Gravidute si mamici de Constanta (31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Crisis,felicitari,sarcina usoara!
Ralina,dupa cum i-am spus si lui ege,in oct-nov voi fi la etajul 6 la gineco patologica,in dec.voi fi din nou la 7,dar numai pana in 22,caci universitarii au vacanta apoi pana in 3 sau 5 ian,depinde cum pica,nu m-am uitat.
ege,se gasesc si de cumparat,dar nu toate sunt ok,eu prefer sa cumpar eu.
Madaluta,gradinita de care spui este "Lumea povestilor"(nr.47)nu "Casuta cu povesti".Stiu prea bine ptr.ca ei ne-au invadat la "Comenius",unde il inscrisesem pe Alex inca din martie si au dat totul peste cap.Au venit ca la stat,cu buget zero,cu jdemii de copii in grupa in clase prevazute pentru 10 copii,cu program prelungit intr-o gradi cu program scurt(deci neprevazuta cu paturi)deci,haos total.Ieri am stat 2,5 ore la sedinta cu parintii sa vedem ce putem aranja cat de cat pentru piticii nostri,care,de la 10 in grupa evident ca au ajuns 22(sper sa se opreasca inainte de 100!)si care n-au nici o vina ca totul se face brambura si din peticeli ca sa dea primaria bine politic.Am niste nervi de nu va povestesc: n-am fost eu asa precoce ca Angi pentru Pupi,dar am fost prezenta in timp si spatiu si l-am inscris din timp ca pana la urma sa ajung sa am asemenea "surprize".Si evident ca ne-au anuntat schimbarea la sfarsitul lui august,cand nu mai era nimic de facut,si cu pile tot la o grupa supranumerara l-am fi inscris la alta gradi,caci socotelile ei le incheiasera de mult.Asa ca vazand si facand. Drept care ,Madaluta,eu as insista pentru la anul sau,daca nu vor sa auda,incepi la anul in martie-aprilie cautarile.Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralina spune:

Citat:
Ralina,dupa cum i-am spus si lui ege,in oct-nov voi fi la etajul 6 la gineco patologica,in dec.voi fi din nou la 7,dar numai pana in 22,caci universitarii au vacanta apoi pana in 3 sau 5 ian,depinde cum pica,nu m-am uitat.


Mamacita ar trebui sa nasc undeva in jur de 6decembrie, depinde de ce parere are colul meu si bineinteles si domnul doctor ,eu inclin spre nasterea cu cezariana in urma experientei mele de acum 4 ani.Mi-as dori tare mult sa imi faci anestezia.
Nu imi vine sa cred ca mai e putin si imi voi tine bblina in brate, deja mi se taie genunchii cand ma gandesc si ma napadesc tot felul de ganduri...oare cum ma voi descurca ....cat despre gradinita si problemele care apar cu gasirea unui loc la gradi mi se pare un moment atat de departe pentru noi dar cu siguranta vom intampina aceleasi greutati ...asa ca citesc si bag la cap


28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

mamacita,si eu imi doresc tare mult sa imi faci anestezia,asta in conditiile in care ma intorc cu bb in burtica si nu nasc in antalya.ramane sa mai vb cand ma intorc adica la inceputul lunii.sincer,parca imi doresc mai mult sa stau in rezerva la et 6.parca asistentele de acolo sunt mult mai dragutze desi rezervele de la 7 arata mai bine.
aaaa,mi-am repetat analizele si urina mi-a iesit sterila iar gliciozeria este 8,25,normal tr sa fie absent dar fatza de 250 cat mi0-a iesit la celalt laborator!!!!!am fost la un diabetolog si mi-a zis sa nu imi fac probleme ,ca se poate sa imi apara in sarcina,dar se pare ca am o predispozitie si tr sa imi fac analizele macar 1 data pe an.
dimineatza la 5 iesim la drum,nici o firma de asigurare nu asigura nasterea in strainatate,asa ca daca nasc acolo o voi face pe cheltuiala mea.eu sunt f optimista si am incredere in baietelul meu si sunt convinsa ca va sta acolo pan la termen.
dr mi-a recomandat sa iau nospa si scobutil cate 1 dim si una seara.tr sa mai iau si fier,beahhh
va pup si sper sa ne revedem cu bine!

ege 35 sapt si arzu ege (30.09.2005)

http://community.webshots.com/user/arzuege

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen79i spune:


Fetelor multumesc mult pentru ajutor...acum mi-am facut o idee si voi trece la supita...om vedea ce o fi..
Angelique sper ca micul bebe e ok ...

va pupam

ellen79i +bebe Bogdanel(4 luni)
http://good-times.webshots.com/album/564039031QBzxoH?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Oaaaa... ce mult ati scris.

Citesc din urma... cind o sa apuc. Acum am intrat doar sa-ti spun Mada ca am un bon de 300 ron - am luat scaun de masa in sfirsit - e din data de 16 sept. Dar am rugamintea de a ma lasa 3-4 zile - am ceva probl. pina sa ne vedem sa ti-l dau.

Va povestesc cind vin. Va pupam.


