DR TUTUNARU (25)

DR TUTUNARU (25) | Autor: madau

Link direct la acest mesaj

Un nou capitol

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=29850" target="_blank">cap 1 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38499" target="_blank">cap.2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41969" target="_blank">cap.3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43608" target="_blank">cap.4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46008" target="_blank">cap.5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49700" target="_blank">cap.6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53967&whichpage=1" target="_blank">cap.7 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58338" target="_blank">cap.8 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62564" target="_blank">cap.9 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64919" target="_blank">cap.10 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68335" target="_blank">cap.11 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72713" target="_blank">cap.12 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75035" target="_blank">cap.13 cap.14 cap.15 cap.16 cap.17 cap.18 cap.19 cap.20 cap.21 cap.22 cap.23 cap.24


Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Madau, multumim pt capiolul nou!
Eu habar nu aveam cum sa fac asta, caci vazusem ca s-au facut 24 de pagini.

Voi ce mai faceti, cum e la gradinita? Prima zi? Cum a reactionat Miruna?

Noi suntem ok, asteptam vizita de vineri la T...facem atunc 32 saptamani...



Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si 31+ Ana Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:


Citat:
citat din mesajul lui alexa101

Buna ziua fetelor,
va rog spuneti-mi si mie care sunteti paciente ale Dr.Tutunaru, ce ecografii se fac la Dr.Iosup si la cate saptamani, va rog mult.
Noi avem acum 13 saptamani.


Alexa




Fetele, poate o ajutati voi pe Alexa cu detalii, sunteti mai in tema .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
aspiranta din aprilie 2004

Doamne ajuta tuturor
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler

www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Nu am vazut mesajul lui Alexa101, acum l-am vazut in mesajul magditei.
Deci la Iosup, Tutunaru te trimite de 2 ori, la o ecografie morfofetala o data in saptamana 14+ de sarcina, iar cu eco asta, te trimite imediat la TT, si inca una la saptamana 20+ cand cica sunt toate organele lui bebe formate, si sa fie sigur ca este totul ok.
Daca esti in sapt 13, nu ti-a zis T. sa-ti faci programare la Iosup in sapt 14?
Deci astea 2 eco morfofetale se fac la Iosup, la care te trimite T.

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si 31+ Ana Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns machus spune:

Monicabo eu am programare la 13.30. Ma programez cat mai devreme ca sa avem timp sa ne intoarcem acasa. Poate ne intalnim.

Anul acesta s-a intamplat
cu Bogdan
Bubu
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa101 spune:

buna
Multumesc pt. lamuriri, da mi-a spus Dr.Tutu dar tarziu la 13 sapt si acum ma chinui de 2 saptamani sa prind un loc la Dr.Iosup, sper sa reusesc saptamana viitoare.
Spune-mi te rog si triplu test unde se face si daca stii ceva de preturi, cat costa aceste ecografii, te rog mult.

Va pupik pe toate burticile
ID alexandraciobanu06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa101 spune:

Fetelor ia uitati ce am gasit pe net despre ANALIZE GRETUITE - GRAVIDE

http://www.organizatiaemma.ro/node/75

13 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns machus spune:

Alexa,
Triplu test se face la GeneticLab (acolo ne trimite Tutu). Triplu test costa 150 lei. Eco de la 14 sapt 200 lei, si cea de la 21 sapt 350 lei.
Nu mai tin minte exact daca acesta e pretul la TT, dar poti sa ii suni si inainte. Nu trebuie programare, dar tot pentru siguranta poti sa-i intrebi.

Anul acesta s-a intamplat
cu Bogdan Andrei
Bubu
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa101 spune:

Multumesc din suflet pt. informatii.
Stiu unde este Genetic Lab acolo ne-am extras ADN-ul la prima sarcina de l-am trimis la analizat in Italia. (Primul baietel sa nascut bolnavior " DR.Ginecolog de la Sp.Cantacuzino mi-a spus ca am facut tensiune nu si-a dat seama si la scos prea tarziu, nu i sa mai oxigenat creierul" si a trait numai 7 luni si jumatate, din care 5 le-am petrecut prin spitale). (Eu am nascut in dec. 2005 la Cantacuzino, dar din pacate baietelul mi-a decedat la varsta de 7 luni cu multe diagnostice, cauza fiind dupa cum a spus dr. ginecolog o tensiune arteriala instalata la mine in sarcina, de care medicul nu a bagat de seama (asa cum mi-a marturisit) si urmarea a fost tragica, copilul a avut Epilepsie, Encefalopatie, Sindrom Hipoton)
Greu, am suferit enorm din pricina acestei doctorite iresponsabile.
Acum sunt pacienta dr.Tutunaru si ma rog la Dumnezeu ca bebe sa fie sanatos si sa fie totul bine.


13 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

SA-ti ajute Dumnezeu, alexa!
Sarcina usoara!
O sa fie bine

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si 31+ Ana Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa101 spune:

Multumesc mult Monica si orice sfat sau informatie sunt bine primite.

Te pupik.
13 saptamani

Mergi la inceput