Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

naty da de ce sa fie obligatoriu sa va schimbati jobul?



22+ cu Traian Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

Selene - stiu exact despre ce caini vorbesti! Aia care ma latra si pe mine in fiecare noapte nu?? Eu as zice sa stai totusi acasa! In nici un caz nu-ti face nici un bine hurducaitu pe tren!!
Naty - nu dispera - toate se rezolva pana la urma!!
Leditia pe unde o fi???

22+ cu Matei Teodor

miscaretu lu' mama :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavini spune:

Selene, da nu ti-e frica mama de cainii aia?Io nu m-as duce nici impuscata la ei, desi haita din fata blocului meu numara undeva intre 17-20 de exemplare(numarate in mai multe zile cand ma plictiseam).Si crede-ma ca harmalaia ma termina, da nici sa ma uc dupa ei...Doamne fereste de ceva rau!Si ia medicamentele alea, nu te juca, nu fa gesturi necugetate doar fiindca acum crezi ca nu mai poti!Bebe are nevoie de tine pana la 38 de saptamani...Hai, fruntea sus, mana pe flaconul cu pastilute, baga si un somn de relaxare si apoi spune-ne cum e...Te pup!

Lavinia, 16+ si Andrei (11 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavini spune:

Vreau si eu parola de la mailul comun.Mersi

Lavinia, 16+ si Andrei (11 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Fetelor, dragelor, le iau degeaba medicamentele alea, no...

Va ziceam de simptome de raceala la ovare. Puii mei, in nici o zi, durerea de pe ovare (aia care nu ma lasa sa stau pe nicio parte) s-a concentrat sub buric, in mijlocul burtii, si mi se intarea uterul in diverse parti, si dureri, si de toate, n-am dormit noaptea aia (noaptea in care m-am si certat)... Am luat atunci No Spa + Duphaston + Scobutil supozitor + Ampicilina, si ce-am rezolvat, nimic, la fel de naspa a fost...

Cat despre caini, nu mi-e frica, din contra, bucati i-as face... Ma doare pe mine undeva de legea aia, anti-cruzime fata de animale... Numai prin cacaturile astea de parti am pomenit asa ceva, haite intregi, de care nu-i pasa la nimeni, nu deranjeaza pe nimeni, io ma scol moarta de somn din cauza lor... La mama acasa, daca se intampla (rar) asa ceva, a doua zi nu mai era picior de caine, se facea curatenie generala si nu comenta nimeni, pe primar il durea fix in... dos... (Acu' vorbeste mandria de ardeleanca din mine...) Am zis sa nu fiu rea, sa ma apuc de criticat Galatiul, dar, daca m-ar intreba cineva acum de el, as zice ca e un oras mizerabil, fara posibilitati de viitor, plin de oameni mizeri, indolenti (vecinii mei, barbati, stau in fara blocului, pe un pervaz de piatra de la un magazin, si crapa seminte seara, lasa in urma un gunoi...), care mai bine arunca pe jos ambalajele decat la cos (apropo, pe drumul Galati - Bucuresti Nord, m-am ingrozit, pur si simplu, de cata plasticaraie si gunoi sunt aruncate pe campuri, pe unde trece trenul... Covoare intregi de gunoi, Jesus...), amatori de manele cat incape (bleah!), cutitari si batausi... Pacat de fantanile arteziene si de putinii oameni OK...

cu Daria Nandini de 6 luni+

Daria: "posedata de bine" (persana)
Nandini: "cea care se bucura de fericire" (hindusa)


Sa stai cuminte in burtica, sa te faci mare, c-apoi cuceresti tu lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanara23 spune:

salut burtici!
bai nu mai pot....am o satre de plans combinata cu o istericala....zau ca doar citind ca pe aici mai are si altcineva starile astea ma mai consolez....da parca nici o stare nu-i mai nasoala ca a mea! na, c-acu imi vien sa rad!

bai si la subiectu SOCRELA BAT-O FOCU! subscriu cu majuscule!
pai bre NU AM EU DREPTATE?!
aveam stransi in banca 1600 de euro....si veni dumneaei asta primavara in tara si nu-i ajunsera meleoanele stranse de ea, si avu nevoie de bani bre...SA-SI PUIE DINTI DE PORTELAN...auzi....si berbatu-miu "hai s-o ajutam, ca-i mama..." ( )...si-i dadu bre banii, ca las ca ni-i da ea inapoi...( e sept si nu vazui nica...ma rog)
eh....acu cand am schimbat masina si o trebuit sa platim nenorocita de taxa de poluare....CE O TREBUIT SA FAC IO??? FUMEIE CU BURTA LA GURA, ISTERICA SI EDITOR SEF LA REVISTA "FOAMEA" CU SUPLIMENT???....o trebuit sa umblu pe la banca sa-mi iau imprumuturi, sa duc milioane de acte si sa ma stresez ca de ce se uita aia de la credite la mine ca la ultimu infractor (POT SA JUR CA ASA SE UITA...)

UH, MA FETELOR, CAND TREC ISTERICALELE ASTEA?? da bine totusi ca trec....DA CU SOCRELELE CE FACEM??? NU VRETI SA LE FACEM CUNOSTINTA SA SE STRESEZE INTRE ELE????

va poop....

ioana

18+

puiutza mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Ma duc sa vad cu ce mergem la nunta, adica sa fac bagajul...

Pe iubi l-am trimis sa faca rost de bani, ca suntem in plop, si plopu'n aer, 50 de RON mai avem, ce bafta pe noi, vorba reclamei...

cu Daria Nandini de 6 luni+

Daria: "posedata de bine" (persana)
Nandini: "cea care se bucura de fericire" (hindusa)


Sa stai cuminte in burtica, sa te faci mare, c-apoi cuceresti tu lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Selene, vezi ca ma sui in tren si vin sa-ti dau o mama de bataie. Pune mana si ia medicamentele ca ne certam! Si sa nu te prind ca mergi la vreo nunta cu trenu'. Drum lung si incomod iti trebuie tie? Faci aprovizionarea sa fii sigura ca nu mori de foame, stat in pat si mers doar la toaleta. Atat. Vrei sa ajungi iar in spital? Si telefonul la indemana ca daca ti se face rau sa suni la dr., la salvare ceva, daca chiar o fi rau.
Offf, pe aia cu atrasul de energii pozitive o stii? Cu cat gandesti mai mult "in negru" cu atat o sa atragi mai multe neplaceri.
Diseara vreau sa citesc un mesaj pozitiv de la tine. Ai inteles?



Andreea, mami de Tudor- 10.08.200521+
Delu Prichindelu'
BB2
Vacanta 2008
Bulgaria 2008
Tudor la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

crisspoliss, felicitari pentru baietel! (sper ca n-am gresit)

Si parca mai avea cineva fetita?

Naty, ioanara, vad ca suntem "de-o seama", in materie de probleme...

cu Daria Nandini de 6 luni+

Daria: "posedata de bine" (persana)
Nandini: "cea care se bucura de fericire" (hindusa)


Sa stai cuminte in burtica, sa te faci mare, c-apoi cuceresti tu lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanara23 spune:

din cauza istericalei am uitat sa-mi actualizez si profilul!

selene pe bune ca te inteleg cu penele astea de parale! e asa nasol sa ramai cu buzunaru gol....si pe urma cand mai citesti ca tre sa manaci zilnic nush cate portii de nush ce plus liniste plus intelegere plus fara stres.....apai sincer ca te apuca paru cretz!

ioana

19+

puiutza mica


Mergi la inceput