FIV in Austria cap ( 4)-Germania cap (3)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

hello dragutele mele
ori am eu probleme cu netul si nu mai vad mesajele voastre ori aici e liniste rau.
Aseara am trimis mail la clinica cu analize cu istoric cu tot.
Acum stau ca pe ace si astept raspunsul lor. I-am rugat sa ma programeze in noiembrie.
Sper sa pot merge la ei cand incep monitorizarea si nu mai devreme.
Nu mai zice nimeni nimic.
PUP


elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Chiar ca e liniste rau , fetelor. Ce se intimpla???
Haideti cu vesti bune.
Va pup pe toate.

Elenada sper sa primesti vesti buen cit mai repede, eu le primeam de pe o zi pe alta.

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Fetelor, apar si eu ca sa fac doar prezenta, caci news nu sunt deocamdata, doar ca mi-am repetat analizele hormonale de Z2 (parca v-am scris patania cu romanca proasta de la Med Life din cauza careia era sa imi ratez analizele) si in final au iesit bune, parca anormal de bune pentru varsta mea. Nu va mai scriu valorile, oricum au alte intervale aici la Med Life, dar erau pe la mijloc, inclusiv FSH-ul. Am trmis banii pentru medicamente in Budapesta si le voi primi pana la sfarsitul lunii. Programarea mea daca socoteala de acasa + cu cea din targ va fi pe la sfarsitul lui Octombrie. Deci, gasca mare pe acolo, facem cumparaturile inainte de Craciun ca tot incep aia pe acolo cun reclamele cu o luna inainte. Imi e cam teama de protocolul lung care il avem eu si vecinica Cristal1995caci am mai avut protocol lung ce e drep cu 5 Menogoane/zi si nu am produs nimic. Acum e cu 300 Gonal F si 150 Merional . Poate combinatia asta e mai de bun augur si cu inhibare mai mica adica 0,5 ml de Superfact, apoi redus la 0,3.
In rest ma destresez cu o pisicuta (ca doar de aia ma cheama Kitta) care are acum 5 luni si pe care ne pregatim sa o luam cu noi in Austria (asa vrea sotul) poate ne poarta noroc ca il cheama Lucky fiindca a fost adunat de pe strada aruncat fiind. Si ca sa fie tacamul complet mai am doi si mai mici la servici - astia au fost adunati din canal la propriu, asa ca paote ma rasplateste si pe mine DD. Vecinica cand ne primesti in vizita cu Lucky? Acum sta langa mine si se holbeaza la ecran, cred ca vrea sa va transmita mult noroc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

'neata fetelor!

Fac si eu parte din clubul FIV, am facut unul la POlisano, la Sibiu si m-am hotarat de data asta pt Wunschbaby Center Viena. Vad ca tot spre austrieci trag (la Polisano face dr. Strohmer transferul), sper ca de data asta sa fie cu noroc.
Imi spuneti si mie va rog, cat costa consultatia initiala si la cat sa ma astept pt un FIV cu blastocisti?
In rest inteleg ca sunteti multumite de clinica. Orice informatie este binevenita
Va doresc multa bafta si sa speram ca o sa reusim toate
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Am uitat...
Eu am un stress mare in ceea ce priveste FIV-ul: hiperstimularea. Nu am facut la primul FIV, dar ma intreb, in cazul in care se face hiperstimulare, ce faci, ca in Austria se sta decat intre punctie si ET?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Arina, bafta multa in Austria!
La Wels prima consultatie e 110 euro.
Cu hiperstimularea nu ar trebui sa-ti faci pb. Oricum ii trimiti dr.
din Austria dozele de stimulare si isi face o idee cum reactionezi.
Te-ai programat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

hello
am primit raspunsul de la clinica ieri
ei nu iti dau schema de tratament fara se te fi vazut la fata asa ca ne-am programat pt consultatie pe 22 septembrie la ora 13
acum suntem in cautari cazare transport sa iesim cat mai ieftin
ca din pacate nu ne permitem sa facem risipa mai ales ca suntem cu banii la limita.
dar ne descurcam noi cumva
macar sa fie cu noroc de data asta dupa atata chin.
am intrebat la clinica cat ma costa o ecografie si a zis ca e inclusa in pretul consulatatiei
am inteles eu bine sau nu?

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

A uitam
bine ai venit arina
cat despre hiperstimulare aia se face in urma unui dozaj gresit si a unei monitorizari incorecte zic eu fiind patita.
la primult fiv am facut hiperstimulare.
dar acum eu am mare incredere in medicii din austria si sper din suflet sa nu se repete istoria.
ce multe suntem vorba lui kitta o sa mergem la cumparaturi toate iar de craciun o sa vb cu bebeii nostri din burtica.
super
pupici


elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Moniland, le-am scris acum si astept raspuns. Tu tot la ei te duci?
Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

consultatia la wunschbaby e 115 euro
eu asa am inteles
sper sa nu gresesc

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput