FIV in Austria cap ( 4)-Germania cap (3)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Pisic si iti spun eu ca nu are rost sa te gindesti al toate magariile si prostiile de dinainte ca nu e de ce. Crede-ma. Optimista, da?!

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

multumesc frumos pt raspunsuri
pisic fruntea sus si fii optimista
o sa treaca iar de craciun o sa vina mosu cu bebelusi pt fiecare dintre noi.
pupici



elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisic77 spune:

Fetelor, Elanada, Magduta, va multumesc pentru incurajari. Aveti dreptate. Trebuie sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Buna fetelor,

Am revenit si eu dupa o saptamana de concediu. Vineri m-am intors in Bucuresti si tot vineri am primit de la posta avizul primirii unui colet - medicamentele din Franta. Asa ca, va anunt ca am intrat pe ultima suta de metri - vineri au sosit medicamentele din Franta si in jurul datei de 20 - in fctie de CM - voi incepe stimularea. Maine sun la clinica. Mi-au spus ca neaparat tb sa ne auzim inainte de inceperea tratamentului.

Punctia este in ziua 13 de la stimulare, asa ca probabil la sfarsitul lui sept, inceputul lui oct voi merge la Wels.

Succes tuturor.

Mai stiti ceva de Bombonique? S-a intors de la Wels?

Moniland, am citit ce ai postat pe forum ....vis-a-vis de rsp celor de la clinica. Poate e mai bine asa..., e stresant intr-adevar, dar evident ca celor de afara nu le vina sa creada daca le spui ca acele rezultate au fost de fapt eronate...

h.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Arina eu voi merge la Wels
hepilica voi fi pe 10 octombrie la Clinica. Ne vedem acolo? Nu stau decat pana pe 11 oct.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinap75 spune:

Buna fetelor!
Eu maine incep tratamentul cu Suprefact, in 12 Oct. stimularea cu Gonal F si Merional iar in 19. Oct trebuie sa fiu la Viena pentru prima ecografie (ziua a 8-a).
Sunt la al treilea FIV (primele 2 in Timisoara) si datorita voua m-am hotarat pentru Wunschbaby. Sper ca de data asta sa fie cel norocos.
Mai e cineva inaintea mea, sa va tin pumnii??
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinap75 spune:

Kitta, stiu ca tu ai fostla Wunshbaby. cand incepi din nou?
Fetelor am o nelamurire!
Pretul pentru FIV simplu este acelasi (2690 euro)indiferent daca se transfera la 48-72 ore sau in stadiul de blastocist la 5 zile?
Eu le-am scris un mail celor de la clinica sa imi trimita lista de preturi pentru proceduri dar inca nu am primit raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisic77 spune:

Irinap75,
Sper sa fie fiv-ul norocos de data asta. Iti tin pumnii.
Si eu tot la Wunschbaby m-am hotarat, dar la mine se amana din motive obiective. Din cate am inteles, prima consultatie costa 115 euro la Ana Fischelmaier si 230 euro la Prof Fichtinger.
FIV costa 2690 euro la Ana F. + 10% tva si 3690 euro + 10% tva la Prof Fichtinger.
Multa bafta

Fetelor, eu nu inteleg un lucru: Pe site-urile altor clinici fiv spune ca legea austriaca le permite sa pastreze la gheata embrionii timp de un an. La Wunschbaby pe site scrie ca tine embrionii un an fara plata, apoi ce depaseste un an se plateste, dar ca poti sa-i ti 10 ani. Stie cineva ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

moniland, daca in acea perioada voi fi acolo, sigur ne vom vedea.
acum, daca prima zi a CM este 20 sept (ca luna trecuta...), inseamna ca va trebui sa fiu la wels pentru punctie in data de 2 octombrie...
punctia este in ziua 18, adica 7 oct...
in acest caz, sigur nu voi fi acolo pe 10 oct..., vreau sa ma intorc a doua zi dupa ET.
daca CM va veni mai tarziu de 20 sept...sunt sanse sa ne intalnim. tare mult mi-as dori.

h.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Pisic77
Moniland pe vineri te duci?
Irinap75 mult succes, sa dea DD sa fie cu ochisori
Hepilica mult succes si tie, sa fie cu ochisori,

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput