Mamici norocoase de sept-oct 2008 (151)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gargaritza85 spune:

CD, ange multumesc!

CD si bebelina mea scoate funduletu afara,si se impinge in toate partile de simt ca mi se rupe pielea mai ai putin si il tii pe bebe in brate emotii, morcovi ceva?
Nocom lasa ca nu-i nimic, bebelina o sa vina cand o sa vrea ea

34+ Piccola e Fragile Ariana Stefania

bebe si pe tati lu' bebe


bebelina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Nausica

Vaporizatorul lu bebe este de la Babymoov.Daca te uiti pe contul comun de poze la camera Karinutzei o sa-l vezi cum arata.

Karina Alessia am 36 saptamani in balonul lu' mami NiKole
AMR 25 zile
noi doua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gargaritza85 spune:

andreutac multi, printesa ta ce face? si ea mai sta la mami in burtica, sau vrea sa te priveasca in ochi?

34+ Piccola e Fragile Ariana Stefania

bebe si pe tati lu' bebe


bebelina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

acum am limbarnitza, ca si-a revenit netul.

noi am avut un weekend destul de precipitat. sarbatori in familie: ziua sotului, vineri(serbata cu multi prieteni la noi acasa), vreo 3 zile reunite de sotz, matusa si verisoara (serbate la matusa acasa), dar si un atac cerebral in direct (unchiul sotului), cu pierderea cunostintei si 112, din fericire genul "a avut zile", dar oricum experienta limita pt mine.

in rest am trebaluit intensiv la camera lui nedelcu. mai avem de pus doar plinta si de montat mobila. am tras o culoare cam turbata pe 2 pereti, un galben-ocru destul de intens - dar asta pentru ca mobila o sa fie alba. cel tirziu miine o sa fie gata tot, o sa pun poze.

aseara si azi, pina in prinz, am profitat de ocazie ca n-am avut net si am calcat tot ce-am gasit pe-aici, si patul l-am calcat, si scindura de calcat si peretii si pe Pucca. in viata lui n-a avut sotul toate camasile si tricourile calcate.

a, si noul model, de vreo trei zile, e ca seara facem o plimbare luuunga cu Pucca cu tot, dupa care eu dorm lemn. ma rog, oricum dormeam lemn, acum dorm lemn aerisit.

hai ca v-am zis tot.

Nausica34+ si bebe Nedelcu
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca83 spune:

Buna fetelor,
imi puteti spune si mie cele care ati nascut la Medlife daca ati avut hainute de acasa pt bebei sau l-au imbracat cu ale lor?

Pt voi ati avut nevoie de ceva?

ROTONEL te asteptam cu vesti bune!!

Raluca

35+ Bianca Florentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gargaritza85 spune:

Fetele care au nascut, daca poate sa-mi spuna si mie careva cand are timp....medicul de familie(pediatrul), a venit acasa pt bebei sa ii consulte si sa le faca un control ceva? din cate am auzit eu ar trebui sa vina saptamanal sa vada ce face bebe,voi stiti ceva despre asta?

34+ Piccola e Fragile Ariana Stefania

bebe si pe tati lu' bebe


bebelina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikolici

Nausica
Vaporizatorul lu bebe este de la Babymoov.Daca te uiti pe contul comun de poze la camera Karinutzei o sa-l vezi cum arata.


sarumina. si zici ca face treaba?

Nausica34+ si bebe Nedelcu
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gargaritza85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nausica

acum am limbarnitza, ca si-a revenit netul.

noi am avut un weekend destul de precipitat. sarbatori in familie: ziua sotului, vineri(serbata cu multi prieteni la noi acasa), vreo 3 zile reunite de sotz, matusa si verisoara (serbate la matusa acasa), dar si un atac cerebral in direct (unchiul sotului), cu pierderea cunostintei si 112, din fericire genul "a avut zile", dar oricum experienta limita pt mine.

in rest am trebaluit intensiv la camera lui nedelcu. mai avem de pus doar plinta si de montat mobila. am tras o culoare cam turbata pe 2 pereti, un galben-ocru destul de intens - dar asta pentru ca mobila o sa fie alba. cel tirziu miine o sa fie gata tot, o sa pun poze.

aseara si azi, pina in prinz, am profitat de ocazie ca n-am avut net si am calcat tot ce-am gasit pe-aici, si patul l-am calcat, si scindura de calcat si peretii si pe Pucca. in viata lui n-a avut sotul toate camasile si tricourile calcate.

a, si noul model, de vreo trei zile, e ca seara facem o plimbare luuunga cu Pucca cu tot, dupa care eu dorm lemn. ma rog, oricum dormeam lemn, acum dorm lemn aerisit.

hai ca v-am zis tot.

Nausica34+ si bebe Nedelcu
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference


hai ca esti criminala si cu calcatul si cu faza "lemn aerist"
pt sotzul tau, multa sanatate pt voi 2 si pt bebitza

34+ Piccola e Fragile Ariana Stefania

bebe si pe tati lu' bebe


bebelina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Nausica

A facut treaba pt mine azi ...ce m am mai bucurat ca nu am mai avut nasul infundat!!!Daca stiam de 3 luni de cand il am il foloseam si pe caldurile alea...dar deee am zis totul nou pt bebica pana cand, nu am mai rezistat.

Karina Alessia am 36 saptamani in balonul lu' mami NiKole
AMR 25 zile
noi doua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Citat:
citat din mesajul lui gargaritza85

andreutac multi, printesa ta ce face? si ea mai sta la mami in burtica, sau vrea sa te priveasca in ochi?

34+ Piccola e Fragile Ariana Stefania

bebe si pe tati lu' bebe


bebelina mea


Sper ca bebelina sa mai stea un pic, desi multa lume ma "incurajeaza" ca s-a cam lasat burta si ar fi semn de intalnire. Miercuri merg la control si vedem si parerea medicului

Andreea
37+ Eva Maria
poze
Vineee bebelusa!!!

Mergi la inceput