Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (100)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



gata am reusit, lala, foarte tare piticul tau. ce scotocea el in sertar .. d-aia o pun eu pe eva in tarc .. stiu ca acolo e safe.

pletoselul curios

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Capitolul 100 La cat mai multe, pline doar cu vesti bune si clopotei sanatosi!
LalaD e super pletosul tau (mey, atata ma mai minunez de parul lui, de nu se poate! ptiu sa nu-l deochi, e un frumos!)! A deschis singurel sertarul? Aoleo ai incurcat-o!
Elenuta nu-si inverzeste genunchii Eva? iti dai seama ce pitici am eu pe cap


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008), Botezul minunii Thea Maria

Atat sunt de mare

Am reusit sa ma intorc pe burtica - filmulete
Prima vacanta a Theei, Am 6 luni, Lacu Rosu si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Da , sertarul il deschide singur, la fel si usa dulapului ca e glisanta si cand pune mana pe oglinda fuge usa ...asa ca mai nou se straduie sa intre cu totul in dulap.
Am pus-o
Elle te invidiez pentru tarc dar eu nu am spatiu pentru el din pacate

Eu il las pe jos la noi in dormitor ca nu prea are in ce se lovi dar ...e inventiv, gaseste el ( aici il mai supravegheaza si Bogdan , adica el se joaca la playstation si frati-su exploreaza ca in poza , ca aia faceau de fapt, cica erau cuminti). In living il mai las dar numai supravegheat de noi, aici sunt prea multe tentatii.
La Bogdan si in bucatarie, baie are interzis. La Bogdan doar in premergator intra pana nu fac ordine in tona lui de jucarii sa mut in cutii tot ce e mic si se poate inghiti. Ceea ce e jale mare ca asta are de exemplu un cufar plin cu Lego, cam 5000 de piese plus un alt munte de jucarii asemenea.
In cazul in care nu am marturisit pana acum o fac : si eu si man suntem maniaci cu jucariile copiilor , putem deschide lejer un magazin super dotat cu ce avem in casa. Bogdan a fost insa si copilul care nu a stricat deloc din ele astfel incat mai are in stare perfect functionala jucarii de la 6-8 luni cu care se joaca Andrei acum.
Si boala inca nu ne-a trecut , cumparam in continuare.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Citat:
citat din mesajul lui virgo

Sa vedem daca o sa ma lase astia cu lapte la "pachet" in avion , altfel am incurcat-o ! De incalzit mancarica mai merge , dar cu bibe zau ca nu stiu ce sa ma fac . Sa nu zica aia ca am la mine droguri cand or vedea laptele praf !!!



Or sa te lase. Si noi am fost in aprilie-mai cu avionul si am avut 3 sticlute cu lapte, de 250 ml fiecare, plus cutia de lapte praf de 900 gr si inca 4 sticlute goale. Si nu mi-au facut probleme. Iar in avion am cerut apa fiarta si mi-am preparat laptele in bucataria lor.

Poze de tot felul
P a t t y - la 7 luni
P a t t y - la 6 luni


PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Citat:
citat din mesajul lui danonique
.Am admirat-o pe PATRICIA (pe care ne-am dori-o de nora dar nu prea indraznim sa ne aratam sentimentele de teama sa nu fim respinsi ea fiind o finuta iar Albert mai umflatel),



Vai draga, cum poti spune ca e umflatel, e asa dragut, si smegherut, cred ca Patti il place, face niste zgomote puternice cand vede pozele. Cine stie.....poate , poate.....Tot e Parisul orasul indragostitilor.

Poze de tot felul
P a t t y - la 7 luni
P a t t y - la 6 luni


PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Citat:
citat din mesajul lui emabucuresti

sa va zic un of, poate imi da cineva un sfat, bebe doarme mai ales pe stanga,si cum se suceste el, nimereste cu urchea pliata sub cap. i-o mai indrept uneori, dar adesea mi-e teama sa nu-l trezesc, mai ales ca nu doarme snur noaptea, ca sa i-o indrept la loc. si e mai clapauga decat cealalta deja.caciula nu pot sa-i pun pe caldurile astea, bentita o consider periculoasa. sa-i pun leucoplast, o exista ceva special?sau altceva?

Ema cu bebe Milan(07.02.2008)



Nu prea ai ce sa-i faci, cu leocoplast sau altceva lipicios, o sa-i prinzi parul si o sa-l doara, bentita nu o sa-i stea pe cap, crede-ma , am incercat si noi de la 2 luni, pt. ca din cauza hamului care-i statea pe umeri si-i freca urechiusele si i le intorcea, acum e ....putin clapauga, dar nu-mi fac probleme. O operatie usoara care se face dupa 2 ani, taie putin pielea dupa ureche si prinde urechile mai aproape de cap.......si gata. Nimic complicat. Altceva nu ai ce sa-i faci......

