Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

SAlut mamici

as vrea sa fac un apel la toate mamicile sa isi puna mintea la contributie, sa caute solutii si chiar un psiholog printre cunostinte sa intrebe de situatia DARIEI

DARIA: te rog accepta ajutorul nostru virtual!!!!!!!!!!!!!!!!!! ai o situatie speciala si greu de rezolvat. eu am fost in pielea ta 5 ani am asteptat sa merg in State. din care 2 ani cu bebe mic si in casa cu 5 ajutoare!!!! si eram innebunita, deprimata. Dumnezeu m-a ajutat. dar sa lasam povestea mea.

"daca 2 sau 3 iti spun ca esti beat inseamna ca esti beat!du-te si te culca!" asta referito la sfatul fetelor de aici de a duce fetita la cresa.te chinui de prea mult timp draga mea Daria!!!!
uite planul meu:
incepe 40 de zile de post si rugaciune. mergi la biserica astea 40 de zile in fiecare dimineata si te roaga! aranjeaza sa lasi fata la GRADINITA in aceasta perioada. vino dupa aceea acasa (lasa bebe cu femeia!!!) si dormi apoi du-te si ia fata. fa acest lucru pentru Dumnezeu si pentru tine.

atitea fete de pe forum ti-au spus sa lasi fata la cresa...si nu vrei sa iei in seama sfatul nostru....noi nu suntem rudele tale, ci doar niste prietene virtuale care te sfatuim dupa cum ne duce si pe noi capul.te rog, vezi care e cea mai aproape cresa si biserica de casa ta. nu gresesti cu nimic. ai sa vezi ca acolo, la cresa, au experienta cu copii ca si Cassy. ca doar nu e singurul care face asa. explica situatia directoarei si or sa te ajute, ai sa vezi!

ia aceste zi de post, macar incepe-le, fa asa si o sa fie bine! Dumnezeu asculta rugaciunile. roaga-te tu personal intr-un moment de liniste. roaga-te pentru fiica ta, pentru familia ta, pentru sotul tau. ai sa vezi cum o sa iti vina cuvintele pe buze.. ...

Daria, gindeste-te ca cel rau are planuri diabolesti: sa desparta oameni, familii, sa aduca ura, vrajba. esti extenuata si obosita. vei spune vorbe fara sa le gindesti care ranesc. vorbele nu pot fi trase inapoi! eu daca vreau sterg ce am scris aici si gata! dar tu?

prioritatea ta nr 1 ar trebui sa fie sotul si nr. 2 copii.
pt.sot ar trebui sa te faci mereu frumoasa,(unghii, par, epilat sa te simti si tu femeie, nu epava adormita) sa fii odihnita, zimbitoare, calma. si apoi copii( dragoste, ingrijire, mincare deocamdata, ca-s mici). copii vor pleca la casele lor vor avea vietile lor. tu vei ramine cu sotul! nu?
fa-o pentru Costi, apoi pentru tine si apoi pentru copii. ii iubesti, stiu. dar o mama odihnita face cit trei mamici obosite.deci tot pentru ei o faci!

am vorbit cu sotul, a terminat psihologia. expus cazul tau pe scurt. ar trebui o persoana cu autoritate (tata, bunic) mereu prezent la crizele fetitei si care sa exercite autoritatea pe care tu nu o exerciti. dar cum? ca nu e! a zis ca o sa te imbolnavesti in ritmul asta, o sa mergi la spital si atunci ce o sa te faci??? o sa fie si mai rau! unii oameni asa invata: trebuie sa dea cu capul de pragul de sus.

na! cam dur raspunsul, imi pare rau.

te pup, daca te-a suparat mesajul, asta e! mergi inainte si nu ma baga in seama!

