M-am hotarat.........adoptie - cap.50

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pumpkin spune:

Felicitari Tzuni, Mami de Maria !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulenca spune:

Felicitari mamica Ella si piersicutza Meri. Eram precisa ca totul va fi bine. Sa va iubiti muuuuult muuult si sa va alintati ca fetele si daca gasiti un tatic frumos destept si bogat care sa va iubeasca pe amandoua cu atat mai bine. Si casa de acu va urez sa o schimbati cu o vila

Distractie placuta in oras si aveti grija cu prajiturile da...... ???

Pupam

MARIUKU PUI DE IULENKA

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;104/st/20060808/n/MARIA+THEODORA/dt/8/k/82d2/age.png

www.flickr.com/photos/64178045@N00/sets/" target="_blank">MARIA THEODORA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

FELICITARIIIII MAMICOOOOOOOOOOOOOO!
Chiar ca meritati o petrecere pe cinste amandoua!

Hai Anca, tinem pumnii stransi pentru tine acum!



Miha, mami de Matei (16.01.2008) si Laura (30.09.1997)
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

nico-ro - ne bucuram ca ne dai vesti despre voi. Felicitari pentru finalizarea adoptiei Sa va bucurati de Victor pana la adanci batraneti!
cat despre bb 2 lasa ca vine ea la voi.

Ia-l usor ca se va obisnui la cresa. Ca sa vezi partea plina a paharului, a mea plangea non-stop cand o lasam acolo, iar eu plangeam pe drum...ca ce mama sunt! si in doua saptamani s-a adaptat fara nici un fel de probleme.

Miha, mami de Matei (16.01.2008) si Laura (30.09.1997)
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nico_ro spune:

Tzuni, ai deschis luna septembrie cu vesti super bune, felicitari pentru "oficializarea relatiei" de mamica-puiuta, sigur reusita voastra le va imbarbata si pe Anca si pe Diciu (daca retin bine, si ele au "praguri" de depasit luna asta).
Mersi, Miha, pentru imbarbatare, sper sa ne acomodam si noi cat mai rapid... Si eu am mustrari de constiinta ca-l las acolo plangand, dar ma linistesc stiind ca si acasa plangea la plecarea cuiva apropiat (bunici, copii) la fel cum plange la cresa cand plec eu, iar dupa ce respectivul pleca, se linistea subit. Si acolo, dupa ce plec eu, se linisteste la cateva secunde/1 minut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Multumesc, fetelor. Noi suntem bobocei, deocamdata, la plasament. Ne asteapta un drum lung, dar cel mai important e sa-l petrecem impreuna.


Nico, imi amintesc ca acum ceva timp in urma am luat un caiet si o bucata de hartie si, notam, din arhiva povestea fiecarei care, la acea data, era in plina procedura. Imi amintesc ca erai dezamagita si atat de nerabdatoare sa-ti gasesti puiul. Fiecare poveste de-a voastra, fiecare strdanie, si pe urma pozele impreuna cu copii vostri, imi incarcau bateriile.

Ai un copil superb. Sa va traiasca!!!
Te-ai gandit? un fratior sau o surioara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabineta spune:

Vai ce de vesti bune pe forum si eu stau ingropata in munca la serviciu si cu gandul mai mult acasa

Tzuni felicitaaaaaaaaari

Miha74 e minunat matei, a inflorit pur si simplu in cele cateva luni de cand e cu mami si tati si laura

Diciu tinem pumnii pt 24. Va fi bine, stai linistita, pentru ca sunteti niste oameni minunati si va meritati copila

Nico-ro felicitari pentru baietelul minunat si mult succes in gasirea fetitei. Rabdare multa la acomodare...

Si eu plang in drum spre serviciu. Imi e asa de greu sa-l las cu tati acasa... Si nici el nu se simte prea bine, nu doarme... Si de cate ori ma enerveaza ceva la serviciu ma gandesc "uite pentru ce prostii imi fac eu copilul sa sufere" .
Dar cand ma intorc acasa ma ia in brate si se lipeste tot de mine si uite asa stam minim jumatate de ora, chiar daca mami n-a apucat sa se descalte sau sa-si arunce poseta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabineta spune:

aaaaaaaaaaaaa, eram sa uit
buna idee Miha74, cea cu intalnirea...
ne bagam la un tineretului in weekend?

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Felicitari Tzuni !


Mergi la inceput