FIV in Austria cap ( 4)-Germania cap (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Sambata dimineata plecam spre Wels (spre Attersee de fapt. Ne vom caza tot acolo), pentru ca luni avem programare pentru eco.
Sa-i transmit dr Loimer ceva din partea voastra?
Sper sa va fie de folos experienta mea.
Multa bafta tuturor!
Dr Loimer zicea ca ar vrea sa mearga pt cateva zile in Croatia in concediu. Dar cred ca nu a reusit din cauza noastra!

Bq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISTINA38 spune:

Bq, drum bun si sa-ti dea super vesti dr. Loimer.
Transmite-i ca vin doua romance bengoase si trebuie musai sa le lase gravide, iar una din ele, adica eu, cam batranioara (aproape 41 ani)pt ca mai am putin si expir .
va sarut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Merci Cristina!
De ce esti modesta?

Bq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Le-am trimis ieri dupa masa analizele. Inca nu mi-au raspuns .
L-am scris ca nu vreau prima intrevedere ca vreau sa ma duc la ultima eco dinaintea punctiei. Pe voi cand v-au programat dupa ce ati trimis analizele. La cat timp? Eu sper pentru luna octombrie, credeti ca ar fi prea repede? Oricum astazi le trimit si spermograma si ii rog sa ma programeze cu FIV-ul in oct.
Crsitina38, deci si tu tot la Wels? L-ai trimis analizele? Sau mergi doar la discutii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISTINA38 spune:

Bq, nu sunt eu chiar modestia intruchipata, dar ce-i drept m-am apucat cam tarziu de facut copii, bineinteles din cauza banilor, nu ca nu mi-as fi dorit, am deja doua fiv-uri la activ si chiar imi este frica sa nu-si spuna cuvantul ceasul biologic, dar nu ma dau pe o gasca de 18 ani.
Monilad, m-am hotarat pt Wells pt ca mi s-a acrit sa astept deschidea clinicii lui Tutunaru.Eu am trimis analizele mele vechi, acum le ... actualizez si le voi trimite si pe acestea.In ceea ce priveste consultatia, eu am tinut neaparat sa ma vad cu ei, nu mi-am dorit o schema de tratament pe e-mail fara sa stau de vorba cu ei face-tu-face, de data asta nu vreau sa gresesc cu nimic, mai ales ca eu am anticorpi antispermatici.Iubita, programarea mi-au facut-o din prima scrisorica pe care le-am trimis-o, apoi le-am trimis analizele.
Eu voi face fiv incepand cu sfarsitul lunii octombrie.
Sper sa-mi dea menopur ca deja mi l-am cumparat pt fiv-ul care trebuia sa-l fac cu Tutunaru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Bq, drum bun! Da, transmite-i Dr Loimer ca e celebru pe cel mai important forum din RO si ca VENIIIIIMMMM!!!

Moniland,eu le-am trimis primul mail in iulie povestindu-le istoricul meu si intrebandu-i ce parere au, daca pot face un alt FIV in toamna la ei in clinica. Au revenit dupa o zi multumindu-mi ca i-am contactat si asigurandu-ma ca vor face tot posibilul sa ni se implineasca visul. Mi-au cerul analize cat mai recente, protocolul pe care l-am urmat la FIV si ET, copii ECHO...etc. Le-am trimis pe toate scanate pe mail. Mi-au raspuns cred ca dupa vreo 5 zile (au fost foarte multe analize) spunandu-mi ca pot incepe un nou FIV la ei in clinica atunci cand voi fi pregatita. Eu am ales perioada, ei doar mi-au spus ca dupa ET recomanda sa treaca cam 3 luni pentru o noua procedura FIV (eu am avut un ET la 1 iunie). Mi-au trimis schema de tratament, cateva formulare de completat, lista de preturi, am stabilit perioada...si cam asta a fost. In fine, au fost multe mailuri pentru ca am avut un milion de intrebari... Nu mi-au spus ca ar tb sa vin la ei pentru o consulatie si nici eu nu am considerat ca e neaparata nevoie si prin urmare nu am solicitat, pt ca toate analizele sunt ok, echo ok...
Acum, astept sa vina medicamentele din Franta, iar la sfarsitul lunii voi pleca la wels.
h.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

aha, deci dupa vreo 5 zile. Ok. M-am linistit mai astept atunci fara probleme. Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

da moniland, dupa ce trimiti analizele dureaza cateva zile pana iti raspund. tb sa le vada dr loimer. cel putin la mine asa a fost, iar dupa ce au revenit cu raspunsul si-au cerut scuze ca a durat atat "dar dr loimer e foarte ocupat" (de parca era nevoie sa isi ceara scuze....). deci, nu te ingrijora. raspunsul va veni SIGUR, vei vedea.
h.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:



Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISTINA38 spune:

Buna dimineata, dragelor!!!
Monilad, abia astept sa primesti raspunsul, poate ne tinem de manuta la acest fiv, oct-noembr.
Hepilica, cred ca esti nerabdatoare sa incepi tratamentul, te vom bombarda cu intrebari asa cum "am stresat-o" pe Bq.
Bq, am emotii pt tine, tare vreau sa traiesc si eu sentimentele prin care treci tu .
Ice, nu ne mai spui nimic?Pe cand ET-ul cu embrionii lipiciosi?
hai fetele cu noutati...Avalon, Kitta, Cistal, Pisix !!!

Mergi la inceput