Campanie de responsabilizare a autoritatilor (5)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Luci: am trimis eu deputatilor de Bucuresti. Cam la jumatate dintre mesaje mi-a dat eroare! Poate actualizati voi pe prima pagina.
Va pupic

Aly-"Inca mai sper..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui marrina

Dragele mele, a sosit primul raspuns, de la Doamna Deputat de Botosani Doina Dretcanu. As vrea sa-i multumesc si aici pentru ca ne-a citit mesajul si ne-a raspuns. Reproduc raspunsul:
Buna seara!
Am citit mesajul dumneavoastra. Cum nu sunt o foarte buna cunoscatoare a leglementarilor legale in problema pe care o sesizati, dati-mi voie sa ma informez, sa vad cum as putea sau mai bine zis ce as putea face.
Oricum, sunt de acord ca Statul Roman ar trebui sa se implice mai mult in aceasta problema a familiilor tinere... dar noi nu avem strategii unitare si coerente pentru f.f.multe probleme care preocupa lumea intreaga.

Va doresc toate cele bune!
Cu prietenie,
Doina DRETCANU

Credeti ca pot sa-i mai scriu ceva in afara de a-i multumi si de ai spune ca astept un mesaj dupa ce se va informa?




Mda. Macar a facut gestul de a raspunde (ea. sau secretara ei.) Pai sa ii zicem sa se informeze repede, aia sa ii zicem. Sau o informam noi, ca oricum stim mai mult.

Marrina, baga-i textul meu de sinteza. Sa vedem ce mai zice.

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

La Buzau mi s-au intors aproape toate mailurile cu exceptia unuia singur, Ungureanu Valeriu Alexandru. Mi se pare incredibil, au laptopuri de ultima generatie cica sa tina legatura cat mai eficient cu alegatorii. Daca nu a trimis nimeni la Caras-Severin, incerc eu mai incolo azi.
Am scris si la catavencu, poate li se pare lor interesant ca alesii sunt necontactabili

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Citat:
citat din mesajul lui LucaLuca

[quote]citat din mesajul lui marrina


...Mda. Macar a facut gestul de a raspunde (ea. sau secretara ei.) Pai sa ii zicem sa se informeze repede, aia sa ii zicem. Sau o informam noi, ca oricum stim mai mult.

Marrina, baga-i textul meu de sinteza. Sa vedem ce mai zice.
...
S-a trimis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

psj Multumim. Cred ca a ramas si Argesul, daca le-ai luat in ordine alfabetica,nu? Ca sa nu ne scape cineva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Psj, te-am trecut pe lista cu Buzau si Caras-Severin.
Vad ca Ali a trimis doar deputatilor din Bucuresti, asa ca trimit eu senatorilor, sa nu se supere ca ii uitam tocmai pe ei


poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2
www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank"> campania noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Am trimis si la Arges. De unde doar de la Boureanu nu mi s-a intors si inca 2 domni care aveau si adresele de yahoo, sper ca si le verifica.
La Vacaroiu s-a intors inapoi dar la el chiar eram convinsa ca asa va fi pentru ca l-am auzit odata acum vreo 3 ani ca nu e de acord sa se publice nu stiu ce pe site-ul senatului pentru ca e pacat de atatia pomi taiati(sic).

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Girls, voiam sa va spun ca o colega de forum a confirmat ca poate inregistra in format digital emisiunea Dnei Avram, atata doar sa o anuntam cu cateva zile inainte cand va fi. Mai tine cineva legatura cu dna Avram?

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Luca, d-na Avram are numerele noastre de telefon, a promis ca ne anunta. A sunat-o Elenada zilele trecute, i-a zis ca va fi in curand si ca sigur ne anunta.


poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2
www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank"> campania noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Perfect.

Stiti la ce avem noi restanta? La anuntul de lipit in clinici. Textul e facut de mult, are link pe prima pagina.

Chiar nu are nimeni drum la Giulesti &co?

Later edit. Reiau textul propus de Ioana:


Vreti sa aveti un copil si singura voastra sansa este fertilizarea in vitro?

Ati facut eforturi deosebite ca sa strangeti banii pentru aceasta procedura si pentru tratament. Sau poate unii dintre voi nu va permiteti nici macar o incercare si astfel sansele de a avea copilasul vostru mult dorit devin nule...

Platiti lunar din salariu contributii la asigurarile de sanatate, dar cand e vorba sa beneficiati de servicii medicale, nici macar analizele medicale premergatoare inceperii tratamentului nu se deconteaza de catre Casa de asigurari.

Poate nu stiti, dar in alte tari europene, statul finanteaza integral mai multe incercari de fertilizare in vitro. Sunt state interesate de cresterea natalitatii poporului lor, asa cum ar trebui sa fie si al nostru.

Pe forumul www.desprecopii.com s-a initiat o campanie in care cautam metode de a responsabiliza autoritatile in problema finantarii procedurilor de reproducere asistata din Romania.

Am creat o PETITIE ON LINE prin care solicitam reglementarea legala a reproducerii umane asistate medical si pentru introducerea procedurilor inseminare artificiala si fertilizare in vitro in programele nationale de sanatate

Puteti ajuta si voi in a incerca sa schimbam ceva, semnand petitia online!

Puteti semna petitia astfel(trebuie sa aveti o adresa de mail valida pentru ca veti primi un mail de confirmare, ca sa apara semnatura pe site):

-accesati direct link-ul http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html;

sau:

-intrati pe site-ul www.petitieonline.ro si apoi cautati petitia
"Sustinere pentru reglementarea legala a reproducerii umane asistate medical si pentru introducerea procedurilor inseminare artificiala si fertilizare in vitro in programele nationale de sanatate" - o gasiti la Petitii online active, cautati in functie de numarul de semnaturi, primele pagini.


Noi, cei afectati, trebuie sa facem ceva, trebuie sa se afle ca suntem foarte multi si ca statul roman are datoria de a ne ajuta!


---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput