Mamici ce asteapta al doilea copil (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Multumesc mult pentru sustinere.Sunteti extrem de dragutze
De ieri dimineata m-am trezit cu nasul cam infundat si se pare ca am racit putin.Beau ceai de tei cu miere si lamaie.Sper sa fie bine,iar bebe sa aiba imunitate daca se naste acum.Ieri am eliminat o parte din dopul gelatinos,iar azi mai mult(cam cat degetul mic).Cred ca suntem pe ultima suta de metri.Ma intreb cat poate fi de mare dopul asta de tot elimin?In fine...Doamne ajuta sa fie totul bine!
Dany,am vazut si filmuletul si pozele,superbe
Crengu,chiar ma gandeam la voi.Ma bucur ca a fost bine
Sanziana,mai ai si tu f putin,bine ca totul e ok
Oana,Dana,Ana,Amalia,Cami,Claudia,Mada,Diana,Ada,Szuszu, pe toate!Sa auzim de bine!!!Iulia 37+@ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete
Bebe din burtica e la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Crengu ma bucur enorm ca increstinarea Rianei a decurs cum v-ati dorit!
Dany foarte frumoase poze si filmuletul!
Amalia cum te simti si la tine trec saptamanile!
Iulia esti asa de aproape de marele eveniment! Tin pumnii si merci de incurajare....la mine trebuie sa stea bebe cuminte pana la 39s, sa nu dam peste cap programarea. Acum incep si eu ca si Crengu, ma rog sa stea pana la programare!
Ia pt raceala oscicoccinum, sunt homeopate si recomandate si in sarcina si in timpul alaptarii! Si eu ma mai trezesc cu gatul putin iritat dimineata, cred ca-i de la aerul rece de peste noapte, dar trece cu ceai cald!
tuturor

36+ cu David Gabriel si mamica de Dragos Mihai(26.09.2006)
Povestea iubirii noastre mici

Burtica bebe 2

Poze camera copii
AMR 4 saptamani !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Sanziana ai dreptate, au trecut si la mine saptamanile..au zburat mai bine zis . Multumesc de intrebare, ma simt foarte bine. Pentru ca nu am contraindicatii sunt in continuare foarte activa. Inca merg la servici. Momentan, intrud e luni in CO 2 saptamani ca sa nu-l pierd si ma ocup de inceperea scolii lui David...pentru care am niste emotii de numai .
Apoi, am zis ca am sa revin la servici inca o perioada in functie de cum ma simt. Oricum, clar este ca voi sta 2 ani acasa sa ma ocup de cei doi copilasi ai mei!

Ami, mamica lui David Alexandru ( 7 ani)
si 33+ Luca Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

buna dragele mele

Crengu ma bucur din suflet ca a decurs bine botezul , asteptam poze si sa aveti o zi frumoasa azi
Amalia esti o draguta iti multumesc pentru compliment Eu zic sa ca toate mamicutele de aici de la forumul nostru sunt niste mamici frumoase chiar daca avem asa mici " obsesii " cu kg in plus dar tot frumoase suntem si avem si bebei pe masura
Succes prichindelului David in primul an scolar , sa fie cuminte , ascultator si sa invete bine
Iulia nastere usoara , bebe sanatos si frumos
Sanziana saru`mana si hai ca imediat iti facem si tie galerie sarcina usoara si sa ajungeti cu bine la termen toate gravidutele
Eu azi am fost cu copii la biserica sa-i impartasesc , acum sunt doar eu cu Maria acasa , baietii au ramas la bunica in dupa-amiaza asta , vin acasa mai spre seara , pana atunci eu si Maria vom face putin somn de frumusete si pe urma ne vom juca amandoua .
Va doresc o duminica cat mai placuta alaturi de familie si ne reauzim mai spre seara . Va pup


danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Album poze

De Ziua Marinei



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisu spune:

Ma primiti si pe mine in listuta voastra?
Alex are 4 ani si 10 luni si bb din burtica 5 sapt... adica abia s-a vazut a doua liniuta...
ma bucur sa vad cat de multe suntem curajoase pt bb 2...
mi-e mi-e luat ceva timp sa ma hotarasc...dar alex m-a convis.
va pup


mami Cris si bb Alex(05.11.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

de lipsa ,dar motivata de vineri avem si noi casutza noastra(apartament-prin credit ipotecar).

Prin urmare imi va fi destul de greu sa fac fata si terapiei lui Bogdi,mutatului-cu tot ce inseamna inclusiv actele si net(care probabil o sa-mi lipseasca pana o sa fiu racordata si acolo-dar sper ca nu prea mult).

Aveti grija de puiutzi si sabmurici si de la mare.



Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui BB2

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Bun venit Crisu sa-ti traiasca baietelul de 4 anisori si 10 luni si sa fie intr-un ceas bun aceasta sarcina pe care o ai de parcurs sper sa-ti placa la noi si sa te simti cat mai bine
Dod-pui ce ma bucur pentru voi , va doresc sa o stapaniti sanatosi si bucurosi toata viata voastra aceasta casuta si te asteptam cu mare drag sa revii pe forum cat mai curand, iti doresc spor la strans lucrurile si aveti grija de voi . Eu sunt proaspata mutata in noul apartament cu chirie si stiu ce inseamna sa strangi lucrurile si mai ales sa mai ai si copii dupa tine


danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Album poze

De Ziua Marinei



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Buna dragelor!

Iuia,
Offf, am emotii pentru tine, abia astept sa vad poze de la "marea intalnire" Tin pumnii sa fie totul cat mai bine si mai usor.
Dany, ma bucur ca v-ati asezat cu casa. Am vazut poze si nu ma pot opri sa ma intreb cand a trecut timpul caci parca mai ieri era Maria un bebelus mic abia nascut si iata ca acum draga de ea are dintisori si merge de-a busilea.
Dodo_pui, felicitari pentru casuta!!!! Sa fiti fericiti in ea si sa o achitati cat mai repede!
Sanziana, felicitari pentru vestile bune de la eco! Noi pe 5 avem botezul iar pe 6 nasti tu deci... un inceput de luna plin de evenimente.

Va las acum, ma duc la culcare ca sunt cam obosita, am umblat toata dupa-amiaza prin oras sa cautam restaurant pentru cumatrie. Iar ieri am umblat iarasi aproape toata ziua pe la magazine sa mai cumparam de imbracat pentru sezonul rece. Iar maine e luni deci un inceput al unei noi saptamani asa ca trebuie sa ma odihnesc sa fiu in forma sa le fac fata celor doi micuti. Va pup si va urez somn usor!

mamica lui Stefan din 03.04.2005 si a Luciei din 18.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetelor!

Iar nu am reusit sa intru in weekend sambata tot am facut curat ieri a venit un prieten din romania in vizita si am fost tare busy si abia acuma reusesc si eu sa intru.
Iulia din cate inteleg azi e ziua ta deci iti urez La Multi Ani nastere usoara si bebe sanatos si papacios si sper sa ai o zi cat mai frumoasa. Multi pupici de la noi!
Si galerie:
Sanziana ma bucur sa aud ca totul este ok deci pe 6 oct faci cezariana?
Oana asta e si target-ul meu sa scad sub 60 si eu am pus mult pe picioare si pe brate zici ca is halterofila haine am doar cateva care ma incap si nici alea nu imi place cum stau pe mine. Sper ca mersul la sala sa dea rezultate bine nu vreau sa pierd rapid ca sa am ce pune la loc dar incet si sigur sa se duca din exces.
Eu acuma am 1,66 si 70 de kg si nu scad sub 70 sub nici o forma.
Ana eu ma bucur ca esti activa ca la incepout scriai mai mult si apoi f putin asa ca ma bucur ca ai revenit la obiceiurile vechi.
Rromanitza uff multi pupici iubita si stiu ca e greu acuma da important e sa fie bebe bine ca restul trece dupa.
Dany wow super caa veti net. Vai ce dulce e Maria iti vine sa o papi. Ptiu potiu sa nu o deochi scumpa de ea. Eu oricum sunt vesnic indragostita de ea cat e de scumpa.Felicitari pt cei doi dintisori si ce fain ii sta in costumasul ala galben iar tu arati super. Imi place tare mult poza cu tine in fundal si ea cu manutzele asa intinse si cum bate soarele superba.
Crengu ma bucur ca a fost cuminte printesa la botez si ca totul a aiesit cum v-ati dorit. Asteptam pozele.
Iulia uff ce emotii elimini dopul tinem pumnii sa fie bine si mult pupici de incurajare. Speram sa nu te chinuie raceala sa treaca rapid.
Amalia wow ce emotii prima zi de scoala.Asteptam poze cu micul scolar. Ma bucur sa aud ca te simti bine.[pyp]
Crisu bine ai venit.
Dodo felicitari pt noul apartament. Si spor la mutat si etc e tare greu mai ales cand ai copii si noi ne-am mutat anul trecut. Tinem pumnii sa mearga cat mai rapid si sa va instalati la noua casutza cat mai bine.
Claudia uhh nici voi nu mai aveti mult pana la botez. Cand mai pui poze noi?
Eu am fost vineri la sala e f fain da eu sunt badly out of shape ca am alergat 10 minute pe banda si gafaiam ca trenul. Da na incet incet vreau sa ma obisnuiesc cu efortul si sa maresc durata si intensitatea ca pana de Craciun sa se vada ceva rezultate, macar asa putin.
Fug la printese revin mai incolo.


de Ari si Ami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Crisu da tu deja erai la noi in listutza, inseamna ca ai mai scris la noi ce DPN ai? Sa trecem acolo.

de Ari si Ami

Mergi la inceput