Poze de tot felul
P a t t y - la 7 luni
P a t t y - la 6 luni


PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

buna seara!

iaca din nou la raport dupa 3 zile pauza. am incercat sa-mi fac temele si sa citesx din urma dar nu am reusit tot. pana una alta.... raspuns:


dragele mele zuze, imi pare rau ca s-a starnit asa un val din cauza unui nefericit de termen, barbar si arbitrar ca dresajul. dar cu toate ca sunteti toate impotriva lui, observ ca principiile le aplicati. ceea ce inseamna ca nu conteaza exact cuvantul ci semnificatia lui, sau esenta conceptului. si pentru asta va felicit! un copil cu obiceiuri sanatoase e cel mai fericit iar mama stralucitoare. io inca sunt"oxidata" pe alocuri din cauza trezitrolor lui sacha, dar in rest nu ma plang. nici la ai mei nu exista leganat, nici plimbat, nici luat in brate la cea mai mica chioraiala. dorm in patul lor. nu concep sa doarma in patul meu, si nici n-ar mai fi de acord de altfel. mancam doar la masa, exceptie dimineata cand laptele se bea... la tv. pt scopuri "educative" de obisnuirea copilului carlionts cu flamanda.

p-orma vroiam sa va spun ca m-am intalnit cu micsunelul. adica ne-am intalnit in formatie completa 4 adulti si 3 copii. ne-am pus pe drumuri de dimineata si am ajuns rau dupa amiaza. imi cer scuze micsunelule daca nervii mei au fost nitel intinsi si poate n-am fost cel mai riz invitat, dar dupa 6 ore in mashina cu cei doi mici... nu mai vedeam capatul tunelului. orishicum, fetelor, sa stiti ca amandine e o scumpete! e agila, miscatoare, vesela si povestitoate:)) pacat de bolovanul sacha care nicicum nu voria sa socializeze. poate as aun pic un pic, dar tot jucariile fetei erau mai interesante. ce sa-i faci, poate am facut un materialist:))) ashea, si ca sa punem cireasha pe tort, am avut proasta inspiratie sa propun sa mergem la balci. speram sa-l recompensam pe bruno pt primul pishu constient din picioare, dar el n-a vrut sa se dea in nimic... iar micii numa nu reuseau sa adoarma de draciile alea. ma rog, a trecut. promit ca nu mai fac:))) am facut fix 2 ore pe drum la intoarcere, dar ne-am oprit sa incercam inca un pipi de baieti mari, dar n-a mai ieshit schema. una peste alta, tare bine ne-a picat sa ieshim sa mai schimbam aerul, sa vedem fete prietenoase si sa ne prefacem ca e vacanta:)

pe de alta parte, am citit ca vreti sa intrerupeti alaptatul. daca asta ati hotarat, nu va scuzati si nu va explicati. sunt convinsa c ain momentul asta decizia e bine gandita si ca asa e mai bine pentur voi! orishicum toata stima si toata admiratia pentru fetele care au rezistat si mai rezista inca!

honey, n-am vazut daca ai revenit sau nu in scris. sper doar ca esti ocupata nu si suparata. iar de esti suparata, te rog eu frumos sa-ti treaca si sa vii sa ne spui de bebe aj.


virgo, am iesit in viteza ca venisrra baietii acasa. e regula: inchid tot indiferent cu ce eram ocupata. altfel brunos e supara pe mine si nu ma mai inteleg cu el pe urma:) n mod norla, la laptele praf nu au ce sa comentze, si nici la borcanelele de mancare daca sunt sigilate si puse la vedere intr-o punga de plastic. cu apa... pt lapte, iti sugerez s-o cumperi dupa controlul de securitate si gata. si absolut toate lichidele (cosmeticalelel lui bebe inclus) sa le pui in punga transparenta de plastic daca e sa le pui in bagajul de mana a lui caz. si... zbor usor sa aveti si repede:))

fetelor, ultima chestie ce-o mai zic (penultima):am vazut si bebe turmentat, si cercetas si pirati, si nu mai tin minte... dar am vazut tot si ma exclam si eu: cei mai frumosi si smekeri bebelushi s-au adunat la noi la odisee!!! garantat!

si ultima:azi a venit general managerul la mine la ghiseu. intotdeauna vb frumos cu mine, din prima zi cand mi-a aflat numele, si mi-a zis ca e foartemultumit de mine, ca a primit un feedback pozitiv despre mine din partea trainerilor! mi-a picat fata. i-am zis chiar ca aveam senzatia ca eram cea mai stupida d epe acolo, dar ca e foarte bine sa primim din cand in cand un feedback. face mult la self-esteem:))) deci m-am impaiat:))))

bun, ma duc sa rad frigiderul si sa va pun poze cu amandinutsa delicioasa:))

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Miri wellcome back iubita
chiar imi era teama ca esti suparata si m-am abtinut sa strig dupa tine
Pup carliontati mici si pe mamica lor
Eu am plecat la nani, revin maine
Sunt un pic supi ca Boda face febra , uff, sper sa ii treaca repede si sa nu o paseze si la Andrei.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

lala! pen'ce sa fiu suparata? neah, imi trebuie miemai multe de-atat ca sa-mi iasa fum:))) noapte usoara sa aveti fara febra!

ven, cum fu la munci?

alinaatudor si ema, sanatate multa la pitici mici!

miky, am uitat sa scriu LA MULTI ANI! desi daca ai sti de cate ori m-am gandit la tine!!!

multumim fetelor pentru felicitarile de sf alexan,dru! habar n-aveam cand e, ca e si ca si ai mei merita sarbatoriti. nebotezati fiind... mai ciudat, nu?





miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

hei Miri...te-am prins! Mercic pt aprecierile la adresa lui Dudu. Aveai dreptate ca si ratoiul meu o sa devina lebadush!

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput