Gravidutze si mamici de Cluj - 90

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Adriana, eu sint pe aici, insa cum nu prea e activitate, nu ma manifest nici eu...

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

si eu la fel,e urat afara...

cand vine vara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

da ce timp urat suntem condamnate sa tam in casa

ai mei barbatei au plecat la plimbare cu k sa pot sa imi termin de facut programul administrativ, dupa cum zicea si andreea la smotru

andreea , am facut spaghete k ii o papika rapida iar acum o sa fac ceva peste si sos cu pui pt maine la pitic , k nu reusesc sa fac cu el iar dimineata pana la 10 el mananca de 2 ori asa k dimineata papa ceva usor iar pe la 9=10 imi cere macarica gatita

adriana , nu prea stau la kalk k azi am multa treaba si am probleme cu klku

poze

Elena si Dragos Stefan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

mai fetelor, eu cred ca ies totusi afara cu stefan...macar o ora sa stam...ca se chinuie saracul in casa. il imbrac mai gros si gata, daca nu ploua iesim. voi ati scos nasucul azi?


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Eu am scos si nasucul meu si pe a lui Diana
Hopa sus in ham si am mers pana in mall, sa-si mai clateasca ochii cu ceva lumini
Acuma dupa-masa am vrut sa ies cu caruciorul, da acuma doarme si dupa-aia ii dau legumele si apoi laptele si o sa fie prea tarziu.

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii


de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

La multi ani Ana, scumpa! sa cresti mare, frumoasa si sanatoasa! Iar mami..sa fie mandra in continuare de minunea mica!
la multe lunite tizului nostru, Stefan si Carinutei!

Ramo, imi pare tare rau ca esti un micut monstrulet..
aa..si felicitari pt iepurasul mic!

Diana, cum mai este cu cresa? v-ati mai obisnuit? e ok cu bolile deocamdata?

oana..super nasoala faza cu soacra. te inteleg perfect, caci si eu le-am batut la cap de numa vara asta.sper sa o ducem cu bine pana in iunie.legat de masina de vase, eu folosesc toate minunile alea separat.unele vase nu le spala bine, asa ca at cd le iau din masina le verific pe toate si care nu-s ok, le spal la mana.


eu am fost in wk in cj..stefan a reactionat bine, un pic mirat vreo 2-3 minute cd m-a vazut..o mirare trista asa..unde ai fost mami..dar in rest e ok, am inteles ca se impaca tare bine cu mama.
merge binisor, tinut de manute, se da pe tobogan..acum incepe sa rontaie singurel din biscuite.se lasa cateva secunde si sta singurel in picioare..are baiat mare, mami.
cred ca mai vin si wk asta, desi va fi f greu, va tb sa calatoresc noaptea..si eu nu pot dormi pe tren..dar asta este, apoi incep examenele si nu mai pot veni pana in 4 oct.



mami de minune mica, Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nrl spune:

salutari si de la noi

Am citit tot ce ati scris chiar daca nu prea am mai participat la discutii
Dar azi dimineata am patit una care trebuie sa vi-o spun. Am cumparat ieri file de peste proaspat de la Carefour. Ala care sta frumos expus pe gheata. Azi il scot din punga il spal, curat legume, usturoi, de toate, sa le pun in folie la cuptor pentru Andrei. Cand iau pestele sa-l asez il duc la nas. Fetelor, mirosea ingrozitor a clor. Asta dupa ce l-am spalat bine inainte. Eu simtisem mirosul dar stiam ca a fost doamna care face curat prin bucatarie si nu mi s-a parut ciudat. Am recuperat de la gunoi punga de la carefour, care avea acelasi miros puternic de clor.
Trist e ca nimanui nu-i pasa. Am vrut sa evit sa mai pateasca si altii la fel, daca doamne feri aveam nasul infundat ce se intampla??? Asa ca am sunat la directia de sanatate, care m-au trimis la protectia consumatorului, care au zis ca ei noteaza sesizarea si cand ii vine randul o sa trimita pe cineva. "Randul" poate fi oricand in urmatoarele 30 de zile. Am sunat la Protv, au filmat pestele, dar nu au voie sa spuna magazinul de unde l-am cumparat, asa ca nu ajuta la nimic.
Asa m-a deprimat, imi vine sa emigrez...

Nicoleta mami de Andrei (08.12.2007)
http://community.webshots.com/user/nicoletarl
http://community.webshots.com/user/mamicidecluj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

Vin si eu cu vesti bune! M-a sunat socrela vineri dimineata ca va veni sa stea cu Maria de miercuri! Yuhuhu! Sunt cea mai fericita din punctul asta de vedere! Sincer, mi-era groaza de crese, bone, etc... Macar pana la anul... In consecinta de miercuri incep serviciul... Ufff! Nu am mai stat atat fara Maria! Cred ca o sa bocesc de numa’! Imi tot fac curaj, insa.... Doamne ajuta sa fie bine!

Alex – cu siguranta ca mama ta va avea grija enoooorma de tiadris sin u iti va simti lipsa! Eu zic ca ai procedat super ok!

Antoni – hai ca mai ai inca un picu si iti vei avea comoara in brate! Nu cred ca se va mai dezlipi de tine o perioada!

Gabriela – te invidiez in tacere daca pot spune asa... am avut si noi o perioada de 5 saptamani in care a fost totul la superlativ! Felicitari pentru progresele facute de sara!

Magdutza24 – cel de-al doilea carucior al nostru, adica cel sport este bertoni si sunt tare multumita de el! E usor si foarte practic! Are insa un singur defect... rotile fac 8-uri daca intelegi ce vreau sa spun! Cand l-am cumparat am “verificat” mai multe carucioare insa toate aveau acelasi “defect:... acum’ ce sa zic... poate ca tu ai mai mult noroc!

Nico – tristi dat totusi adevarat.... no comment!

Ce le mai dati la papaciosi de papa?
O seara placuta!


Oana-Alina si Maria-Teodora (30.10.2007)

maria-teodora ~ sufletelul care implineste familia noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

sal
gata treaba pe ziua de azi :splalat de geamuri ,perdele ,draperii ,o gramada de lucru nu gluma
si mai am inca multa treaba dar maine merg dupa Tiadris ,nu mai rezist fara ea o secunda ,simnt ca ma sufoc ,de abea astept so vad
deja am doua noptzi fara piticutza
oricum stiu ca i tare fericita cu mami si asta ma ajuta mult

NICO draga nu mi vine sa cred cat de indiferenti au fost ,chiar asa sa nu se ia nici o masura ?????
magarii naibii ,scuze dar chiar ca mor de nervi cand vad ca nu fac nimic
de ce saracia mai e afisat peste tot telefonul de la protectzia consumatorului ?
bine ca puiutzu n a patit nimic si mare noroc ca nu esti racita
OANA ce bine ca vine soacra ta ,te ai mai scapat de o grija
GABI ma bucur ca sunteti fericite acolo si ca i merge asa bine puisorului
MAGDA nu am nici un produs de la firma Bertoni ,dar am auzit ca sunt f bune

INGERASHUL MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

NEATZA
"CEI din urma vor fi cei dintai"
trezirea somnoricilor

Am mai scris un mesaj aseara ,dar se pare ca numai unu mi a aparut:(
GEANY ar fi super sa poata sta maica ta cu voi ,asa de mult conteaza sa ai un ajutor si mai ales daca vine din partea cuiva drag e minunat
VICTO cat mai stai in Bucuresti ?stiu ca ai mai scris dar am uitat :(
MELI ti a venit ingerashu ?
ANCA e bine ca esti aproape si de mall ,cu ploile astea aveti unde sa mergeti
ANDREEA cum te simnti ?

sa aveti o zi minunata fetelor ,ca a mea sigur va fi

INGERASHUL MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput