Colectia de toamna-iarna 2005 (208)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Oh, am uitat ceva important;
am aceeasi nedumerire ca Mada, cum sa ne ferim copiii de "diverse" luate de la toaletele gradinitelor?
ca ei se aseaza unii dupa altii.

Ina, Rachel Georgia ( 23 Nov.,2005)si Robert Edward (1 Iulie, 2008)


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Buna dimineata dragelor.
Urez mult succes pe plan intelectual celor care isi incep azi lungul drum al educatiei si formarii profesionale. Deci Lavi ca incepeti scoala, va urez succes, celorlalte care incepeti gradi, deocamdata va urez imunitate de beton si rabdare cu carul.
De asemeni Lavi daca vrei iti dau adresa de la Buffi, ca vezi bine ca piata e saraca si are mare nevoie de un magazin ca acesta.
Bunnn, de azi sunt avansata, am schimbat postul si sarcinile, ce ma astepata am o idee ca va fi cam aglomerat, dar asta e, vom vedea. Acestea fiind spuse va pup si intru mai tarziu sa vad cum a fpst prima zi de scoala.
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

buna dimineata fetelor!

Si pentru alexia astazi este prima zi de gradi, a fost foarte entuziasmata ca merge la gradi a chiuit, cand a intrat in clasa am vazut ca a devenit un pic stinghera- desi era impreuna cu prietena ei nu s-au mai baga in seama- pana am plecat a fost totul ok. m-a sunat o alta prietena care are un baietel tot in clasa cu alexia si mi-a spus ca deja toti copiii boceau inclusiv a mea Ma doare sufletul...

lavi, saru mana pentru intrebare, da, am supravietuit pana la urma totul a fost ok, cu durere la extractie, insa deja totul a trewcut. mamica de solarita. Si eu urez mult succes silvioarei.

cata, esti o draguta ca ai te-ai gandit la mine. e asa urat afara de vremea asta spui tu ca iti place?

alina, m-am gandit la voi cu scoala, succes pentru miss

ina sanatate multa lui pufosel.

anda, super tare nic

noki ce mai face lipicioasa? asa de mult mi-a palcut de ea, si ce pupacioasa este

mada, cum a fost cu miru azi?

miha , felicitari pentru noua pozitie! Sper sa iti aduca mai multe satisfactii ( bani) Si yo ma gandisem la bufi pentru lavi

bulucel, sa dea Domnul sa fie totul bine pentru voi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

hello!

Ina , am vazut pozele cu Bobitza si cu Rachel aveti niste copii frumosi, sa va traiasca! si multa sanatate, insanatosire grabnica

Mihaela , felicitari pentru avansare sa-ti fie de bine!

Roxana , ma bucur ca ai trecut cu bine peste extractie sa ne spui cum a fost la gradi azi dupa ce iei fata (o lasi program normal nu? )
Vremea asta o ador, ca mia ajuns toata vara caldura insuportabila...dar o sa ma satur repede si de ea si o sa plang dupa caldura

ma duc sa gatesc, revin....



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

am uitat sa spun ca m-am uitat si eu pe pozele cuscrei acum cateva zile. m-am amuzat ca haiosul de bobita este tot punker si ii sta din ce in ce mai bine:)

mihaelutza, felicitari calde oficiale pentru sefia proaspat instituita!

lavi, cum a fost prima zi de scoala?




mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hello si de la noi, dupa un week-end zbuciumat.

Am fost la nunta secolului pentru mine, adica nunta nasei lui Sarah, care mi-a placut la nebunie si a iesit totul ok, ba am tras si o zbantuiala pe cinste, desigur, alaturi de Mitza mea ce a de toate zilele. Sarah a stat la mama si a fost cam jale cand a mers mama dupa ea, vineri, la gradi, in loc sa merg eu.Apoi si-a revenit s a fost happy.
Ieri am fost la Gabriela la ciorba de potroace si acolo bufnita mea a fost mai mult decat extaziata ca s-a jucat cu un elicopter. Elicopter adevarat. Asta ca nenea pilotu', indragostit de Sarah si la povetsi cu pilotu' de Adila, i-a dat voie sa apese toate butoanele posibile si sa traga de mansa. Asa ca Mitza, nici nu stii ce ai ratat, ca daca venea si Alex, siiiigur decolau zapacitii elicopteru'.

---
Intr-o alta ordine de idei..e zi de mare stres, valul 2 de gradanitzire si primul val pentru Silviuka de scolarire. Asa ca uram o ACOMODARE RAPIDA, CU PLANSETE MINIME, BA CHIAR INEXISTENTE, DACA SE POATE.Si desteptare intelectuala!

Anda77- da' ti le cam zice poetul....

Roxi- capul sus, ca se da ea pe brazda!


Io azi sunt libera, asa ca e taman un motiv bun de facut o prajiturica. Deci ma duc la cratita.





Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Si ma rog mai Vecina cum de asti libera azi?
Va multumesc pentru urari, sper sa fie bine si pe viitor. La bani semnificativ mai multi decat pana acum nu sper, dar e de bine.
Mita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

A dat SG-ul meu cel cumintel bunatate de ordin ca femeile casatorite sa stea acasa azi. Initial era vorba sa fie libere mamicile de copii gradinitari sau scolari, apoi l-a extins si pentru celelalte tanti maritate. Barbatii nu au primit nimic.



Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

raportez si eu una bucata copil incartiruit la gradi

Dimineata am ajuns cam ultimii si 90% dintre copii plangeau. maria ma tot intreba de ce plang, io tot dadeam din colt in colt. E naspa ca-s 38 de copii in grupa si 30 de patuturi, la fel cum povestea Roxi.
EU sunt bulversata, nu-mi gasesc locul. Am vazut-o prin usa ca a inceput sa planga, nu era f convinsa, mai mult era influentata de ceilalti. Cred ca jalea mare a inceput mai tarziu. Azi o ia taica-sau la 15, numar orele pana tunci.

Soanso, multi ani fericiti impreuna! Eu vreau sa-i fac Mariei un vaccin suplimentar, se numeste Prevenar si sa-i dau niste picaturi Lantigen B. Ar fi trebuit sa i le dau mai devreme, dar nu am apucat.

Gata, ma duc sa jelesc prin casa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

dupa ce am vazut pozele Andei de la mare m-am facut mica intr-un colt si am zis ca mai forumizez cand ajung la fel. acu mi-a trecut.

in wk. fuseram la Moeciu ca sa ma sarbatoresc de 34 ania fost super.la intoarcere am mers pe culoarul rucar/bran, ptr prima data. peisajul iti taia respiratia prin frumusete.

Noki adevarul e ca aveti nevoie de zile de concediu ca aveti prea putine.ca tot vb. de sefi buni, azi avem petrecere la firma de 8 ani si pe mine ma jeneaza un pantof.asa ca nema topaiala.

Mitza-felicitari ptr promovare.tot mai bun era un diamant.eu am primit bijou de ziua mea

Roxi era o poezie"numai mama sa nu fii!".

le urez mamicilor de scolari si gradinitzari sa se acomodeze ele repede cu lipsa copiilor de acasa.

Mergi la inceput