ciclul dupa nastere..

ciclul dupa nastere.. | Autor: OanaMar

Link direct la acest mesaj

Buna ziua dragi mamici.
Am deschis acest subiect si as vrea ca cele care ati trecut prin astea sa imi dea si mie o parere, un sfat.
Am nascut pe 1 iulie 2008 prin cezariana. La 6 saptamani mi-a venit primul ciclu care a fost ff abundent dar m-am gandit ca e normal tinand cont ca se curata corpul dupa cele 9 luni de absenta a menstruatie..
Luna aceasta mi-a venit iarasi ciclu dar la 23 zile (inainte de nastere aveam la 28-29 zile).
Prima luna a durat vreo 7 zile. Luna asta in primele 4 zile am avut f putin si din ziua 4 imi curge mult..cum ar fi a 2-a zi..
este normal????
In oct am botezul bebelusului si chiar ma gandeam ce sa fac ca ca aman sau sa nu am asa cantitate. Poate vitamina K sa fie o solutie..??

Va pup si astept raspunsurile voastre..

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Oana si la mine a fost la fel pana luna trecuta,dar mie mi-a venit cand Maria a avea 4 luni,insa acum vad ca a fost mai putin abundent si a tinut si mai putin.Eu zic ca incet incet se regleaza

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria

www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

SA O AJUTAM PE SONIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgeea spune:

Oana, am patit si eu, dupa nastere, sa am ciclu abundent, cam dublu - triplu fata de obisnuit. S-a reglat in cateva luni (vreo 3-4, nu mai tiu minte).
In alta ordine de idei, la controlul dupa 6 luni de la cezariana, doctora a gasit un chist la un ovar, si m-a intrebat despre ciclu, ce ci cum e cu el. Acu' eu blonda fiind, n-am intrebat si nici acum nu stiu care e legatura. Mai bine intreaba-ti medicul.

Gea, mami de Catinca-Ruxandra

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

eu stiu ca CM" alimenteaza " chistul

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria

www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

SA O AJUTAM PE SONIA

Mergi la inceput