Cenia o prietena de peste Ocean

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

Citat:
citat din mesajul lui cenia

SAlut mamici

as vrea sa fac un apel la toate mamicile sa isi puna mintea la contributie, sa caute solutii si chiar un psiholog printre cunostinte sa intrebe de situatia DARIEI

DARIA: te rog accepta ajutorul nostru virtual!!!!!!!!!!!!!!!!!! ai o situatie speciala si greu de rezolvat. eu am fost in pielea ta 5 ani am asteptat sa merg in State. din care 2 ani cu bebe mic si in casa cu 5 ajutoare!!!! si eram innebunita, deprimata. Dumnezeu m-a ajutat. dar sa lasam povestea mea.

"daca 2 sau 3 iti spun ca esti beat inseamna ca esti beat!du-te si te culca!" asta referito la sfatul fetelor de aici de a duce fetita la cresa.te chinui de prea mult timp draga mea Daria!!!!
uite planul meu:
incepe 40 de zile de post si rugaciune. mergi la biserica astea 40 de zile in fiecare dimineata si te roaga! aranjeaza sa lasi fata la GRADINITA in aceasta perioada. vino dupa aceea acasa (lasa bebe cu femeia!!!) si dormi apoi du-te si ia fata. fa acest lucru pentru Dumnezeu si pentru tine.

atitea fete de pe forum ti-au spus sa lasi fata la cresa...si nu vrei sa iei in seama sfatul nostru....noi nu suntem rudele tale, ci doar niste prietene virtuale care te sfatuim dupa cum ne duce si pe noi capul.te rog, vezi care e cea mai aproape cresa si biserica de casa ta. nu gresesti cu nimic. ai sa vezi ca acolo, la cresa, au experienta cu copii ca si Cassy. ca doar nu e singurul care face asa. explica situatia directoarei si or sa te ajute, ai sa vezi!

ia aceste zi de post, macar incepe-le, fa asa si o sa fie bine! Dumnezeu asculta rugaciunile. roaga-te tu personal intr-un moment de liniste. roaga-te pentru fiica ta, pentru familia ta, pentru sotul tau. ai sa vezi cum o sa iti vina cuvintele pe buze.. ...

Daria, gindeste-te ca cel rau are planuri diabolesti: sa desparta oameni, familii, sa aduca ura, vrajba. esti extenuata si obosita. vei spune vorbe fara sa le gindesti care ranesc. vorbele nu pot fi trase inapoi! eu daca vreau sterg ce am scris aici si gata! dar tu?

prioritatea ta nr 1 ar trebui sa fie sotul si nr. 2 copii.
pt.sot ar trebui sa te faci mereu frumoasa,(unghii, par, epilat sa te simti si tu femeie, nu epava adormita) sa fii odihnita, zimbitoare, calma. si apoi copii( dragoste, ingrijire, mincare deocamdata, ca-s mici). copii vor pleca la casele lor vor avea vietile lor. tu vei ramine cu sotul! nu?
fa-o pentru Costi, apoi pentru tine si apoi pentru copii. ii iubesti, stiu. dar o mama odihnita face cit trei mamici obosite.deci tot pentru ei o faci!

am vorbit cu sotul, a terminat psihologia. expus cazul tau pe scurt. ar trebui o persoana cu autoritate (tata, bunic) mereu prezent la crizele fetitei si care sa exercite autoritatea pe care tu nu o exerciti. dar cum? ca nu e! a zis ca o sa te imbolnavesti in ritmul asta, o sa mergi la spital si atunci ce o sa te faci??? o sa fie si mai rau! unii oameni asa invata: trebuie sa dea cu capul de pragul de sus.

na! cam dur raspunsul, imi pare rau.

te pup, daca te-a suparat mesajul, asta e! mergi inainte si nu ma baga in seama!

Cenia o prietena de peste Ocean



are you sure?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andree27

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Andreea, sa speram ca e doar din cauza oboselii acumulate. Esti sigura ca vrei sa te expui la tomografie pentru asta?

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."


Si eu sper,dar am si ameteli si mi se taie pe moment filmul si vad numai negru!Am vb in seara asta si merg maine la spital sa ma consulte o doctorita!Nu imi va face tomografie,an zis ca daca va fi cazul!!Spre si eu sa fie de la oboseala!!Merci mult de griji!

