Piticodromul Festiv de Sept - Oct 2005 (211)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns locca spune:

La multi ani Alexandru, Andrada si Stefan!
Chiar, nu mai stie nimeni nimic de Marlena?

Urmaresc cu atentie discutiile despre gradinite , va rog sa spuneti tot.

La noi fata incepe sa dea semne de personalitate , s-a gandit ea ca trebe sa tipe mai tare decat Matei ca sa primeasca atentie mai multa. Si asta inseamna deja balamuc la mine in casa, imi tiuie creierul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norina spune:

Mai m-am linistit si nu prea vazand ce masuri au piticlontii, doar masurile Mirunei au reusit sa ma mai linisteasca. 20 kg si nr.27 zici Ioana? Da, in cazul asta dupa graficul citit de mine poate merge la scoala. Oricum ea e precoce din toate punctele de vedere, asa ca parerea mea e ca nu ar fi mare scofala pt ea Pupici Kid, sa-ti traiasca printesele frumoase si sa va bucurati de ele. Super poze!Miflore, multa putere sa treceti peste toate!Hehe, stropitoarea aia cu Fifi am cumparat-o din iarna de la Carrefour, ca n-a fost chip sa plecam fara ea. Initial i-am facut sotului o ciorba de limba ca i-a luat-o , apoi l-am felicitat, ca vreo luna datorita ei nici nu stiam ca am copil in casa.Deci fetelor, merita banii! ..cel putin la timpul ala, acum nu se mai joaca asa de mult cu ea, dar e oricum in topul preferatelor.Oricum ma iau dupa preferintele ei , ca i-am cumparat-o pe Capsunica(dupa gustul meu) si zace aruncata pe te miri unde si nu da 2 bani pe ea. Si multe altele pe care le-am luat dupa placul nostru. So, she rules ! Inseamna ca la jucarii nu ma pricep, deci nu va dau sfaturi.Gata, ca m-am lungit, ma duc la treaba!V-am pupat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

loccade mult tot zic sa iti spun, cu toate ca sti,ai o printesa dulce dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

noi luam un super set Lego cu trenuri Thomas and friends pt ziua lui! e super incantat! plus locomotiva cu abur (le-am comandat in America la juma de pret), care sper sa se potriveasca pe sine...am dat in boala lui Thomas abia acum. Am fost azi la Carrefour sa caut filmul ala, da nu l-am gasit...i-am luat o carte in schimb...voi ati vazut filmul pe undeva?

pt noi catalogul Quelle s-a dovedit bun la ales jucarii...il pun sa se uite, si ma orientez la ce il vad ca baloseste

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

O sa ziceti ca-s mama rea, dar eu nu i-am dat inca lui Vlad cadoul (un laptop pentru copii).
A primit atat de multe jucarii incat ma gandesc serios sa mai fac un dulap la el in camera. Laptopul il pastrez pentru cand s-o mai plictisi de noile jucarii.
Din fericire nu si-a dat seama ca noi nu i-am dat cadou .

PS daca staim de Storytime Theater i-l luam cadou de ziua lui (si sigur i-l dadeam ca ma incanta si pe mine)... asa poate i-l iau pentru Craciun .

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaN spune:

Mai fetelor dragelor tare harnicute mai sunteti. Eu tot incerc sa tin pasul cu voi, dar mi-e tare greu. Cum reusesc sa citesc din urma si vreau sa ma apuc sa scriu, cum apare cate ceva de facut... Iara ma intorc pe site, vad ca iar ati mai scris o pagina...
Insa, ce am inteles eu din propozitiune e ca sotul Mifloricicai e mai bine, ceea ce ma bucura. Ai reusit sa faci tot ce zicei tu acolo? Fiert asternuturi, prosoape etc etc?
Am vazut si pozele lui Kid. Tare dragutze domnisoarele tale! Maria e o scumpete, mi-a trezit multe nostalgii.... Ma bucur ca e cumnitica, sper sa si ramana asa!
Locca, gata ce mai, ai fata mare, a trecut perioada de mancare/caca/somn, daca a inceput si cu tipetele e de bine. Mult calm iti doresc!
Irina, sanatate multa lui Vladone! Amigdalita nu cred ca se ia. Nu stiu sigur, dar presupun. Cand a avut si Catalina, o verisoara mai micutza decat ea i-a luat biberonul de lapte din gura si pana sa apucam noi sa reactionam a apucat sa traga vreo cateva guri bune. Tare frica mi-a fost atunci sa nu se imbolnaveasca si cea mica, mai ales ca Bursi avea o forma urata... am tratat-o injectabil pe branula. Dar nu a avut nimik micutza.
Vad ca vorbiti de gradinite. Si noi incepem de la 15 si am mari emotii.... Ea se da viteaza acuma, dar mie imi e cel mai teama de momentul trezirii din somnul de pranz, atunci e ea mai morocanoasa, vrea sa o tii in brate, sa o alinti... si sincer ma indoiesc ca vor face asta acolo. Sau mai stii? Pe 12 au zis ca vor organiza ceva gen porti deschise, sa vina copii cu parinti/bunici, sa stea cateva ore sa se joace, sa manance impreuna, ca sa se cumoasca un pic, iar apoi pe 15 sa intre in paine cum se zice. Sper sa fie ok...
Alexuta, multumim de link, tare buna ideea, imi surade si mie sa-i iau de ziua ei. Ea imi tot zice ca vrea un laptop, dar sincer nu am vazut nimic sa ma atraga, adica sa fie potrivit varstei. Stiti voi vreunul?




Raluca, mami de www.dumex.com.my/members/tickers/97266/ticker2.png border=0" target="_blank">Catalina-3 oct'05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Dinu vrea role, cred ca ii iau desi vine iarna, sa mearga cu ele prin casa. trebuie sa mai imi zica odata Kid de care sa iau ca n-am retinut nimic.

Norina, succes la gradinita, vad ca merge bine!

Raluca, curaj cu gradinita, vezi ca fetele se adapteaza mai repede, mereu am zis ca sunt mai destepte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

multumesc inca o data tuturor pentru urarile de sanatate.

Raluca sper si eu sa nu se ia amigdalita.
Eu nu-ti pot da detalii despre laptop ca nu l-am studiat pe indelete . L-am luat de ceva vreme si acum imi amintesc doar ca scrie pe el ca e de la 3 ani si parca e in forma de testoasa... Sper sa-mi amintesc si sa ma uit diseara la el.

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaN spune:

Multumesc Tonnia! Sper sa fie ok.... Da, si eu am zis dintotdeauna ca fetele sunt parca o idee mai istete(nu stiu daca e cel mai potrivit cuvant, dar nu-mi vine altul acuma...) pana pe la varsta adolescentina, cand baietii au asa un bum, si incep sa iasa mai mult in evidenta decat fetele, parca ies din carapace.. Asa mi s-a parut din experienta mea de la scoala.

Raluca, mami de www.dumex.com.my/members/tickers/97266/ticker2.png border=0" target="_blank">Catalina-3 oct'05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Raluca mi-am mai amintit o chestie... Cand a inceput Vlad gradinita si mie tot de trezirea din somul de dupa amiaza mi-a fost cel mai teama, dar se pare ca a fost OK. Le-am zis celor de la gradinita ca momentul e mai delicat. Se pare ca Vlad nu s-a comportat ca acasa, ci a fost OK chiar de la inceput. Tin pumnii sa fie si la voi la fel.

PS Laptopul nostru e "Laptop Broscuta PC Karaoke" (nu pun link ca sigur e reclama, dar il gasesti rapid pe google)

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput