Bucurii de sept-oct 2006 (140)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Multumesc mult de raspunsuri.
De cerere auzisem si eu de la colegi.. nu stiam daca mai este nevoie de un dosar la asistenta sociala,directia muncii etc sau la cine mai trebuie cum sa ii anunti ca te-ai intors la munca...dar pp ca oricum la implinirea celor 2 ani automat te scot din baza lor de date.
Multumesc inca odata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:



Mexxa, multa bafta in continuare! E firesc sa ai emotii. Si eu am avut intotdeauna emotii la astfel de ocazii. Mai ales la examene, cand simteam ca o iau razna.

Mamici care ati intrebat: asa am facut si eu, o cererea catre directoare ca sa reincep serviciul de pe 15 sept. (in loc de 10 oct.)Dupa asta, cu cererea aprobata, o duc la Primarie.

Din pacate, nu terminam pana la sfarsitul zilei ce ne-am propus ca sa ne mutam maine.
Asa ca din nefericire, ramane pe week-end-ul urmator. Abia pe marti cred ca monteaza contorul de gaz, ca hartogaraia si birocratia e in floare in tara noastra.

La Maria a fost ieri prima zi cand nu a plans deloc. Nici azi. Chiar radea la parinti si la copii le zicea "gaaaa", adica "paaaa".
Asta s-a intamplat dupa 8 zile de cresa.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Raportez a treia noapte consecutiva in care dorm 4 ore si cam atat... Sincer, mi-am pierdut orice urma de speranta ca Maria isi va regla vreodata somnul de noapte. Cred ca pana n-o marit, nu scap E drept ca-i ies si ultimele 2 masele dar presimt ca si dupa ce vor iesi maselele, tot asa va dormi. Acu' are cearcanele pana-n brau dar alte semne de oboseala nu da.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Pozele noastre din concurs sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=1" target="_blank">ana1 si ana2 Va plac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

lexi, te compatimesc sincer
eu il astept pe Vladone, vine taxu' sa mi-l aduca la serviciu ca nu avem cu cine sa-l lasam, ne-au parasit toate "bonele" una e plecata din tara alta din oras (adica bunicele) iar cumnata mea e plecata si ea din tara
ce-oi face eu cu copilu' la serviciu nu stiu
noroc ca lucrez la prietena mea care are sediul firmei langa casa si are si ea un bb de 3 luni cu care sta mama ei si il duc acolo la nani, in rest, ne va teroriza pe toti pe aici
intru mai incolo sa va povestesc cum e sa lucrezi cu copilu in cap

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut, site-ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Lexi - i-ai facut Mariei niste analize? Cu fierul cum sta parca imi aduc aminte de o discutie cu dr de fam in care zicea ca lipsa de fier ar putea sa fie o cauza pt nesomn.(Cu Dragos am avut probleme la un moment dat.)

Cristina si Dragos (31.01.2004)+Victor(19.09.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/victornemes" target="_blank">Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eleņia spune:


salutare
lexi te compatimesc maria cea frumoasa sa doarma cat mai mult noaptea
mexxa multa multa bafta
lilina vladone"tipul bine"
gety pe maria cea curajoasa care nu mai plange cand o duci la cresa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Salutare..am ajuns acasa. 2 ore a durat interviul...

Am dat 1 test psihologic, si restu am discutat.
Din toti selectati am ramas 3...dupa care sa va lua o decizie. Sper sa fie bine.Marti voi primi raspunsul.

Acum fug ca fac tocana de ardei&vinete.Puppp


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
, mamica de Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

La multi ani, Bogdan, Bucurie de flavia_ramona! Sa cresti mare, sanatos, voios, voinic si norocos!
Crisnemes, primul lucru pe care vreau sa-l fac cand ajung in decembrie in tara, e un set complet de analize pentru toti 3. Eu ma gandesc sincer daca nu cumva Maria sufera de acea boala (nu stiu cum se numeste, poate ma ajuta cineva) care se caracterizeaza prin lipsa somnului (nu insomnii, e o boala mai nasoala)

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Pozele noastre din concurs sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=1" target="_blank">ana1 si ana2 Va plac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Anangel....sper ca nu te gandesti la ADHD....e o boala care se dezvolta de la varste mai mari...din cate stiu.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
, mamica de Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Andreea, sincer, sunt 70-80% sigura ca Maria are ADHD, dar cred ca abia la varsta scolara se poate depista, eu asa am inteles.
Bafta multa in continuare cu jobul!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Pozele noastre din concurs sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=1" target="_blank">ana1 si ana2 Va plac?

Mergi la inceput