FIV cu DONATOR sau IAD - CAP 9

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cipcirip spune:

Buna dimineatza fetelor. Unde suntetzi?
Iucutza tu ai baut cafea pana la aflarea rezultatului?

Cirip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Cirip pana la aflarea rezultatului am baut, o ceasca pe zi, dimineata, dupa ce am aflat rezultatul nu am mai baut. Am mai baut decofeinizata, dar nu in fiecare zi.

Azi sunt Sfintii parinti Ioachim si Ana. Sa speram ca Domnul va binecuvanta toate fetele de aici cu un copilas asa cum i-a binecuvantat pe Ioachim si Ana cu Maria.

ptr toate fetele

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Cirip te simt cu emotii cat carul. Pe cand testul ?
Sa stii ca la asta m-am si gandit, la o inseminare la Sibiu.
Astazi isi va repeta sotul spermograma pt ca nu-mi vine sa cred ca s-a imbunatatit asa bine.
Ma gandeam ca daca si acum arata la fel, sa vb cu dr.Chicea pt inseminare. Eu nu am nevoie de stimulare ca totul e ok la mine cu ovulatie in fiecare luna. Si la FIV faceam stimulare cu doze mici, mici si aveam ~ 10 ovocite. Chiar si luna trecuta in ziua 8 a CM se vedea 4-5 foliculi pe ovare, si endometru de 5-6 cm. Iar dr. zicea ca o stimulare pt inseminare ar fi doar de forma. Acum sunt in ziua 7 si ma gandesc daca nu ar fi de acord cei de la Sb sa faca inseminarea luna asta. Tu ce crezi? Cu cine ar fi mai bine sa vb acolo pt asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna30 spune:

Buna fetelor, va dorec un capitol plin de reusite si sa de-a d-zeu sa se intample minunea mult dorita cat mai curand
iuca ce mai faci ? cum te mai simti?
cip- ciripiti tin pumnii sa fie bine, eu beau cafeluta si acum dim o cescuta mica, nu am baut o perioada de vre-o 2 luni, dar imi este fff rau, dureri cumplite de cap, tensiunea scade la 8 si atunci medicul mi-a spus sa beau o gurita de cafea dim sa mai creasca un pic TA ca pic pe strada.Mie mia fost tare rau in ultimul timp, nu am mai intrat pe net de ceva vreme, azi sunt un pic mai bine.va pupic dulce pe toate fetele si va doresc cat mai multe reusite, sunt alaturi de voi si va citesc ori de cate ori pot.



11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipcirip spune:

Iuca si Inna si eu beau o guritza de cafea dimi ca am tensiunea mica dar parca as renuntza de tot. Sa-l las pe Ciripel sa se implanteze .
Moni te-am spionat shi am ghicit ca vrei la Sibiu. Deabia ashtept ce-a de-a 2-a spermograma care sunt sigura ca va fi buna. La Chicea se intra mai greu dar dc suni shi spui in ce zi eshti , ca nu vrei stimulare poate te primeshte. La Mutuliga sau Ispashoiu vei intra mai ushor. Pune mana pe tel shi suna. Sa ne spui ce ai facut .
Daaaaaaaaaaa, am emotzii shi ma caut de simptome mereu. Azi nimic shi pana la ora 24 sunt in 4 zile de la spargerea foliculilor (dc s-or fi spart). Dc ma tot gandesc la dansa ma ia fierbintzeala shi eu zic ca e simptom.

Cirip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Cirip, eu prefer dr. tineri deci pot si la Ispasoiu . In cazul acesta cum fac? Ma gandeam sa-i trimit mail la dr. Chicea si sa-i povestesc, sa-i zic ca-l prefer pe el si daca nu se poate sunt de acord si cu alt dr.
A, foliculii sigur s-au spart, mai ales ca ai luat si pregnylul. Spermatozoizii traiesc si 5 zile asa ca sigur s-au intalnit. Acum sa speram ca s-au si placut intr-atat de mult incat sa apara puiutii mici.
Simptome fiecare le are in felul ei deci nu prea te poti lua dupa asta. Daca iei si tratament de sustinere esti influentata si de acesta. Eu iti tin pumnii si tare mult mi-as dori sa reusesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

buna fetelor
eu nu am mai scris la acest subiect pt. ca nu am avut nevoie de donator si sper ca nici de FIV
desi am facut 4 inseminari la cluj ,au scazut valorile spermogramei de la o inseminare la alta desi in urma cu cateva luni era f. buna,am ajuns sa fac IA nr.4 cu 5 mil. de ,desi bioloaga mi-a zis ca nu e chiar f. rau
acum ,vreau sa va intreb pe voi 2 (stiti voi care) cum de ati ales sibiul pt inseminari ,am inteles ca embriologul vine din ...dar la inseminare cu ce ne-ar avantaja? pt ca as vrea si eu sa fac ink 2 IA la sibiu caci este f. aproape de mine
sper ca bu v-am plictisit si sper sa mai vb. pe toate si succescipcirip
a , si inca ceva , iuca eu speram sa vb. pe mess ,dak ai timp sa vb. iti trimit adresa pe PM, pana atunci ai grija de aman2
http://tt.lilypie.com/pNdSp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

iaura, chiar daca adresat doar anumitor fete eu am auzit ca la SB sunt tot mai multe reusite. De unde esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

buna fetelor!multumesc pt urari la toate fetele ...nu prea am avut timp zilele acestea sa intru pe net....

asa ca sa va spun sant disperata ca nu am gasit niciunde pregnyl,eu ar trebui sa merg luni direct la IA asa vorbisem cu dr Dracea si ar trebui sa fac duminica pregnylul...ancerc an seara aceasta la Gynera poate reusesc sa vorb cu dr sa vad ce ami spune....vineri m-am programat pt eco la noi an oras...
ciphai nu-ti mai fa atatea griji simt eu ca si tu vei veni gravidutza
Iucacum te mai simti?ce face bebelutul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

bytzi am inteles ca la Giulesti au primit pregnyl

Mergi la inceput