Dr. Dragos Albu???

Dr. Dragos Albu??? | Autor: arianutza

Link direct la acest mesaj

Salutare!!!!!!!!!!
Hai ca a trecut ceva timp de cand n am mai scris pe aici si mai ales nu m am mai sfatuit cu voi. De citit am mai intrat din cand in cand si am mai aruncat un ochi dar de scris nu prea, doar a fost vremea concediului si am vrut din toata inima sa ma mai detasez de dorinta care nu mi da pace nici o clipa: aceea de a avea un copil.
Asa ca multe dintre voi am si eu 2 sarcine pierdute iar acum imi doresc (pardon, ne dorim) cu disperare un copilas insa eu am avut oarescare probleme hormonale si dupa un tratament endocrinologic la med life cu doctora bajenaru totul pare ok din punct de vedere fizic insa nu se produce minunea asa ca dumneaei m a indrumat spre doctorul albu (ginecolog) pentru investigatii mai amanuntite. Saptamana trecuta am ajuns la consultatie si dupa ce mi a studiat dosarul din scoarta in scoarta si am stat de vorba mi a spus ca singurul lucru cu care ma poate ajuta este IA fiindca n am nici nimic ce ar putea fi cauza infertilitatii si din punct de vedere fizic este totul ok, insa problema este ca sotul meu nu vrea asa ceva.
Ce vreau sa va rog este sa ma lamuriti si pe mine:a mai facut cineva IA sau FIV cu acest doctor si cum este???. Asta in speranta ca sotul meu va fi de acord sa fac asta.
Merci mult si numai bine!!!!!!!!!


abcdef

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Nu am facut nici IA nici FIV cu d-lui ci doar monitorizari de ovulatie si pot sa spun ca am fost super impresionata de cum trateaza fiecare problema. Pana la el nu mi s-a mai intamplat ca o simpla eco de monitorizare sa dureze aproape 1 ora. Eu zic sa ai incredere in el ca nu degeaba face echipa cu dr. Predoi.
De ce nu vrea sotul tau IA?

gianina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Arianutza - sotul tau nu vrea sa faceti inseminare? Adica nu vrea nici macar atata lucru? Spune-i ca sotul meu are 3 biopsii facute (taiat la testicole de 3 ori adik) pana cand am reusit sa raman insarcinata, si s-ar mai taia daca ar fi cazul. Rezultatul "chinului" lui se vede azi la ecograf si i se umple inima de bucurie. Cumva trebuie sa-l faci sa accepte - iti doresc succes.

Cami 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_prea spune:

Arianutza, Ia este cu mult mai usoara decat un FIV, ar trebui sa profitati de ocazia ca puteti face asta, decat sa ajungeti mai tarziu in situatia in care nu mai puteti face decat FIV.
Tot ceea ce ar trebui sa faca el pentru aceasta IA este doar proba de sperma in ziua in care se introduce.
Despre dr. Albu, stiu doar ca face parte din comisia de sterilitate formata din el si dr. Predoi, dar banuiesc ca este foarte bun din moment ce si l-a luat dr Predoi alaturi.
Multa bafta si sa ne spui curand ca esti graviduta, indiferent cum ati obtinut sarcina.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalailana spune:

Salut

Dragos Albu a fost singurul medic care a avut rabdare sa asculte povestea noastra pana la capat, sa isi noteze, sa imi explice si sa faca o schema de tratament.
Eu am facut si o laparoscopie cu el si sunt incantata de cum m-a tratat: pana acum pare ca stie ce face:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianutza spune:

Fetelor va multumesc din suflet pentru ceea ce mi ati spus. Nu stiam atat de multe despre acest doctor. Ce sa mai zic de sotul meu, el nu vrea si gata.....zice, ca nu face copii la seringa si alte prostii de genul asta. M am saturat sa ma cert pe tema asta si am zis ca mai astept un pic. Zic eu ca mai am timp, am doar 30 de ani asa ca inca 6 luni nu o fi sfarsitul lumii insa dupa trebuie sa l fac sa ia o hotarare.

abcdef

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui arianutza

Salutare!!!!!!!!!!
Hai ca a trecut ceva timp de cand n am mai scris pe aici si mai ales nu m am mai sfatuit cu voi. De citit am mai intrat din cand in cand si am mai aruncat un ochi dar de scris nu prea, doar a fost vremea concediului si am vrut din toata inima sa ma mai detasez de dorinta care nu mi da pace nici o clipa: aceea de a avea un copil.
Asa ca multe dintre voi am si eu 2 sarcine pierdute iar acum imi doresc (pardon, ne dorim) cu disperare un copilas insa eu am avut oarescare probleme hormonale si dupa un tratament endocrinologic la med life cu doctora bajenaru totul pare ok din punct de vedere fizic insa nu se produce minunea asa ca dumneaei m a indrumat spre doctorul albu (ginecolog) pentru investigatii mai amanuntite. Saptamana trecuta am ajuns la consultatie si dupa ce mi a studiat dosarul din scoarta in scoarta si am stat de vorba mi a spus ca singurul lucru cu care ma poate ajuta este IA fiindca n am nici nimic ce ar putea fi cauza infertilitatii si din punct de vedere fizic este totul ok, insa problema este ca sotul meu nu vrea asa ceva.
Ce vreau sa va rog este sa ma lamuriti si pe mine:a mai facut cineva IA sau FIV cu acest doctor si cum este???. Asta in speranta ca sotul meu va fi de acord sa fac asta.
Merci mult si numai bine!!!!!!!!!


abcdef


abcdef

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geanina75 spune:

Buna , eu am facut IA cu d-nul Dr.Albu dragos si a fost ok de la prima incercare, avem un baietel de 2 luni si 2 saptamani, este un profesionist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jully32 spune:

Buna dalailana.
Ma numesc Iuliana si sunt in cautare de informatii despre doctori si de doctori gineco, respectiv doctor Dragos Albu am vazut ca te-ai dus la el la control si ai fost multumita.
Crezi ca imi poti da mai multe detalii?? Daca este k, daca te asculta?? Cu ultimul doctor a stat un an la monitorizare si nu s-a intampat nimic si as vrea sa il schimb. Imi mai poti da mai multe informatii?? Adresa de mail este iulianadiaconu@yahoo.
Multumesc!!

Mergi la inceput