Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Porumbita,utrogestanul este compensat 100%
No-spa e compensat,dar nu 100%..
Vitaminele nu mai sunt deloc compensate,gen elevit.
Cel mai bine te lamureste dr..

POZE
Minunica mea
22+ cu David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Dalma, dar ai carucior roz.
BPD = Bi-Parietal Diameter.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanara23 spune:

vai Doamne, trimiteti-ma la treaba fetelor! ca numa lucrusoare pt bebe vad inaintea okilor!
e asa de frumos patutul ala ca imediat cum am trimis linku la sot am si hotarat sa-l comandam cat mai repede...

acu ma gandeam asa: noi o sa nastem la iarna...buuunnn...si efectiv cu ce hainute il imbracam pe bebe mic cand il luam de la spital acasa? (MUNCESC DE NU MAI POT, SE VEDE NU?)
adica ma gandesc asa: ii punem un pampers mic nu? apoi ce? o bluzita de corp...apoi? pantalonasi? apoi?....

ioana

20+

puiutza mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid70 spune:

A, da! Inseamna ca mie mi-a facut eco intravaginal la 15 spatamani doar pentru ca ea nu are altfel de ecograf.17

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanara23 spune:

ingrid mie ultima eco intravaginal mi-a facut-o la 14 sapt...a verificat colul dac#259; e inchis #351;i mi-a zis doar ca e lung...urmatoarele eco au fost abdominale, pt ca bebe se vede bine...


ioana

20+

puiutza mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Citat:
citat din mesajul lui ingrid70

A, da! Inseamna ca mie mi-a facut eco intravaginal la 15 spatamani doar pentru ca ea nu are altfel de ecograf.

17


Ingrid, eu zic ca nu prea are cum sa nu aiba eco abdominal. Mai degraba nu sunt cele intravaginale.


Eu de azi dimineata fac o situatie de 2 lei. Si inca n-am terminat-o. Trimiteti-ma la muncaaaaa!!!!



Andreea, mami de Tudor- 10.08.200522+ Am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

FETITA!

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 21+
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Naty

FETITA!

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 21+
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI



Felicitari!!!



Andreea, mami de Tudor- 10.08.200522+ Am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

eu lucrez in fuga calului dar normal ca tre sa trag cu ochiul la voi
Ioana ii pui pampers (mic sau potrivit cu marimea ), body, salopeta, caciulita si daca e ff frig un costum de cosmonaut intreg. si gata. acasa.
orice ecograf folosit in scopuri de obstetrica-ginecologie are doua sonde: abdominala si intravaginala. ele-s interschimbabile sau instalate amandoua odata (ca la un computer, pe 2 sloturi USB - ca ecograful functioneaza ca un mare computer cu o componenta video/ultrasunete). sonda intravaginala se poate folosi pana la 18 saptamani fara probleme pentru fat - si este folosita asa mai ales la ecografele mai slabe dpdv al calitatii pentru ca are putere de penetrare mai mare. cea abodminala nu are restrictii de folosire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

oau naty felicitari

doua fete - ce frumos

23+ cu T. Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput