Mamici norocoase de sept-oct 2008 (153)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

anca, fara "batista" eram terminati. noi am cumparat-o cind alexa era destul de mica, 7-8 luni, nu s-a speriat niciodata, acum "presteaza" singura. ne trezeam, in perioadele cind era racita, si in toiul noptii sa aspiram, mititica nu zicea nik. dar ai grija, tot cu ser ii inmoi.
babytza
baby boy, vrei bataie?! stai cumintica.
ange, multumesc! dupa shopping, la 16,30 avem programare la eco.
lucuta, si al meu era tot cu funduletzul in jos, luna trecuta, sunt curioasa daca s-a intors, daca nu sa vezi santaj:)

alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Alina atunci bafta la dr

37+ mai mult ca sigur Crina Alexandra

Bebe

Eco

www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=7088649" target="_blank">Tati, mami&bebelina

A mai ramas 21 zile incepand de azi 18.09.2008....productie de morcovi en-gros [:P]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Lucutta, tb sa astepti un pic dupa o cezariana, nu 2 ani sa ramai insarcinata, 2 ani pana la urmatoarea nastere, deci poti ramane insarcinata cam la 1 an si 3 luni de la ceza...dar nu-i mare bai daca ramai chiar la un an...cat despre numarul de operatii, asa cum zice si Angelynna, depinde de organism, de modul in care face dr operatia, de cum te vindeci etc...Dr meu mi-a zis ca a avut de multe ori a treia cezariana si ca nu e un capat de tara daca mai vreau si un al treilea bebic, ca merge...si da, e mai sigur sa nasti prin ceza si a doua oara desi in Vest si p-aici mai nou, se practica VBAC (Vaginal birth After Cesarian), deci poti sa nasti normal dupa o cezariana, daca dr zice ca e totul ok cu precedenta incizie (adica sa nu riste sa se rupa). Eu am intrebat de VBAC si mi-a ras in nas, a zis ca nu am eu curajul asta si cam asa a fost...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

ange, multumesc

alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenyi79 spune:

Neatza fetele (la mine cel putin e inca dimineatza).

Am fost si noi la doctor la ultimul control aseara si surpriza...o voi vedea pe micutza mai devreme, respectiv duminica. Doctorul ne-a propus sa venim mai repede cu 2 zile ca m-a vazut cam chinuita si asa ca intre 2 interventii ma baga si pe mine . A fost tare dragutz din partea lui, caci de regula nu programeaza nimic in we, dar la spital vine.

Si eu si taticul nu stiam ce sa zicem, eram mai mult surprinsi , vrem sau nu vrem mai devreme, insa ne-am luat inima in dinti si am zis "ok, duminica" si acum suntem amandoi superincantati ca ne vom vedea minunea mai repede.

Eu dorm mai mult acuma , sunt tare franta, ma dor oasele, soldurile...arpoape tot de la burta in jos, insa pe langa faptul ca mai e atat d eputin parca merita sa mai rabd un picutz.

Aaaa...am o propunere, pentru cele care stiu rugaminte sa puna filmulete cu sfaturile dnei dr. Culcer la inceputul capitolului sa ne mai uitam din cand in cand..sunt ff utile..si oricum sunt sigura ca o sa vrem le vedem de mai multe ori, asa sa ne intre bine in cap
.


LauraY 38+ Daria Maria

Ghemotocul meu

Mai sunt cateva zile pana la marea intalnire cu Dariuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

wow laura, duminca e ziua cea mare!!! eu mi-am salvat fimuletele ca "semn de carte"

alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUCUTTA spune:

Fetelor va multumesc pt raspunsuriasta este daca nu se poate natural ma conformez.Dumnezeu stie ce e mai bine pt noi.
Voi a-ti facut analiza din col pt streptococul B ca mie nu mi-a dat dr sa fac .Am facut prin luna a 4 a sau a 5 a cultura din col dar a iesit bine dar nu era specificat pt streptococ.

34+Sergiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Neata si de la noi!!!!Noi suntem dupa o noapte nedormita cu dureri de burtica si maraituri...dar suntem fericiti ca bobocelul nostru implineste azi 1 luna si s-a dezvoltat tare frumos( poate pe seara facem niste poze si pe maine le postez).
tzitziri felicitari pentru David!!! Sa va aduca numai bucurii, iar tie refacere rapida!!!
anca noi folosim cu succes batista bebelusului....la al meu inca iii place( cred ca stie ca-i face bine)....cu pompita aceea de nas nu reuseam nimic si el se enerva si plangea tare-tare...cu asta in schimb sta foarte relaxat...se pune ser fioziologic sa se moaie mucisorii si apoi cam in 5 minute poti sa aspiri...mare atentie: aspiratorul la care legi trebuie sa aiba un buton de reglare a vitezei de aspirare si la inceput dai pe minim si apoi mai cresti viteza dar nu pana la maxim ca sa nu ranesti nascucul...si bagi in nasuc...tii 2-3 secunde scoti si apoi in cealalta nara si tot asa...mult succes!!!

Andreeasuper-happy de Andrei(18.08.2008)

Povestea bobocelului nostru

Poze:
http://picasaweb.google.com/AndreeasiPompiliu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

pe fuga..

tzitziri FELICITARI MULTE

Am reusit sa mai o amin un pic...dar nu stiu exact cit ..azi m-a chemat Badiu sa ma vada ..asa ca azi decidem ce si cum...bine ca nu a fost azi ...ca vreau sa ajung si eu la BABY EXPO ..mai spre dupa-amiaza ...
daca nu ma opreste in spital...
asa ca tineti-mi pumnii ...sa fie de bine

pe toate ..
si sper sa revin cu vesti bune

LIDIA (39w)cu Izabella-Cleopatra si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Voinicelul meu de la nastere pina la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=6ca8c6ea1e4392fcb4bee7&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Aniversare Stefan - 2 anisori!
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157606957759808/" target="_blank">Camera Izabella
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157606967679703/" target="_blank">Camera Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Laura tinem pumnii stransi pt duminica

Andy_galro La Multi Ani pt bobocel

Lidia bafta la dr azi si sa fie asa cum vrei tu




37+ mai mult ca sigur Crina Alexandra

Bebe

Eco

www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=7088649" target="_blank">Tati, mami&bebelina

A mai ramas 21 zile incepand de azi 18.09.2008....productie de morcovi en-gros [:P]

Mergi la inceput