Poze

Andreea , de un Bondarel !!!!





pupici..sper sa nu fie nimic grav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Daria foarte mare dreptate au Sis si Cenia.
Nu am citit cap trecut, am probl cu computerul, sper sa reusesc. dar sfatul pe care ti l-au dat ele e tare bun.

Si mie mi-e doooor de Alysh si o astept sapt viitoare la intalneli

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE MIRCEA
ALBUMELE MELE

BURTICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Citat:
citat din mesajul lui YLARI

Sa nu uit sa va spun, pisalogul de socramiu tot insista sa ma duca el pe mine si pe fata la Medicover ptr vaccinul de 4 luni. Lasa-ma dreku' in pace ca ma duc cu barbate-miu, ce cauti tu cu mine acolo sa creada alea ca m-am maritat cu un boshorog.




Acum pun pozele de azi si trimit si pozele restul pe contul comun...cat merge calculatorul!!

Nicole Ooof ce rau imi pare ca si tu ai probleme cu soacra! Multumesc mult de PM, esti o draguta. Nu am reusit ieri sa recuperez nr de tel al tipei aleia ca a crapat calculatorul.si a stat barbate-miu calare sa-l repare...poate o sunam azi. Multumesc inca odata!

Cleo ceva similar am patit eu azi, dar nu era cu colet La redoute.Cand am ajuns acasa de la intalneala: surpriza: se taiase curentul si nu mergea liftul, intuneric bezna pe scari. Simonix plecase sa hraneasca Robertzelul, mai dau o tura singura, ma intorc, tot intuneric. Imi iau inima in dinti, urc doua etaje cu carutul cu Mirci inauntru si la 2 deja e bezna, nu mai am curaj. Imi era si frica efectiv...hihi.
Am lasat carutul acolo, am luat puiul si geanta si am urcat plina de spaime... Am luat carutul cand au aprins lumina...
Si...e misto aspiratorul?

Simonix m-a intrebat sotul daca Robertzel e fetitza... A spus ca e tare frumos d-aia a zis ca-i fetitza, si cate luni are de are pleata aia...

Gata! Ma duc sa pun pozele/trimit pozele si sa fac repede mancare, ca dupa ce se scoala pui...nu mai reusesc ca trebuie sa cant/spun poezii etc

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE MIRCEA
ALBUMELE MELE

BURTICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitzam

Simona, anul asta o sa mai fie Kidex la Romexpo doar in decembrie, intre 4 si 7. La Babyexpo cu amandoi copiii eu nu mai am nervi sa ma duc, ca mi s-a parut mult prea inghesuit. La Romexpo este alt spatiu, nu se compara.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam3" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05) si puiul mic Raducu(06.06.2008)



Multumim de info ref la Kidex, se nimereste bine, tocmai in apropierea Craciunului..Intr-adevar, la Romexpo e altceva, fie doar si pt faptul ca au locul ala de joaca pt copilasii mai mari (saltelele gonflabile) si ii pot lasa pe baieti acolo.Si e muult mai lejer si chiar mai multe oferte la hainute

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Fetele, pozici AICI.
Ma duc sa le trimit pe contul comun!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE MIRCEA
ALBUMELE MELE

BURTICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

SIs, super pozele...Doamne , acum realizez ce pui mari avem. Mi-e dor de mor de Mirci, puiul mic, abia astept sa ma satur de el duminica..Hihihi
Nicole, scumpa, rochia am luat-o de la Irina Schroter din Mall Vitan.E cam decoltata pt gustul meu, dar eram in disperare de cauza

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Ia uitati fetele
ce baiat mare am!

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Ia uitati fetele
ce baiat mare am!

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

wooow, suuuper
matusa la el!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE MIRCEA
ALBUMELE MELE

BURTICA

Mergi la inceput