Gravidute curajoase de Noiembrie-Decembrie2008(73)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miram spune:

Ma speriati cu abstinenta!
Marti am fost de urgenta la control ca aveam contractii - adica mi se intarea burta- mai ales noaptea- si alaturi de tratamentul cu gynipral, nospa si uscosin mi-a dat si repaus sexual, dar eu sper ca doar o saptamana doua si dupa din nou zbenguiala. Oricum contractiile au cedat la atatea antispastice si acum sunt mai bine am sa merg sa verific colul peste 10 zile de stat cumintica sexual, psihic si fizic, asa cum mi-a recomandat. Incep sa ma acomodez cu lancezeala casnica...Singura problema sunt niste transpiratii groaznice cand dorm...miercuri ies analizele...
Apropo de cumparaturi , eu nu am luat nimic, cred ca nu sunt sanatoasa la cap... Nu stiu nici daca o sa-l culc cu mine in camera, in acelasi pat cu noi sau doar cu mine, in alta camera...Cred ca mi-ar fi greu sa stea in alta camera puiutul mic, macar la inceput vreau sa fie aproape de mine, sa-l aud...nu stiu cum e mai bine...Care aveti copii, cum ati procedat?
Mira25+Ilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Miram eu am culcat puiul cu noi in camera, dar la el in patut...ma refer la David care e deja mare acum. Pe la 1 an si 2 luni a "aterizat" intre noi in pat si a ramas acolo pana la 3...cand i-am facut pat mare de o persoana la noi in camera si a dormit cuminte acolo din prima. Abia la 5 ani l-am mutat la el in camera, dar fara scandal, cu toate ca e in partea cealalta a casei. La noi, mutarea la el in camera s-a produs tarziu pt. ca nu aveam camera......acum am de gand sa-l tin in camera cu noi pe bebe minim 1 an, maxim 2..apoi cu David.


Ami, mamica lui David Alexandru ( 7 ani)
si 31+ Luca Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miram spune:

Merci,Amalia, nici noi nu stam grozav cu spatiu si suntem si intr-o situatie aiurita din punctul asta de vedere, dar o sa vedem...
Va sta cu noi in camera, dar intrebarea este daca il pui in patutul lui nu e foarte greu sa-l alaptezi noaptea? Ce fel de patut ai avut?
Mira25+Ilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorvint spune:

Mnarcisa sunt convinsa ca fetita va fi exact asa cum iti doresti sa fie. Si eu daca as fi avut o fetita la fel as fi vrut sa suceasca mintile tuturor baietilor. Acum ca am baietel sper sa nu ii suceasca prea rau mintile o fata
Gine55 pana acum nu am avut problem din astea. Dar nu tine mult. Mi se intareste asa pentru cateva secunde si apoi imi trecea. Si nu s-a intamplat de multe ori. Sa iau totusi nos-pa in astfel de situatii? Cred ca am luat de 3 ori in toata sarcina nos-pa ca nu a fost nevoie.
Otiliav multumesc mult. E totul perfect . in legatura ca masuta eu zic ca arata bine. Asa mi se pare mie in poze. Acum tu stii mai bine cum sa procedezi mai bine. Dar zic ca daca o speli bine si o dezinfectezi e ok.Cele cumparate de la magazin cum crezi ca sunt? Cine stie in ce conditii sunt depozitate.
Dea o sa ne fie dor de tine. Distractie placuta!
In legatura cu discutiile picante despre noi nu avem interdictie dar cu toate astea mai rarut. Sotul ma alearga el mai des numai ca eu nu vreau deloc sa ma impiedic . Asa ca....


Pup toate burticile

Sorina 22 + Radu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Weekend placut Dea ...si lasa-te si tu prada zbenguelii
Diana drum bun si distractie placuta la mare
Miriam si eu tot asa mult transpir noaptea (si asta inca din primele saptamani) lucru care nu se intampla inainte cat despre cumparaturi pt. bebelina nu am luat nimic...o sa incep prin octombrie sau ...septembrie , adevarul ca nici eu nu mai am rabdare dar mai astept
Babyzapi daca tot vrei si tu harem poate mai negociem ( trag nadejde ca tot plecati voi pana la urma din romania ) cat despre pozitiiii .. eu am inteles dar Dea lasa impresia ca se gandeste la altceva
Si daca tot vb. de harem incep si eu sa caut ...o sa o intreb si pe Cherieactiv ca tot ii trebuia fetita ...iar Italia imi place la nebunie
O seara si un weekend placut va doresc la toate

