Puiuti de Randunici 2008 (93)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Te-ai scos, bubu cu Vlad!
Si cu riscul sa imi iau o rosie in freza, am uitat sa iti zic ca socrela arata bine pt o soacra.

Frunza verde si-o aluna, noi va spunem noapte buna!

sovi& sasha-pachetelul nostru de primavara 17Apr'08
pozici
nasterea delfinasului ilustrata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5a33b72a1a20de458aef69&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

hello!

Tuchi imi imaginez ce tre' sa fie acolo cu atatea nazbatii.. hai ca o sa recuperezi cu invatatul! eu asa zic!
Simonette!! imi pare rau ca nu merge bine netul, dar asa ma bucur de ce ne-ai scris.. puiutzii!
Kya si al meu, ca si al Stelei, le lasa imprastiate prin casa.. si mai nou cica mi-a promis ca nu o sa le mai lase.. sa vedem cat il tine!
mamaa Pucca ce motz avea fata! dar e frumoasa si fara!
Bubu nici eu nu o tund pe Andra!

Citat:
citat din mesajul lui bubu05
Acum pe bune, al meu e f. ordonat, mai lasa incaltamintea vraiste pe hol dar are cine s-o aranjeze, Vladut , care mai si comenteaza:" ce-i harmalaia asta aici? iar le-ati deranjat!"


super tare Vladutzul! bravo!

Sovi aseara Mahjong am bagat! asta e pritre favorite.. dar mai am si alte tipuri..depinde de chef..

mai in seara asta vad ca nici un buhuhu nimic.. las' ca vine Ariel si face ordine!.. sau poate nu?


Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
Creste gargaritza
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

strambacila mic

Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
Creste gargaritza
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

mihu, ce shouri la gargaritza!


ALOOOOOO NEATZAAAAAAAAAAA!!!

sovi& sasha-pachetelul nostru de primavara 17Apr'08
pozici
nasterea delfinasului ilustrata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5a33b72a1a20de458aef69&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Sovi !
da chiar asa: ROMANIA NEATZA!!!


Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
Creste gargaritza
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Noi plecam pe la tzar,poate o da DD ca Tea sa doarma acolo...Nu mai zic.
kya,Tea nu a inchis un ochi ieri toata ziua si nici aseara nu vroia sa adoarma..
Sovi,bv lui Sashone ca ii place orezul...eu beau licoare de anason amestecat cu ceai de la fares de cand am nascut...a devenit o placere...si mai bag si o bere fara alc cand si cand si mai vine laptic...
Mmmm..praji cu mere?Ce reteta?
Fug sa pregatesc bebelina.Pupici.

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=641612f5d169402f415057&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Minunea noastra,Teodora
"Domnul ne-a ajutat!!Multumim,Doamne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Da unde-i cafeul?

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=641612f5d169402f415057&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Minunea noastra,Teodora
"Domnul ne-a ajutat!!Multumim,Doamne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

"There is no life before cofee"

Prajitura mea e monti, dar principiul este: se coc merele (5-6)curatate si feliate pe fundul tavii cu scortisoara, zahar, putin ulei, si intre timp se face o compozitie de pandispan, cu sau fara cacao/nuci, se toarna peste merele alea, pus peste o hartie de copt cu ceva boabe pe ea sa nu zboare, ca sa nu se parleasca suprafata.
e un delir! nu ii trebuie alta crema, iese putin zemoasa de la mere, si combinatia nu nucile..

sovi& sasha-pachetelul nostru de primavara 17Apr'08
pozici
nasterea delfinasului ilustrata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5a33b72a1a20de458aef69&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Buna dimineata!
Au plecat copiii in parc, am 3 ore de invatat, dar am intrat sa va salut!

Ne luptam cu Ili care a luat numa' obiceiuri proaste in Ardeal, socra-mea cred ca statea in patru labe daca ea vroia asta! oF, sa nu va lasati copiii sa ii creasca bunicii, ca daca dupa 2 luni de vacanta e asa, ma gandesc cum ar fi dupa 1 an!

seb nu vrea lapte, am incercat sa-i dau si aptamil, a vomat rau dupa el, asa ca raman tot la AR, asa putin cum e si incerc sa ma apuc sa-i dau si iaurt! branzica a primit-o bine, face un kk nitel cam tare de la ea!
As avea o vorba bune pentru fiecare,dar trebuie sa profit de pauza ca sa citesc ceva, ma bucur ca va ganditi la mine si va pupacesc pe toate!

Doua vorbe pentru Kya- eu zic ca ii dai destule fructe, las-o asa, ca n-are sens sa ii dai mai mult decat atat, ca peste 1 luna n-o sa mai gasesti mare lucru, in afara de banane si mar! Am o amica al carei baiat, un sclifosit, a primit doar ananas asa ca daca va tenteaza...eu n-am incercat, recunosc!

De legume ti-au zis fetele- eu ii dau lui Seb piure din morcov, dovlecel, ardei gras, ceapa, rosie, fasole verde si de 2 zile am pus un carttof mic( in oala din care mi-au iesit 7 borcane!)

I-am dat si telina si pastarnac, dar daca n-am avut cumparate nu m-am omorat sa le iau!

Cereale tot la orez, porum si tapioca de la Milupa am ramas, nu simt nevoia sa ii dau ceva in plus!

bebelusii au nevoie in principal de constanta, nu simt nevoia de a varia mancarea asa cum facem noi, adultii! Se simt mai in siguranta daca au acelasi program, aceeasi mancare! pentru ei rutina e linistitoare, lucrurile noi ii streseaza si ii sperie!

aseara am fugit o tara la carrefour sa luam de-ale gurii, m-am certat cu randunoiul care a umplut cosul cu 3 boxuri de apa si n-am mai avut prea mult loc in cos, apoi am intrat la Ikea unde Ilinca a stat 10 minute la locul de joaca si a vrut sa iasa pe motiv ca ii era foame, restaurantul era inchis, i-am luat un rahat de hotdog de la iesiire...Era infiorator de aglomerat de zici ca era gratis totul acolo...in fine, sita de-aia pentru abur nu am mai gasit, mi-am luat o pilota de puf mare si un set de caserole de plastic, bune de pus mancarea in congelator sau de luat in parc!

acestea fiind zise chiar ca fug la studiu!
va pupicesc si sper sa ma organizez mai bine sa va pot scrie mai mult!




Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian (30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns randunici spune:

Scriu de pe telefon si va citesc cat de cat.
Noi am crescut, am inceput sa papam...
Am mai scris un mesaj, nu stiu daca ati vazut dar va mai zic inca o data:
VA IUBESC SI MI-E TAAAARE DOR DE VOI.
Va pup pe toate.

Mergi la inceput