Puiuti de Randunici 2008!! (88)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Buna fetelor!
Dar stiu ca aveti viteza, nu gluma , am de recuperat o gramada, dar nu poci acum, ca sunt in mare graba...maine e cununia si n-am facut nimic...trebuie sa ma epilez, pensez, manechiura/pedichiura, sa calc hainutele pt. maine...pfiu, o gramada...
Abia am reusit sa-l adorm si eu pe maraiciul mic, am fost la vaccin si n-a avut voie sa pape pana la 5 si abia astepta s apoata adormi. Am incercat eu iar cu leganatul , plimbatul, suzeta, jucarele...numic, frate . A mancat rapid 170 d elaptic si a adormit imediat.

Sa dau si raportul, la 4 luni si 10 zile, are 7,350 kg si 69 cm , perimetrul cranian 42, in rest bine, bine, bine .
Am intrebat-o pe doctorita de anumite legume, ea zice ca fasolica verde dupa luni, rosia la fel, de fapt mi-a dat aceeasi schema de diversificare ca la Vlad. Mi-a spus ca trei zile dupa vaccin sa nu introducem nimic nou. Dupa 5 luni branzica si carnita. Cam atat...

Fug la treburi, dar mai intai sa pap ceva...



Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Luny, eu dezghetam lapticul congelat intr-un ibric cu apa fiarta, il lasam acolo pana se incalzea si apoi papa direct bebelu'.

Kya, LMA si nu mai fi trista, ca poate iti face o surpraiz . Felicitari pt. plombe!

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Kya, la multi ani! Sa fiti sanatosi, sa va iubiti mereu, sa mai faceti copii frumosi ca Sanziana!
Cat despre scosul la restaurant....poate maine recuperati!
Editez sa zic ca erai frumoasa tare( nu ca acuma nu ai fi!) si s-o mai salut pe Bubulina!

Si inchid comp ca altfel stau numa' cu ochii pe voi!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian (30.01.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Kya, sa traiti o mie de ani fericiti! Si la restaurant mergeti voi! Cat despre adusul aminte...Noi ne-am casatorit anul trecut pe 30 septembrie, deci inca nu e anul, da? Il intreb eu acum vreo 2 saptamani pe barbate-miu: "tu mai stii pe ce data ne-am casatorit?"; la care el: "sincer, nu...cred ca era undeva la inceputul lui octombrie, dar nu stiu sigur..."

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

kya LA MULTI ANI sanatosi si fericiti impreuna! lasa nu fii suparici, o sa iesiti sa sarbatoriti, dar azi tre sa lasi plombele "sa se odihneasca" !
maaai, ma uimiti cu baietii astia voinici ! sa fie sanatosi dragalasii de ei ! bubu, pai bubu mic ai tu acolo? ai bubuloi !

Liana, mami de Teo (27.03.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Bubu, e prima data cand aud, dupa orice fel de vaccin, ca n-ar trebui sa manance bebe cateva ore!

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Mai, voi ati mai vazut copil dupa ce face kk sa nu fie DELOC suparat, ba chiar sa doarma sau sa rada cu kk pe el??

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Hi, hi, da Liana, e bubuloi

Naty, noi facem schema de vaccinuri gratuita, iar la astea antipolio sunt 2 picaturi in gura si din cauza asta n-are voie sa manance. Are voie la un sfert de ora suzeta si cam la o ora niste ceai. Cica trebuie sa se absoarba vaccinul...

Tuchi,

Hai ca m-am mutat cu epilatul langa calculator

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

...cred ca "mai cunosc"!

Citat:
citat din mesajul lui natynic

Mai, voi ati mai vazut copil dupa ce face kk sa nu fie DELOC suparat, ba chiar sa doarma sau sa rada cu kk pe el??

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!



Liana, mami de Teo (27.03.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Stefan nu prea se suporta cu kakaliciu la fund , dar cateodata cand e binedispus cred ca uita si nu protesteaza
Aseara, cand plangea de mama focului si nu stiam ce are, avea kk in pampers si dupa ce l-am schimbat n-a mai protestat si s-a culcat...

M-am epilat pe un picior


Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput