei practic ti-au livrat produsul, si ar fi trebuit sa-ti ceara banii. Ca altfel, daca nu-i platesti cand iti dau covoarele inapoi, cand ii mai platesti?

fetei noi, selena parca - chiar daca nu esti asigurata, nasterea e gratuita in orice spital din tara. nu trebuie nici o adeverinta sa duci ca sa nasti.

as fi vrut sa va raspund la multe, ca ramasesem in urma, dar am uitat acuma ce/cui voiam sa-i scriu.

va pup pe toate.

mami de irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

fetelor cred k mi se realizeaza unul dintre vise
ieri la nunta am vb cu fotografu kare era si cameraman,sa vedem sa fac un curs pt fotograf is foaret pasionata iar el o zis k ma ajuta k o terminat cinematografia si ma instruieste si ma ajuta sa imi aiu un aparat profesional super tare si imi deschid o mica afacere, sa fac poze la botezuri , la onomastici.... pt pitici ma axez eu k is moarta dupa ei

poze

Elena si Dragos Stefan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

DIANA draga au uitat nr meu de telefon ,nu l au salvat
iar cand au venit ,eu nu eram acasa si au lasat covoarele la vecina
avans nu mi au cerut ...din fericire pt mine
iar a doua oara a venit patronul firmei si si a cerut miide scuzesia luat covoarele si mi a spus ca maine cel tarziu le am in casa
mi a spus ca o sa le mai spele si o sa le usuce cum trebuie
mi a spus ca de 7 ani de cand are firma deschisa nu s a mai intamplat asa ceva
greseli se intampla la oricine ,dar nu mi convine sa mi umble copilul pe parchetul asta rece ,mai ales acuma cu frigul asta
si oricata caldura as face parchetu tot nu se incalzeste

ce ti face puisoru ?

INGERASHUL MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

super tare ELENA multa bafta

INGERASHUL MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geanina-nica spune:

netza
Gata si cu caldura pe la noi,au ineput ploile dar frig,frig nu e poti sa stai la amiaz in maneca scurta sau cine-i friguros cu o geaca

alex-sa dea doamne doamne,sa-ti aduca acumcovoarele uscate ca lumea
Tiadris,ma gandesc ca e bine si cumintede la AL

ioana 13bine ati sosit,si bine ca v-ati simtit fainla P de la AL
Eu am descarcat in spaniola,baby ...,si au o calitate super,dar se numeste LITTLE EINSTEIN,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geanina-nica spune:

ELENUTZA-SUPER sa t-i se relealizeze visul

selena-asa mi-e de ciuda cand vad cat te freaca,la noi,
Nu ai pe numeni in Spania sa vi si sa nasti aici?

Tu fetelor de ce nu se organizeaza un miting si la noi impotriva sistemului medical,cu atatea probleme si nimeni nu iese in srtada,intreb si eu.

Eu pur si simplu,o emigranta,am nascut fara sa dau nimic la nimeni,si fara atatea harti,nasti cu cine-i de garda in momentul respectiv,aici doar la privat, ai medicul tau,
A si aici ai mai multa treaba cu moasa nu cu medicul,
EI SUNT pe acolo pe la analize
Ce sa va mai spun ca pe mama,i-am facut doar cu 3 hartii cartela de sanatate,cu care merge si o consulta si face de toate,acum i-a venit si o scrisoare in care o ruga sa mearga sa-si faca mamografia,(si ea e in tara)(nu a cotizat niciodata aici,si nu are rezidentza)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geanina-nica spune:


soanso-

anca b-asa ca vatzi distrat la nunta
Cum zicea si ALEX,ce frumos e cand incep sa vorbeasca pe limba lor,si sa vezi cat efort pun,dragii de ei





Mergi la inceput