Criss 27+
http://community.webshots.com/user/criss703

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miram spune:

Sorina, nici eu nu am avut nici o treaba cu contractiile pana acum, nu am luat nospa ca nu am avut nevoie si am avut senzatia ca imi si scade brusc tensiunea de la el, dar acum nu am ce face. Daca se repeta contractiile, in primul rand vorbeste cu medicul, nu te panica si incearca sa iei totusi cateva zile nospa. Vezi ca daca iei unul, asa aiurea, nu face nimic, trebuie sa iei vreo doua- trei zile la rand cateva pe zi. Cel mai bine e sa nu ai nevoie
Mira25+Ilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Sincer Miram usor n-a fost. Patut am avut unul metalic, destul de lung, cat sa incapa pana la 2 ani in el. David s-a nascut cu aproape 4 kg si a luat repede in greutate, alaptat fiind doar la san. Imi era greu sa-l tot iau si sa-l tot pun in patut, dar nu l-am luat langa noi in pat. Parerea mea este ca o data pus langa tine, va stricati somnul reciproc, trezindu-va fara sa vreti de cate ori se intoarce celalalt.
Eu am preferat sa ma ridic si sa-l iau de acolo de cate ori papa, decat sa pun langa mine..dar nu condamn mamicile care il tin langa ele..in fond, sunt atat de dulci ca le rezisti cu greu

Ami, mamica lui David Alexandru ( 7 ani)
si 31+ Luca Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miram spune:

Cred ca asa e cum zici tu, daca sta cu noi in pat nu o sa dormim toti trei...si vorba aia sotul va trebui sa munceasca ca de... eu nu o sa mai aduc mare lucru in casa... Cred ca o sa ma orientez spre ceva de la Ikea
Mira25+Ilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Doamne, ma intreb cat de activ va fi bebe Luca cand se va naste. David era activ in burtica,d ar parca nici chiar asa..si cand a iesit...sa te tii activitate. Cred ca acum o sa fie si mai si la ce tumbe face in burtica Luca. Ma intreb uneori cand apuca el sa doarma..pentru ca in afara de mici pauze, il simt aproape in continuu.
Abia astept sa ma vad iar cu bebe mic in brate...m-a apucat o nostalgie...

Ami, mamica lui David Alexandru ( 7 ani)
si 31+ Luca Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

Buna ziua din Canada!


Amalia: Lasa ca mai e un pic si vine si bebe Luca...si atunci sa te vad, cu 2 flacai activi!

Miram: Nici eu n-am luat nimic, dar nimic, nimic. Fetele cer poze dar n-am ce sa le arat. Daaaaar..........am primit prima chestie de bebe de la finuztul nostru (care are acum 1 an jumate): scaunul de bebe de masina (ca aici e obligatoriu, nu poti scoate micutzul dis spital fara scaun). Asa ca ma pot lauda ca am si eu ceva!


Otilia: Iei frumos un dezinfectant din magazin (sau ti-l faci tu, cu o parte clor si 10 parti apa - asa recomanda astia si prin gradinite), dezinfectezi tot ce se poate, speli salteluta (daca poti) si gata. Din ce e si cu ce e acoperita salteluta? Tot am vrut sa-ti spun ca taaaare mi-a placut cina ta de acum vreo 2 seri. Pana la urma tot flamanda te-ai culcat!

Dea: Laaa, la, la, la, la, laaaaaaa....C-a veniiiit intaaaai de maaaai/ Muncitooorii laaa, la, la (nu mai stiu versurile). Si la noi e Labour Day/ Fete du travail (ca suntem in Quebec, bey) si o sa cam umblam si noi in we asta lung. Distractie si odihna placuta!

Mnarcisa: Tu si Otilia si Diamisha aveti sanse sa faceti fetite cu ochi albastri! Ce frumos! Cred ca fi-miu o sa se indragosteasca repede (ca daca o sa semene pe mama-sa, o sa-i placa ochii albastri si verzi sau caprui si calzi si cu gene luuuungi -asa ca tati)


Andy 24+

Mergi la inceput