Gravidute curajoase de Noiembrie-Decembrie2008(77)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Carmendu, cred ca n-ai inteles tu...el baga acum in memorie toate notele, compune ceva si cand se naste iti plange numai muzica clasica

==========
Corina 27+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona_1402 spune:

Vai ce mi-a facut obraznicul meu de Radu!!!!
Il cert de cand ne-am trezit ca nu s-a dus sa se spele pe dinti. Acuma mi-a zis " si ce-o sa-mi faci daca nu vreau, ca nu poti sa ma atingi, acum nu poti sa alergi de colo pana colo prin casa dupa mine sa ma prinzi!"

Simona, mamica lui Radu (3 dec 1997),
28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

Simona...nu...nu poti sa alergi dupa el
Dar poti sa arunci dupa el cu cate ceva

...Vine unla mami...


...Albume Burtica, Bebe, Diverse!!!...




LAURA 30+ Deniel Alexi
-----------------------------------------------

AMR 9 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns futuremother spune:

waw ce nazdravan ..... il duce capul ....

29+ si mamica
AMR 11 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

Voi v-ati hotarat la carucior? Eu mi-am prins capul intre marci si modele si caracteristici....

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

felicitari fetelor cu rezultate bune de la eco

La multi ani tuturor fetelor care poarta numele de Ana.

Hera, medicul meu de familie mi-a zis ca nu stie unde se face un astfel de curs in Bucuresti dar ii da adeverinta sotului fara nici un fel de probleme. Si medicul de familie al sotlui a zis ca nu stie despre aceasta lege sau cursuri dar a zis ca ii da adeverinta daca asta il ajuta. Parerea mea este ca depinde f mult de bunavointa si deschiderea medicului, partea cu legislatia nu ii impresioneaza de fiecare data.

Gynie, sper sa-ti dea Dumnezeu putere si sanatate sa treci peste toate cu usurinta.

Mirtha, multumim pt legi si modelul de atestat. E bine sa le avem acolo, ca nu se stie niciodata.

Eu am fost azi si mi-am luat rezultatul de la analize si am fost si la medicul de familie cu ele. Mi-a iesit anemie . Pana acum am avut toate analizele bune, asa ca trebuia sa vina si momentul asta. Nu mi-a dat nici un fel de tratament, a zis sa ma duc cu analizele la medicul ginecolog sa vedem ce zice ele. La ginecolog ajung peste o saptamana asa ca ma gandeam sa trec pe ficat si spanac .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

31 s + poate Vlad (dar mai negociem)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebeoana spune:

Buna , fetelor.
Voi la ce spitle veti naste, ca pe mine deja ma trec toate transpiratiile de ce citesc despre spitalul sf. pantelimon.
De unde pot cumpara un patut dragut pentru baietelul meu ?

Bebeoana
32

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

Bebeoanaprimele tale 10 mesaje sunt moderate si apar mai greu....scrie si tu mai multe mesaje ca sa depasesti pragul si sa te vedem in timp real.......Patutz eu mi-am comandat de pe siteul bestkids si a ajuns in 4 zile....il vezi la pozele mele de la semnatura.......

Malinase normal sa-ti iasa anemie in sarcina...nu e nimik grav...stai linistita...femeia gravida nu se incadreaza in valorile"normale" de pe buletinele de analize... o sa-ti dea niste pastile,care oricum se recomanda inainte de nastere cu surplus de fier....fix ptr anemie

...Vine unla mami...


...Albume Burtica, Bebe, Diverse!!!...




LAURA 30+ Deniel Alexi
-----------------------------------------------

AMR 9 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Bebeoana, vad ca tu esti din Calarasi, pentru ce vrei sa vii sa nasti tocmai la Pantelimon.
Eu stau destul de aproape de spital si nu m-am incumetat sa nasc acolo. Pentru ca intr-o duminica vrand sa vad rezervele am urcat pe prima scara cum intri in spital in dreapta, nu m-a intrebat nimeni nimic, m-am trezit ca am ajuns la saloanele copiilor, nimeni nu era pe acolo. Iti spun sincer ca m-a socat, puteam bine mersi sa iau un bebe sa ies, era vara si parca toata paza se evaporase. In final am gasit o asistenta care nu a putut sa-mi arate rezervele. Asta se intampla in 2004 vara cand eram gravida. Acum am inteles ca s-a mai renovat pe ici pe colo, din fericire exista rezerve si nu sunt exagerat de scumpe dar eu te-as sfatui sa faci o vizita inainte sa vezi cum sunt salile de nasteri, saloanele normale acum ca nu cred ca-ti garanteaza cineva ca rezervele vor fi libere cand vei naste, eu stiu de 2 rezerve la parter. Si in primul rand sper ca la copii este renovat, atunci arata tare nasol. Bine ca aveau si saloane cu mame si copii.
Din pacate nu am impresii recente de aceea te sfatuiesc sa faci tu o vizita sa vezi cu ochii tai ce si cum.
Parca Leeloo vrea sa nasca la Pantelimon.
Simona, ce figura Radu. Eu tot nu am inteles ce s-a intamplat cu al doilea baiat. Ma bucur ca esti optimista.
Ginye, fii tare pentru bb si pentru familia ta.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Minunea din burtica 27+
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Buna fetele..eu sunt bine, dar nu am avut net..
Felicitari pentru rezultatele bune de la eco, celor care au fost sapt. trecuta!
Nu prea am timp de net ca pe Bia nu am dus-o inca la gradi (e racita), asa ca stam atirnate una de alta!
In rest burta mare, 15 kg luate pina acum, dureri de solduri, Larisa are zile agitate si zile mai linistite...cam atit! Pupici!

Bianca Andreea
poze top
Larisa Elena31+

Mergi la inceput