Gravidute si mamici de Constanta (30)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

salutate!
Mokika: felicitari pentru umblaret..asa surpiza mai da....
Si vremea v-a facut o surpriza placuta, dar imi imaginez k stresul anterior a fost destul de mare...

mamacita:nu te credeam batrana deloc ,ci crdeam k suntem nascute cam prin aceesi perioada,adica prin '76 ( dupa cum aratai acum doi ani cand te-am vazut la spital) Dar cand ai datele de nastere si cand am vazut si pozele, am zis k e o mare contradictie...Acum pe bune( fara periere k de...nu (mai) am niciun interes) dar pari muuult mai tanara.... A_deju s-a mutat intr-adevar la mama regina, si scrie la "fulguleti"...nu stiu daca a aflat de prietena ei..dar daca imi zici un nume ii pot transmite.

Leditia: Eu cred k am vazut Dodo in mall, la parter, spre lac, penultimul pe stanga....
Daca esti interesata de firme renumite..arunca o privire si pe situl asta:http://www.bimbomarket.it/en/department.asp?Id=33&gclid=CLiN67GetZUCFRVQtAodylC8Wg Au preturi bune
Mav si docdecap doar ce au primit coletul de la ei cu carucioare.

Acum despre noi: in sfarsit am scapat de stresul mobilei din camera copiilor . Dupa mult stres ( daca va mai amintiti k v-am innebunit si pe voi inainte s-o nasc pe Briana)) dupa multe cautari si asteptari, avem in sfarsit mobila... si imi si place( cam nefiresc pentru mine caci eu nici n-apuc sa cumpar bine un lucru k deja nu-mi mai place)... Ieri i-am facut inaugurarea, am "udat-o" cu niste bere si cu un gratarel cu prietenii.Briana ne-a facut o surpriza tare placuta si a dormit toata dupa-amiaza desi darius si prietenul lui, Sebi, au facut galagie mama-mama....
Deci, ina, inca nu ma plang asa de tare...tati inca mai este in concediu si saptamana asta...
Nu stiu ce vom face se saptamana viitoare caci timpul trece si n-am putut lua vreo hotarare. la cresa de stat nu am fost inca primiti..Ne-au spus sa mai asteptam 1-2 saptamani pana cand se vede clar situatia ( cine vine,cine nu, cine se adapteaza,etc) si poate-poate.In mintea mea tot asta e varianta cea mai convenabila, caci fiind foarte, foarte aproape de mine( 50m sau 3-4 scari distanta)) l-as putea duce dimineata cat doarme briana si apoi la pranz l-as lua acasa, la masa, la somn..si apoi la 16 vine tati de la serviciu si suntem salvati...
La fel de bine insa mi-as putea lua o femeie pentru 4 ore... dar va spuneam eu cum e cu factorul deciziei..care la mine lipseste cu desavarsire..

Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yannia spune:

'Neata! Eu am intrat mai rarut in ultima perioada si ca de obicei, am ramas in urma cu noutatile. In primul rand felicitari Mokika pt Theo, sa creasca mare si sanatos. Ce l-a incantat de pe tava?
Leditia, din cate stiu, magazinul Chipolino e pe str Miron Costin, in spatele mag Tomis (tomis mall). Strada e paralela cu Mihai Viteazu, imediat urmatoarea.
Si s-a mai deschis un magazin, Premaman, cu tot felul de produse pt copii, la City Mall. Este la etajul superior, se urca pe o scara rulanta chiar de langa Food Court, pe langa standul cu inghetata. Sper ca ai inteles. eu am ajuns din intamplare pe acolo. Au chestii dragute: patuturi, carucioare, jucarii, haine.
Mav, ce mai faci? Cum te simti?
Noi, mai nou, am descoperit piciorusele, pe care le papam cu spor. Am avut o tentativa de diversificare dar ne-a spulberat-o d-na dr. Dumbrava. Ma declar si eu f incantata de d-na dr. Ofera explicatii pentru orice si e f atenta.

