Emma - continua sa lupte cu cancerul * 7 *

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

un gand bun pentru iubita EMMA. sa iti dea Dumnezeu sanatate si putere. iti urez LA MULTI ANI de 2009, si tie si mamicii tale.

te pup si te iubesc.


sa aveti o zi cu mult "bun bun"
aho aho de anul nou... 2oo9... LA MUUULTI ANI sanatosi si cu un la fiecare... va si va ...

viitoare , te DD

finutul radu andrei si finuta maria angela
www.youtube.com/watch?v=gILJFvjweHI" target="_blank">E.M.M.A. pentru ingerasii nostri
cand sa vie... ? repede sa vie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Ieri am fost la spital sa ii faca fisa de internare ca sa ne poata da Tramal pe vena. A avut dureri cumplite o ora si jumatate timp in care au bagat pe vena tot ce se putea baga , in final am pus piciorul in prag si am zis lu' Kissy ca daca nu ma lasa sa ii schimb pozitia ... si sa vedeti ,am schimbat pozitia si in secunda 2 s-a linistit si dr era in spatele meu si apoi au vorbit , au ras si s-au pupat a impresionat-o aproape pana la lacrimi ca asa e ea sufletista.
Asa ca schimbandu-i pozitia a scapat de morfina care era deja pregatita sa ii inceapa si suntem acasa cu Tramal i.v. si cu flexula pusa , dr noastra om de suflet care intelege diferenta intre spital si casa ne-a dat absolut tot ce ne trebuie plus ca ne putem intoarce la spital la orice ora ...
Acum incercam si asa sa vedem daca merge , stie ca am curaj. Eu una parca o prefer cu ceva dureri si apoi constienta sa putem vorbi si rade decat sa pazim un pat de spital si sa urmarim o respiratie Nu cred ca ar fi corect (cel putin cat se va putea , ca sunt constienta ca va ajunge si la morfina) deja sa o sedez si atat
Analize sunt bune , dar markerul tumoral este absolut imens si este de peste 6x valoarea maxima normala realizez ca in momentul asta nimic nu va scadea asta si doar o minune o mai poate ajuta.
Cum vad ca e ok si nu se plange de nimic.

.....Buchet de artifici eu va trimit in dar. Sampanie rece si clinchet de pahar. Petrecere frumoasa si La Multi Ani!!!Sa aveti parte de multa iubire si un ocean de fericire. Toate visele sa vi se implineasca si mult noroc ingerii sa va daruiasca!!!

Aida
Poze cu noi
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Of Aida, nici nu stiu ce sa va zic. Ne in continuare. Va doresc putere multa si numai bine in anul care veni curand. Esti o persoana deosebita...am vazut cat ai ajutat si pe altii cu sfaturi bune, chiar daca ai si tu problemele acestea cu Kissy.

Poate ca nu e momentul sa o spun aici, dar eu vad in tine un sfatuitor, un consilier, nu stiu exact cum sa iti spun, al celor care se afla in situatii grele.Ai atata caldura si compasiune in tine, empatie...si putere.

Va cu drag si ma voi ruga pentru voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Aida si Emma, va transmitem toate gandurile noastre bune si va dorim putere si curaj sa mergeti inainte !
Doamne ajuta sa-i fie mai bine Emmei !
Va imbratisam strans si va pupam dulce !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)


Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:





Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu'Bodo

Varsta lui BB2-EDY

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

aida, draga mea, esti in inima si ruga noastra in fiecare clipa!

Alaturi de Emma cu gandurile bune si rugaciuni pe 24 Decembrie, ora 13! Lupta iubita!


Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Emma, Aida, suntem langa voi! Va imbratisam si ne rugam din tot sufletul sa se intample o minune!

Lora, mami de Iustina

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devoska spune:

Gandul meu se indreapta catre voi!

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:



MONI 7s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput