Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 77

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

madaaaaa... unde esti zana ?... cine ma mai trage si pe mine de chisere in jos ......

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

neatza fetelor!
anaconda iti tin pumnii .
eu astept sa vina rusii pana pe 23. nu cred ca sunt gravi pt ca luna asta nici macar nu am tinut cont de perioada ovulatiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

georgia si tie iti tin pumnii. asteptam rezultatul pozitiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Jorjic, te tin io de unu dar am nevoie sa ma ajute cineva!

Rocsyca, cine mai tine minte perioada ovulatiei? Da-o-n colo!!! Fufu la greu, fara socoteala si fara numar, fara numar!!!

Cosi, daca mai fac kk pasarile pe masina ta, zi-le ca a aparut pempersu, sa nu mai faca asa aiurea ca e rusine!

Lali, mneatale esti plecata sau te tine sefu de dejete sa nu scrii?

Pooooop,

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosicel spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaconda2

cel , eu zic sa iti cauti alt loc de parcare , nu la struti ... . KK de pasari e cea mai toxica ptr tabla si vopseaua masinii ! O gaureste...


Iti dai seama de ce stateam ca disperata sa-l sterg!
Din pacate, pe locul meu de parcare, se asezase frumos al meu sot, si ca atare m-am mutat eu pe-al lui ...da' nu cred ca mai fac acte de binefacere prea curand! Chiar ma gandeam: oare pasarile fac kk cand ploua? Ca ar putea fi o explicatie pt cantitatea impresionanata pe care au lasat-o in cateva ore, daca vreo 2 zile au stat constipate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosicel spune:

Citat:
citat din mesajul lui felix76
, daca mai fac kk pasarile pe masina ta, zi-le ca a aparut pempersu, sa nu mai faca asa aiurea ca e rusine!


Cred ca-s needucate si-or mai fi avut si oaspeti! Oricum, le pun afis ca acum se poarta pampers!
L-am amenintat pe-al meu (care si-a luat pusca exasperat de mizeria pe care o gasea pe masina -- da' pe-a lui o cam evita pasarile in ultima perioada!) ca daca nu se apuca sa le decimeze, il impusc eu pe el!
Ca mai stau si cu monstruozitatea aia de arma in casa, si unde credeti c-a pus-o? Fix deasupra capului meu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Neata si in acest capitol fetele mele,

In primul rand,
Madlen, sa va traiasca bebelusul, sa fie sanatos si sa va umple vietile de fericire !!!
Anaconda, Georgic, Doamne ajuta sa vedeti testele pozitive si sa aveti valori mari la beta .
Cosicel, Lilisor, si voua va tin pumnii stransi, stransi sa va reuseasca inseminarile .
Elly, bine ai venit iubita printre tutunici ! Sper din suflet ca dr.T sa te ajute sa iti implinesti visul de a deveni mamica.
Rala, ceva simptome, cand trebuie sa te testezi?
Madutz, pe unde umblii?
Felicic, Rocsy, Lali, pup dulce.
Lorelix, verifica PM.

O zi minunata va urez si sa ne ajute Dumnezeu sa auzim de cat mai multe gravidutze .


Cu siguranta se va intampla minunea !!!
aspiranta din aprilie 2004

Doamne ajuta tuturor
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler

www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

ase felix... vrei sa tragi de cracute ....hmmm
rocsy ... micuta ... vai ce as rade sa fie bb ...sa te vaz io atunci cand o iesi testiferul cu II , ce mai zici ...


Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosicel spune:

Anaconda - se poate face IA dubla? Adica in doua zile, succesive? Adica, ma intreb daca l-as duce pe al meu, sa-i congeleze cu o sapt inainte, si apoi, in prima zi am face IA cu proaspeti si a doua zi cu d'aia preparati anterior!
Doamne, fac si eu o mie de calcule, mainile deja imi tremura de parca azi ar avea loc procedura...

Clar tb s-o sun pe dr Matei! Cred ca de la frecatul kk-ului de pasari incep sa-mi vina idei care mai de care mai ciudate!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rala spune:

Neata dragele mele!
Magdita, sunt un pachet de nervi. Parca nu mai am niciun simptom, numa' niste sani de-mi vine sa-mi schimb id-ul in "pamela". Azi e ziua 24 si ziua 10 de la ovu. Habar n-am cand sa fac test... sa fac maine? A! A mai fost ceva: ieri imi tot simteam urechile tziuind si am crezut ca am tensiunea mica, si al meu sot a zis ca mai curand e mare, si cand mi-a luat-o aveam 12 cu. Eu in mod normal avand 9 cu. dar cica poate fi si de la oboseala...

...pararea mea!

Mergi la inceput