Ina si Gabitzu - minunea noastra mica 11 aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

O zi plina de nervi am avut,incepand cu vecinele care mi-au trezit fata,au obiceiul sa dea muzica tare,insa de la 22 si pana acum am dat drumul la calc la maxim si am inchis usa,as fi vrut sa vina la mine la usa dar nu au avut tupeu ,noi cand renovam ne-au zis sa tinem cont de programul de liniste.Le arat eu liniste de acum,zilnic muzica,m-am saturat.
Apoi dozatorul nu mai incalzeste apa,am sunat la service ca e in garantie si mi-au zis sa-l duc eu acolo,sa ma car cu ditamai ala ,doar la noi e posibil.
Si sfarsind cu netul intrerupt ,au lucrat prin zona si m-au lasat decuplata,inclusiv cablu tv.
Acum am o durere de cap si Teodora maraie,daca zice taicasu sa mi-o plaseze atat ii trebuie.

Mihaela si Teodora Ioana (29.09.2007)
http://community.webshots.com/user/jojo_miha
PrimaPlaja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Of fetelor nu va grabiti cu diversificarea ,si eu eram nerabdatoare si acum e un chin cand ii dau sa manance.
Cu intalnirea cum ramane?Teodora azi a vazut un copil intr-un magazin si vai parca n-ar fi vazut in viata ei ,asa bucuroasa era, pe vremea asta nu prea iesim afara,ne plimbam prin magazine,la prieteni.
Maine daca este cald ne intalnim pe undeva?Daca ploua va astept pe la mine,pacat ca nu am stabilit mai din timp ca va faceam niste prajituri..................
Ma duc sa fumez o tigara si ma gandesc la ceva dulce si apoi directia pat.
Am uitat ,oare e prea cald sa-i pun Teodorei sac de dormit,nu sta invelita.

Mihaela si Teodora Ioana (29.09.2007)
http://community.webshots.com/user/jojo_miha
PrimaPlaja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

neata..tot la cafelutza...
of, ce urat imi e sa beau cafeaua singura....
Raportam o noapte naspa cu vreo 4 treziri...2 ale brianei, doua ale lui darius ...In ultimile zile, briana mea , care dormea 10 ore ne-ntoarsa se trezeste sa pape la 3-4 ore....Pediatra ne-a spus k nici sa nu ne gandim la diversificare in mai putin de o luna, dar asa un supliment de laptic sa-i dam cand nu se satura. Oricum din experienta mea cu darius nici nu ma grabeam, dar ma gandeam k nu cumva asta sa fie motivul trezirilor ei de peste noapte...
Darius e din ce in ce mai neastamparat si vrea sa se urce peste tot.. adica pe birou, pe mobila, pe geam, e groaznic de agitat....Isi cara scaunul peste tot si nu-i chip sa ma inteleg cu el si sa-l dau js..urla k din gura de sarpe.Imi este tare frica sa nu deschida geamul in vreun moment cand eu o alptez pe Briana..trebuie sa caut niste sigurante pt ferestre k nu se mai poate altfel...
In schimb mi-e asa de drag de al ca pronunta toate cuvintele pe care le aude, dar va imaginati in ce hal le poceste pe unele...Imi vine sa-l mananc...

Mamacita: of..imi pare rau k ati avut o surpriza asa de neplacuta...Partea rea e k voi ati fost inscrisi la comenius, dar exista si partea buna pentru restul copiilor din cartier, care totusi au reusit sa obtina un loc intr-o gradinita de stat....Ar fi putut macar sa va anunte pentru k se stia cu mult timp inainte de "falimentul" lui comenius.Am o prietena care a lucrat acolo multi ani, dar anul acesta au fost avetizate k trebuie sa dea concurs la stat, caci altfel nu vor mai putea funcitona.

Ina: sa stapaniti sanatosi scaunul de masa si ma bucur k nu ai uitat de bon. 9I-ai pus stamplia, nu?) Florina este plecata acum in germania la o clinica si nu stiu cand se va intoarce. pana atunci ne vom intalni noi sa mi-l dai. v=-ati hotarat unde plecati in concediu pana la urma?
Jojo: si eu am asemmenea vecini..da ce sa la fac?
ege:drum bun si ai grija..

Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

prajituri...mmmm

eu ma apuc sa ii fac papica lui serban, care intr-un final a adormit, se scoala pe la 12, dup-aia sunt disponibila pentru intalniri etc pana pe la 3 jumate, cand duc copilul in 'stagiu' la bunica-sa, ca mai am niste treaba, care la 5 jumate am terminat treaba si apoi iara ne putem intalni.

sa stiti ca nici mie nu-mi e foarte clar..

Mami de dom' inginer (15.01.2008)
paralelipipedic
www.youtube.com/results?search_query=Serban-Andrei&search_type=" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Doc doar noi doua ne intalnim?nu se mai inscrie nimeni,la mine sau afara?Sa iesim la 12 nu prea avem cum ,Teo doarme ca azi ne-am trezit pe muzica lui Holograf si pana se trezeste pana papa...ramane dupa 5.30 mai bine.

Mihaela si Teodora Ioana (29.09.2007)
http://community.webshots.com/user/jojo_miha
PrimaPlaja

Mergi la inceput