Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (191)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Maria, ai reusit sa-mi inveselesti seara.
Nici nu mai e nevoie sa citesc din urma.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Maria

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

daca vreti sa vedeti un plimbaret...........
http://good-times.webshots.com/photo/2984147210101313810mfuTqJ

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Roxana, ii vin cizmulitele Alexandrei si ghetutele lui Bubu?

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Cecilia, sa va fie de bine tunsul si sa purtat sanatosi ghetele.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Gata ma retrag la nani, am gatit pana acum....ciorbita de legume(preferata lui Cristi)si o tocanita de vitel, sunt intr-o mare lipsa de idei in ce priveste gatitul, mai ales pt Cristi....maine tb sa fac curat si sa fug sa-i cumpar cadou lui tati, e ziua lui si trebuie sa-l sarbatorim, ca sa nu spun ca apoi mai tb sa pregatesc cate ceva si acasa, de regula mai apar si ceva musafiri chiar daca de data asta nu am invitat pe nimeni.

Roxana, in legatura cu tortul, poate gasim o combinatie ciocolata si ''frisca'' sa nu facem totusi 2 torturi sau sa-l facem jumatate ciocolata si cealalta jumatate frisca cu fructe sau ce vreti voi(nu am retinut ce ziceai sa fie) si asa avem un singur tort, eu cred ca se poate........

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Aaaaaaaam vazut pe Yanisucu cel super elegant, daca acum a fost asa frumos la nunta unchiuletului o sa super super frumos....
Anisia, casa de piatra fratelui tau si multa multa fericire...si o verisoara pt Yanis( tare bine ii statea cu Y in brate), daca tu faci baieti lasa-l pe el sa faca fete....macar una.

Si_bv, felicitari, sa ai o sarcina usoara si un baiat sanatos.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Ana. Ce mai face tatal tau?

Acum chiar merg la nani, noapte buna.


Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Verisoara mea i-a facut fetitei sale la botez un tort din doua bucati lipite (una alba si una neagra). Era ca o carte, cu doua pagini diferite (ca aveau si un desen si nu mai stiu ce bazdaci pe acolo). Cand a servit, chiar ne intreba daca vrem alb sau negru. Fiecare avea alt gust. Deci se poate sa ai doua torturi intr-unul. Si eu cred ca e mai ok asa, decat sa avem doua torturi. Mai bine unul mare si frumos. Putem sa-l facem si cu etaj, iar straturile sa fie din compozitii diferite. Astfel, cine nu manaca ciocolata, sa ia de la etaj... Hihihiihihihi...

Eu i-am luat lui Y de la cofetaria Georgi. Costa 29 roni daca e tort normal, 42 roni daca e imbracat in martipan si 50 daca depaseste 5 kg (la asta imbracat in martipan). Faza cu martipanul e mai mult fitza. Daca tortul e bun, arata foarte bine si cu ceva frisca si floricele acolo, un scris si gata. Adica eu m-am aia pe mine cu martipanul meu. Daca faceam un tort simplu, ieseam mult mai in castig. Oricum, tortul in sine a fost demential la gust. Toata lumea l-a remarcat. Daca aveti pe langa voi o cofetarie Georgi, incercati prajitura "Cheia sol" (compozitia asta am ales-o pentru tort), sa vedeti cat de racoros, insiropat si delicios este.
Am inteles ca si cofetaria Piticot face torturi super marfa. Mama a comandat acolo tortul pentru cununia lui Ro. Numai ca a ales Amandina, care era ok, dar nu mi-am dat seama cat de buni erau (poate daca ar fi ales ceva mai simandicos)...

Micul Yanis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Cecilia, tata e foarte bine. Cred ca maine il luam acasa. Cu Vlad am eu belele acum. Somn usor si la multi ani lui tati pentru maine.

Apropos de torturi, cred ca nu conteaza sa fie cel mai fitzos, da' sa fie cu ingrediente cat de cat normale. Frisca naturala, fructe adevarate. Nu prafuri si plastice. Bine, eu cred ca m-am dilit de doua zile de cand e Vlad in pioneze si nu vad decat balauri in orice farfurie cu mancare. La Piticot fac praji bune, dar nu se prea au ei cu chestiile complicat si simandicoase. Am stat o vreme peste drum de Piticotul e la Valea Ialomitei si numai de acolo luam praji. Erau yam yam.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput