Bucurii de sept-oct 2006 (140)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Hellooooo everybodyyyy

Ne-am intors si noi de la capitala, fuseram s-o vedem pe Theo

E o grasuna are deja 1 kg, e cu capu-n jos si picioarele in ficatul meu, col ok, lichid ok, e mai mare cu 4 zile ecografic....asa ca suntem ok!!!!Tot ce mi-a spus a fost ca e posibil sa fie mai mare ca grasanu la nastere....

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si 27+ Theodora
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Salutari din Chinaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!

Mi-e foooarte dor de voi...tare tare! Dar in urma cu 2 ore mi-a facut sotul o surpriza si am net...nu stiam ce mestereste el aici....

Nu am putut lua legatura cu voi ca nu am avut net iar laptop ne-am luat de cateva zile abia.

Asa cum v-am spus acum 2 saptamani am plecat in China, la Beijing...ultima perioada a fost d emare agitatie pt noi...pregatiri, bagaje...controale medicale...de aceea nu am apucat sa stau pe indelete sa discut...

Nu suntem in co...nu in vacanta...ci cu serviciul...Sotul meu este consulul Ro la ambasada de aici asa incat o perioada de cativa ani o vom petrece aici. Momentan eu nu lucrez, sa vedem dupa ce o dam la gradinita pe Ana-Maria cum se adapteaza si apoi ...

Sa incep cu inceputul...pe avion a fost f obositor...am calatorit 13 ore. Am facut o ora pana la Budapesta, escala de 3 ore acolo si de acolo 9 ore. Am nimerit cu o tabara de copii chinezi si ne-au facut capul calendar toata noaptea...au vorbit si s-au jucat non-stop...Avionul era f mare, cu 2 culoare, 3 randuri de scaune...iar pt papusica am avut un loc liber intre noi...si a putut dormi...cu greu a a dormit in zarva aia...dar oricum...noi nu ne-am odihnit mai deloc...Ajunsi la Beijing ora noastra era 1 noaptea...deci ne era somn de crapam...la ei era dimineata ...ora 6...pana am iesit din aeroport s-a facut 7...Bagajele au ramas la Budapesta pt ca idiotii aia nu le-au pus cand am facut escala...si le-am primit abia a doua zi...tuturor li s-a intamplat asa...Cele 5 cutii cu bagaje(trimise din tara prin DHL) au ajuns dupa alte 2 zile....

Asadar in prima zi, ne-am culcat un pic si la pranz am fost la shopping...mi-am luat de la linguri pana la oale, fier d ecalcat, prosoape,etc...chiar daca apartamentul de aici era ok...a tb sa imi iau eu tot ...nu puteam astepta bagajele...Ana-maria a dormit pana la pranz...(ora 8 dupa ora noastra- dimineata)...dar cum am umblat toata ziua seara la ora 23 am picat toti lati si ne-am trezit dimineata fresh....in felul asta adaptarea la fusul orar s-a facut in aceeasi zi...Si cu mancarea la fel...nu a existat diferenta...

Ana-Maria nu are nicio treaba....efectiv nimic...este incredibila capacitatea copiilor de adaptare...nici pe avion...nu a avut rau la decolare sau aterizare....avusesem emotii...Cu mancarea ...in general gatesc eu pt ea, dar daca mergem la restaurant i-am dat fara probleme, cei de aici din ambasada m-au asigurat ca si copiii lor au mai mancat si a fost ok...Voi stiti ca eu nu ii dadeam de la restaurant...ei bine acum a mancat si culmea i-a placut...mananca cu o pofta ....Mai are o fetita de-o seama cu ea aici, in rest ceilalti sunt mai mari, de la 4 ani in sus, la gradinita sau la scoala...Fiind printre romani, fiindca suntem multi aici, e mai usor...Ma impresioneaza ca zilnic, la culcare sau la masa il pomeneste pe Dudu (Vladone), Lili, Alex...Daria....De la Roxanao1 am primit la plecare un magnet de frigider cu poza lor....e nedespartita de el...il ia si pupa poza lor mereu...Ii striga pe mamaia si tataia f des...chiar si prin magazine...de le face pe chinezoaice sa repete dupa ea...Ei sunt topiti dupa copiii europeni...sunt atat de incantati de ei ca si pe strada si in magazine ii acorda Anei-maria atentie, ii ofera cadouri, jucarii, prajituri....

In primele 2 zile mi-a fost f greu...am si plans, vorbeam cu ai mei la telefon...acum m-am obisnuit...Orasul este spectaculos..acum cu Jocurile Olimpice l-au facut sa arate super ..o s ava povestesc mai multe altadata despre asta....Cu limba chineza e mai greu, eu ma apucasem din tara sa o studiez dar aici se invata cel mai bine....la cumparaturi totul se negociaza...e incredibil...dar te si oboseste...Traficul este haotic, nu respecta regulile, trebuie sa te feresti tu de ei ca ei....biciclistii merg cum li se trazneste...Nici nu stiu ce sa va povestesc mai intai...prea mult nu am vizitat fiind ocupata cu achizitionarea de diverse...toata ziua plec la shopping...dimineata o tura, seara alta tura...ispita este atat de mare ca nu poti....
Ca alimente gasim absolut orice...si la Carrefour sau alte hipermarketuri, dar si la piata...varietatea de legume fructe este mai mare, si le au proaspete tot anul...Ce nu am aici sunt radacinile de patrunjel si pastarnac...gasesc doar tulpinile alea ca s ale pun la supe-ciorbe...leustean, si branza telemea...dar poate fi inlocuita cu feta sau cea mediteraneana...
Pe zi ce trece ne acomodam mai bine si ne place mai mult...vorbim de 2-3 ori pe saptamana la telefon cu parintii, de acum o sa fie si pe net...si va fi mai usor.

Va pup pe toate, le urez si eu La multi ani tuturor sarbatoritilor care au implinit 2 anisori, dar si celor care poarta numele Fecioarei Maria. Va multumim pt urari, si o sa ne auzim mai des.... de acum...eu am inaintea voastra 5 ore...deci va dau trezirea, cafeaua, freshul.

Abia asteptam sa ma pot conversa cu voi...chiar daca timp nu prea am fiindca o iau pe papusik cu mine peste tot....nu mai am libertatea de miscare ca inainte...dar o sa ma obisnuiesc...

Roxana o pupam mult pe Dariutza...ieri a implinit 2 anisori...m-am gandit toata ziua la ea...si mi-au dat lacrimile cand o striga ana-maria....pupand poza voastra...magnetul acela...

Lilina multi pupici si tie....mi-e foarte dor si de tine...nu era net-cafe in aeroport la Budapesta sa te pot anunta...iar apoi numai de internet nu am avut timp...nici la B. in birou nu am reusit sa ajung la net....believe me...dar de acum I'm all yours

Mai am multe sa va spun...nici nu stiu ce sa scriu mai repede...imi alerga degetele ca nebunele pe taste...trec de la una la alta...sper ca m-ati inteles...acum e f tarziu la mine....dar am stat si nu m-am culcat de dragul internetului....

Va pup inca o data


---------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Itzyshor,
Intai te pup, dupa aia citesc ce ai scris. Cat ma bucur ca ai net!!! Tare dor ne-a fost de voi. Pupam Papusica, la multi ani pentru azi. Felicitari si sotului,pentru post. Bine ai revenit!!

Alexutza, pupici lui Theo!


Alexandrina 37+ si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

hehe Xandrinne... multumesc pt intaminarea calduroasa...ma duc la culcare ca la mine e ora 2 noaptea...vorbim maine...sunt cu 5 ore inainte...pupici

---------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Itzy, bine-ai revenit! , am citit pe nerasuflate despre primele zile petrecute in China.
Astept episodul 2, .

celor care au aniversat azi ziua numelui, dragi Marii.

Xandrutza, am vazut burticuta, arati atat de bine, complimente, doamna!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cu%20inghetata%20din%20Danonino&page=2" target="_blank">TEO in concursul Danonino - me2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

La multi ani Daria!

La multi ani Patri!

La multi ani Teodor!

La multi ani David Constantin!

Sa cresteti mari si sanatosi!

Itzy, ma bucur ca ne-ai dat vesti despre voi si sunteti bine. Pup papusika.



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mephala30


Xandrutza, am vazut burticuta, arati atat de bine, complimente, doamna!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cu%20inghetata%20din%20Danonino&page=2" target="_blank">TEO in concursul Danonino - me2


Saru`mana!


Alexandrina 37+ si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna dimi! Poftiti la papa.

La multi ani Bucuriilor: Stefan Andrei, Lukas Daniel, Dorian Constantin! Sa cresteti mari, frumosi si sanatosi!

Pupam mamicile Lullabay si Susa.


Alexandrina 37+ si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Buna dimineata.

Alexutza ma bucur ca bebelina grasunica este bine.

La multi ani ! sarbatoritilor Stefan Andrei, Lukas si Dorian Constantin! sa fiti sanatosi, norocosi si sa ascultati de parinti.

Lili, multumesc pentru mailul de ieri. Sper sa putem onora invitatia.

Alina, ma bucur pt voi ca sunteti bine in mod special pt Ana - Maria ca nu are probleme de acomodare.

xandrutza vazut una bucata burtik. Arati super bine.


POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

La multi ani,puiul meu drag!Sa cresti mare,sanatos
sa fii fericit si sa ai parte in viata de tot ce-i mai bun!

La multi ani bucurii:Lukas Daniel si Dorian Constantin!
Xan multumim de urarile matinale!
La cum arati insarcinata ai putea face si 10 copii fara sa ai grija siluetei .

Mergi la inceput