Mami de
http://family.webshots.com/album/565167363ZQuFzC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Buna!
Cu intarziere ii uram si noi micutzului Theo "La multi ani!"
mamacita bine ca ti-au facut cei de la Posta Romana surpriza si s-au miscat repede, acum te poti misca si tu mai usor. refacere rapida!
Mav ce mai faci? A venit Costi, ati desfacut pachetele? Cred ca Sebi era cel mai curios dintre toti.

Felicitari pentru progrese micutzilor. Tinetzi-o tot asa, bucurati-va parintii!


Aruncati un oki si votati copii de la www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cu%20inghetata%20din%20danonino&page=0" target="_blank">Concursul Danonino.

O saptamana super!



1 , 2, 3
www.dropshots.com/day.php?userid=173213&cdate=20070416" target="_blank">filme cu noi




Camelia cu Alexandra -Elena (27 feb 2004) & Tedora Lucia (5 aug 2007)

www.youtube.com/watch?v=IEL5RoD_xZc&NR=1" target="_blank">Tudor Gheorghe - Dorul calator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mokika spune:

Pup fetele!

Va multumesc tuturor pentru gandurile bune si urari .... Da, intr-adevar, vremea a fost minunata, nici nu ma asteptam ... doamne, ce sperietura am tras! Dar a fost dupa sufletelul lui Theo, nu? Petrecerea a fost minunata .... am petrecut alaturi de familie... deci restrans .... dar ne-am destrabalat .... nu gluma! Poze nu am facut prea multe si cele care sunt nu au iesit cine stie ce ... nu prea a avut tati chef de poze iar eu nu m-am priceput sa reglez aparatul ... ca e cu schepsis acolo si nu mi-am batut niciodata capul!

De pe tava.... a luat banii, calculatorul si .... intre o carte si ruleta... a ales seringa! Va las pe voi sa trageti concluziile ...

Am scris pe fuga .... nu mai am timp de nimic ...


Intalneala, ceva? un parc? ca daca o sa vina frigul ... o sa o luam de la capat din casa in casa, nu?


Mokika - mami de Crina (12.08.1996) si Theodor (28.08.2007)
www.flickr.com/photos/12207142@N08/page2/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

Monika, ma bucur ca v-ati simtit bine si a fost asa frumos!!

concluzia: se face medic, da' nu l anoi, afara, pe bani buni. merge?

Leditia, sper ca ai gasit si celelalte magazine!

jojo_miha, esti o draguta, costumul mi-l scot cred maine la plaja, ar fi ultima zi, ca miercuri poate plecam si noi in vacanta in care trebuia sa plecam de luni, care iar nu stim cand plecam,cat timp si unde mergem. ca de obicei. iar la ora asta sunt tot singura acasa, dupa ca am spalat, hranit, culcat, schimbat iara si tinut in brate copil mic si urlator (are crampe, gaze si burtica umflatica -azi a mancat in sfarsit normal)

madaluta, daca maine am timp iti fac copy paste dupa linkurile de la noi de la club sa le pui pe prima pagina, despre alaptare in principal. azi sunt obosita tare, ma pun la somnel.

yannia, bine ai revenit cu piuitul bine, ia zi, maine ne vedem? ca apoi plec in vacanta . din care ma voi intoarce, evident, da' s-o vedem si noi pe alessandra!

hai pupici si salutari de la o mama chiauna -asta micu se ridica in picioare de orice prinde si nu stie sa se lase in jos decat brusc cu gravitatia. nashpa.

Mami de dom' inginer (15.01.2008)
paralelipipedic
www.youtube.com/results?search_query=Serban-Andrei&search_type=" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

Intru si eu, asa, peste voi...sa dau cu nuca-n perete...nu am mai postat de foarte multa vreme, dar am vazut ca ati facut lista cu zilele de nastere. Nu ne treceti si pe noi? ca simt nevoia sa-mi urati de bine peste cateva zile
eu - 04.09.1982
Bianca (minunea mea de fetita) - 02.02.2008
Emi(sotul) - 16.03.1986
Va multumesc.
Sper sa recuperez timpul pierdut...reusesc oare???
Va pupic

Adriana S. - mami de puiut BIANCA(02.02.2008)
Bianca creste
de toate
www.flickr.com/photos/adryana_4u/2630933956/in/photostream/" target="_blank">Eu sunt Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

Ina,felicitari pentru noptile dormite(7-8 ore!!!!!), ma bucur ca te lasa cel mic...cum ai facut? ca la mine e disperare...noaptea se trezeste DIN ORA IN ORA, ceas....daca nu sa pape, macar sa o legan putin pe picioare, dar de trezit se trezeste, asta e clar...la o ora FIX...si a prins sa se ridice in picioare in patut...cum se foieste putin, intinde direct mana, se apuca de aparatorile de la patut si direct in picioare e si se uita la mine...nu stiu ce sa mai fac sa dorm si eu o noapte calumea...aaa, dar sa v-o parasc pana la capat : ziua doarme si cate 2-3 ore LEGAT...deci??? cu ce am gresit de nu imi da pace noaptea????
Felicitari Mokika pentru puiutLA MULTI ANI!

Adriana S. - mami de puiut BIANCA(02.02.2008)
Bianca creste
de toate
www.flickr.com/photos/adryana_4u/2630933956/in/photostream/" target="_blank">Eu sunt Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florin-a spune:

Ajutooor!Veveritza e racita cobza(luata de la mine-am incercat sa stau cu masca la gura dar nu a fost chip..se speria si plangea)Face temperatura si nas infundat.De abia doarme mititica.Are cineva cu titlu de imprumut sa imi ofere un umidificator de camera-pt 3-4 zile macar?Sunt la mama la Constanta.
Am fost cu ea in urgenta spitalului, e de natura virala, nu are nimic la gat, se chinuie si cu un canin,aspir nasul dar se infunda la loc instant, am pus oale cu apa cu ulei de eucalipt, karvol..ce sa mai fac???Cred ca un aer mai umed in camera ar fluidiza secretiile si am scapa mai usor.Offf!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Mokika sa va traiasca micul doctoras!
Madaluta referitor la cresa,azi am auzit la radio ca s-au suplimentat locurile la crese si gradinite.
Doc iti urez de pe acum concediu placut!Noi am zis ca luna viitoare vom mai pleca,insa fara Teo,sa vedem daca ne va lasa sufletul.
Rozalia of iar ai fata bolnava! Nu am umidificator.Insanatosire grabnica si tie si la veverita.
Am reusit si noi sa ne cantarim,avem 8.900grame si maine sper s-o pot masura.Duminica am fost pe la Cumpana si acolo erau caini,pisici,iepuri-nu aveti idee cat a urlat cand am plecat de acolo.Ce bine era de noi cand eram mici,ne duceam la tara la bunici si aveam in jur tot felul de pasari ,de animale .Teodora nu mai vazuse iepuri si cand i-a vazut a facut un botic "oooooooo" era asa comica.

Mihaela si Teodora Ioana (29.09.2007)
http://community.webshots.com/user/jojo_miha
PrimaPlaja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

melek,felicitari! te admir foarte mult pt curaj!
mamacita,refacere rapida!
eu sunt suparata,gaza mea a racit ,face febra, dna dr dumbrava e in concediu.mi-a recomandat o colega care lucreaza la urgenta si anume dna dr gabi varciu.si pe mine ma ustura gatul,sper sa nu evolueze.
apropo ca tot vb de mamacita,arata mult mai bine in realitate.desi o stiam din poze,mi-a fost greu sa o recunosc,noroc cu alex si anabela.
pupici,sprer sa revin cat de curand

ege 32+ sapt si arzu ege (30.09.2005)

http://community.webshots.com/user/arzuege

Mergi la inceput