Mamici de pepenasi de iulie-august 2008(130)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Doamne Serenity nu mai nasti odata???
Dupa calculul meu vineri depasesti 42s si daca nasterea prematura nu e ok ... apoi nici nasterea postmatura nu e fata!!! Ce pisici de doctorita ai tu, mai fata???

Nu stiu cum e cu nasterea provocata ca nu am trecut prin asa ceva dar din cate am vazut la alte fete ... nu e mai grea. Adica depinde ce noroc ai. Pt ca unde am nascut eu am vazut o fata care dupa ce a vazut ce-i ala travaliu de 12 ore ... a mai vazut si ce-i aia sa fii calcata de tren de la o cezariana.

Deci ... cam cum ti-e norocul. Asta include 2 factori: 1 - materialul clientului si 2 - stiinta si bunavointa doctorului.

Iti tin pumnii



http://community.webshots.com/user/my_margaret

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Neata fetele. Cine-mi da si mie o ca am descoperit dimineata ca nu mai am pad-uri pt senseo, iar filtrul l-a luat sotul la birou, si eu bineinteles ca nu am timp sa fierb cafeaua la ibric!!! Nici macar un plic de ness n-am gasit prin casa Si daca nu beau incepe sa ma doara capul...

Anna de Ioana Maria
printesa noastra poze cu ariciul
povestea nasterii www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web
www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

AnnaBaby ia jumate din a mea .
Altfel ... baga si tu ness decofeinizat. Se face in 30 de sec. Io cand beau o cafea din aia adevarata, la ibric e sarbatoare mare. Si numa' la soacra-mea patesc asa ceva.



http://community.webshots.com/user/my_margaret

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

Bunadimineata!
M-am intors si eu de la doctor, dupa ce mi-am carat si ditai bagaju cu sot cu tot dupa mine aiurea
Col super inchis, nici o sansa sa nasc azi,chiar si cu inducere; mi-a facut un control din ala de am zis ca ma urc pe pereti de durere, inca mai sangerez,si mi-a zis sa revin sambata cand o sa fie de garda din nou. Deci s-ar parea ca fii-mea are personalitate frate, sa iasa cand vrea ea, nu cand vor altii! Si unde mai pui ca sambata e sf alexndru, deci poate iese asa cum mi-am dorit, chiar de ziua ei!


Speranta moare intotdeauna ultima!

cea mai fericita39+ cu Alexandra Valentina
www.flickr.com/photos/26288269@N04/" target="_blank">in asteptarea unei minuni
mult asteptat
garderoba printesei
MAINE E ZIUA CEA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

SERENITY,42 saptamani?Si nu ti-a facut macar un control? Nu mi se pare ok, mai ales asa cum zicea si Ileana nasterea postmatura implica niste complicatii, da numa un search pe google si sa vezi ca nu e deloc de neglijat!
ANAXENA, ceva detalii si poze de la botez?
DIARUX, tu pe unde ai disparut?


Speranta moare intotdeauna ultima!

cea mai fericita40+ cu Alexandra Valentina
www.flickr.com/photos/26288269@N04/" target="_blank">in asteptarea unei minuni
mult asteptat
garderoba printesei
AZI AR TREBUI SA FIE ZIUA CEA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serenity90 spune:

Eu ii zic sa.mi faca inducere k nu stiu daca mai suport o noapte k aseara...macar ma chinui cu dureri dar stiu k iese odata k nu mai pot...ma dor si muschii de la maini si picioare la cum am stat incordata de la durere...nu stiu daca am zis dar eu aveam 2 date pt cand nasc... 1 calculata dupa ultimul CM..si atunci vine 15 august...apoi dupa marimea la caputul lui bebe la eco..iesea 23 august..si oricum ar fii leam depasit pe amundoua...
Mie frica dar nu mai pot...

Denisa 41+ bb Radu Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

SErenity, oricum dupa 42 saptamani se impune inducerea, iar daca nici asa nu se intampla nimic, se impune cezariana. eu zic ca dr tau ar trebui sa-ti faca macar un control sa vada cum te prezinti.

Speranta moare intotdeauna ultima!

cea mai fericita40+ cu Alexandra Valentina
www.flickr.com/photos/26288269@N04/" target="_blank">in asteptarea unei minuni
mult asteptat
garderoba printesei
AZI AR TREBUI SA FIE ZIUA CEA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

De la Andrey2008 nu avem nici un semn, o fi nascut oare?

Ma duc si eu sa ma intind putin ca m-a bulversat total controlul asta fortat, parca mi-a rascolit totul in mineRevin mai tarziu.,Pupici

Speranta moare intotdeauna ultima!

cea mai fericita40+ cu Alexandra Valentina
www.flickr.com/photos/26288269@N04/" target="_blank">in asteptarea unei minuni
mult asteptat
garderoba printesei
AZI AR TREBUI SA FIE ZIUA CEA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

neatza
serenity parerea mea e ca la cat e de avansata sarcina ar trebui sa-ti faca control si eco zilnic...eu stiu ca pot aparea complicatii,mai ales ca ai si dureri de vreo 2 zile.si bafta multa,nastere usoara si bebe sanatos tun iti doresc ...uite bag si o poate poate vine mai repede bebe

la 12 si noi suntem la vaccin,si sa intreb si de hemangiom.
didi da,sunt exact la fel,doar ca timi nu are cucui

tecky adevarul e ca timea e foarte fotogenica spre deosebire de mama ei..de aceea cam evit camera foto

anna si eu am fiert mai multa cafea...asa ca esti invitata mea

va pup

Kimmy mami de Timea Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

BON DIMINEEEEEEEE

VIO am absent motivat. suntem zombi amandoi. azi noapte fii miu s-a hotarat sa ne faca cu nervii! colicii astia ne ucid! si dupa ce ca nici ieri nu am dormit ca am tot trebaluit prin casa...imaginati-va cum e...
deci la tzitzi e perfect, nu il doare nik, cand il pui in pat,....doamne fereste . si pana acum nu l-am lasat pe el sa faca ce vrea, in sensul ca nu am cedat sa il luam in brate aau sa il punem in patul nostru. (tati pe furis din cand in cand). da seara eram daramata, asa ca...l-am alaptat in pozitita culcat si am dormit vreo 3 ore asa amandoi ca doi prunci. dimineata deja aveam remuscario. Mama cum o sa dorma el de acum numai cu noi...de astea...
bineinteles ca pus in patut...aceeasi pocveste, da l-am mai pacalit oleak eu. asa ca sper ca auitat unde a dormit azi noapte.

deja sunt disperata si nu imi vine sa mai mananc nimic sa nu ii fac rau. ca tare se mai chinuieste saracutzul.

deci>
1. ai vostri tot asa se screm non stop pana se fac grena??? ca al mau traieste fiecare besinica
2. sunt fornaiti si ai vostri???
3. cum facem cand are colici? il luam in brate sau nu il luasm in brate(ma refer la alinta si comfort...)
4. om fi deja si noi la puseu? ca avem 26 zile azi. deja la puseu??????????????

Ruxandra,binecuvantata si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

Mergi la inceput