Dulceturi si papanasi de sept - oct 2007 (187)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Rox zic si eu prezent cu una bucata motzata din dotare, tati nu stiu daca o sa fie disponibil

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Ana, off, acum am citit. Insanatosire grabnica tatalui. Sper sa treaca , cat mai curand de orele astea critice si mai ales fara urmari. Tie iti doresc multa putere si stapanire de sine ca sa-ti poti sustine tatal.


Alinus de Iulius Teodor (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui prisi

buna seara,
Ana multa sanatate tatalui tau, trebuie sa se termine cu bine , refacere usoara
Alinus sanatate si tatalui tau


Multumesc. Era vorba de sotul meu, tati de Teo. Scuze, nu m-am exprimat eu bine,sunt obosita rau.


Alinus de Iulius Teodor (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Alinush, sanatate lui tati de Teo. Eu stiu cum e...

Inca nu e ora 12, asa ca inca mai pot sa-i urez la multi ani Devyllei (dupa ora noastra, ca dupa a ei habar n-am). Sooo... Sabina, sa ne traiesti, sa ti se implineasca toate visele si sa-i faci Erikai un fratior la fel de frumos si destept ca ea.

La multi ani si papanasului Kosmas de mami Iuli

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Rox, in WE ala cu 11-12 octombrie s-ar putea sa fim plecati din tara. O sa aflu doar peste vro 2 saptamani sigur. Nush' cum sa fac sa nu va incurc, pentru ca de principiu as veni cu copiii si cu tati.

Sanatate lui Bubu.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Ana, multa multa sanatate tatalui tau si refacere cat mai rapida ! Iar voua multa putere, sa-l sustineti
Alinush, trimitem si pentru voi un gand bun, sa se insanatoseasca tati de Teo si sa uitati de cosmarul asta !
Rox eu vin la intalnire cand vreti voi, vreau sa-l iau si pe tati daca mai vin si alti tatici. Depinde cat de mare va fi intalnirea ( adica de nr de mamici participante ), pentru ca daca reusim sa facem o mare adunare, nu va fi usor de gasit o sala de restaurant libera, rezervarile se fac cu destul de mult timp inainte.

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

La multi ani papanasului Kosmas,Iuli poate ne pui niste poze cu piciul tau.

La multi ani Devylla,multa sanatate ,sa poti sa-ti cresti fetita mare si de ce nu poate apare si un fratior.

Roxana multa sanatate puilor,nu vreau sa te sperii,dar din cele citate de o prietena ce este medic atunci cand i se pune diagnosticul copilului de rinofaringita de cele mai multe ori spune ca habar nu au care e diagnosticul real...speram ca e doar o faringita cum ti-a spus.

Ana multa sanatate tatului tau.

Alinus tare pacatoasa enterocolita asta si sotul a facut la mare si de la el am luat si eu si fetita....aveti mare grija sa va spalati bine pe maini si sa va dezinfectati.
Noi nu am ajuns la spital ca am stiut exact ce sa luam si am baut si saruri de rehidratare,cu fetita am ajuns intradevar la urgenta pt ca a varsat tot drumul de la Sinaia ,dar sa rezolvat cu metroclopramid.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Mruntzica multa sanatate piticei tale,se pare ca nu prea lea priit la fetele noastre litoralul.

Fetelor lamuritima si pe mine va rog cu vaccinurile...nu am inteles nimic,Luy mi-a spus si ea de priorix ..se face si priorix si infarix penta? la ce distanta una de alta?? mie dr nu mi-a spus decat de infarix.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Am vazut o multime de poze frumoase ,nici nu-mi vine sa cred ca a trecut anul deja si papanasii nostri sunt mari si umblareti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Lavinia, Infanrix-ul si Priorix-ul se fac la dstanta de o luna intre ele. Ordinea lor este stabilita de medicul pediatru si de conjunctura (de exemplu, daca e vreo epidemie, intai o sa-ti faca Priorix-ul si apoi Infanrixul). S-ar putea ca la voi sa nu fie obligatoriu Priorix-ul si de aceea sa nu-ti fi spus. Nici la noi nu a fost in schema de vaccinari obligatorii pana acum vreo 3-4 ani.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput