Mamici de septembrie octombrie 2008 (131)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Multumesc mult fetelor pentru sfaturi legate de carutz, o sa ma uit negresit insa am sa astept si expozitia din septembrie..poate gasesc vreo oferta ceva :)
Va pup

NiKole si Karina Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

mamidestefan, nikollici daca vreti sa apareti pe prima pagina ne trebuie data U.M. ultima menstruatie, DPN data probabila a nasterii, Data nasterii voastre si daca vreti spitalul si medicul la/cu care veti naste.

Miruna 37+ si Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUCUTTA spune:

Felicic,ma bucur ca nu au ales incinerarea pt ca atunci cand l-e va fi dor de el vor avea un loc unde sa poata sa-i vorbeasca si sa planga daca va simti nevoia.
Sept-oct,iti multumesc ca imi postezi mesajul pe pagina Monicai.
Mamidestefan, bine ai venit!
Anamihaela,bine ai venit!
Nikolici,bine ai venit si tu,sper sa va simtiti ca intro familie alaturi de noi.Pt mainile amortite poti lua Magne B6.
Andy.pma bucur ca esti mai bine.


30+Sergiu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

Buna fetele, suntem si noi prin zona dar n-am avut net de dimineata. Inca fara simptome de apropiere a nasterii, doar bebelina parca e mai agitata ca de obicei. O intrebare, voua vi se intampla sa auziti asa ca un pocnit usor cand se intoarce prin burtica? Mi s-a intamplat de cateva ori pana acum.

Miruna multumim pentru subiectul creat pentru bebe Andrei si Monica. Multumesc si celorlalte fete care au fost cu tine la ea la spital..

Clau ma bucur ca esti inca la raport si tin pumnii ca bebelina sa stea la mami pana luni.
300 ma bucur pt. aprobarea creditului, ati gasit si casa? Bafta la eco!
Simodina, Kid mai aveti o zi, cum stati cu moralul? Nastere usoara si asteptam vestile bune maine!
Laura sper ca te simti mai bine!
LA MULTI ANI BOO! Sa fii sanatoasa si tu si puiul tau si sa aveti numai bucurii de acum incolo!
Xor bine ai venit acasa! Cred ca esti in al 9-lea cer.
Angelynna foarte frumos numele fetitei.
Nausica felicitari pt schimbarea semnaturii!
Andy_galro vazut poze cu Andrei, e atat de frumos si de dulce, tu radiezi toata iar poza in care el zambeste m-a topit de tot. Chiar asa, avem niste bebei superbi la odisee, de-abia astept sa-i vad pe toti!
Laureta bine ca esti acasa si rasfatata pe deasupra!
MamideStefan, Nikole bine ati venit! Va doresc bebei sanatosi in primul rand si nasteri usoare! Sa ne dati datele sa va trecem in listuta.


37+ cu Mina Alexandra

AMR 19 zile
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

nikolici:cu cine nasti la bucur? si eu tot acolo o sa nasc

fetele care se pricep va rog sa ma adaugati si pe mine in listuta de sept la inceputul odiseei:
Spital BUCUR,Dr.Filipescu Mihaela,cezariana
DN:04.08.1980 UM:17.12.2007 DPN:15.09.2008
pup toate fetele

37+andrei sebastian

AMR 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Va salut si eu!!!
Inca sunt inmarmurita in fata tragediei Monicai!Nu pot sa cred ca se poate intampla asa ceva!
Clau ma bucur ca esti bine si ca rezisti!
Andy sper sa te simti mai bine.
Anca am citit povestea nasterii Carlei si tare m-a mai impresionat.Ce frumos e cand totul se termina cu bine!
Bun venit noilor gravidute si nastere usoara!

Diana
38+ mamica fericita de ANDREI TUDOR
AMR putin pana sa ne vedem minunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

fetelor ce sa va zic sunt socata de ce i s-a intimpl monicai,,,,
am retrait ce am patit anul trecut la caritas si as vrea sa ma descarc sa va impartasesc si voua povestea mea:
anul trecut in aprilie insarcinata in 8 sapt,,,totul bine si frumos,,vineri avveeam programare la o doctora super bune recomandata de o prietena,dar miercuri m-au luat durerile de burta si contractii cu frisoane,,,nu stiam unde sa mergem ,era si foarte tarziu si am hot ca era mai aproape sa mergem la caritas,,,acolo de garda era o rezidenta care mi-a facut un control groaznic de dureros dupa care am inceput sa sangerez fff rau,,,a doua zi am si pierdut sarcina,,,a fost groaz,,nu va mai spun ca nu stiau ce am a doua zi,,,ba sarcina extrauterina ba ca nu sunt insarcinata,in final am plecat pe semnat ca-si dadeau cu presupusul SA nu va mai spun ca m-au trimis cu sangele la un cabinet particular pt analiza de sange(am uitat cum se numeste)pt depistarea sarcinii din sange si dupa ce a primit rezult se contrazicea singura in interpret rezult,,,nu stia daca sunt insarcinata sau nu,,,,
ce vreau sa va spun ca eu am ramas cu un gust amar cand aud de caritas si daca puteti pe cat posib fugiti de spitalul asta care este exact asa cum au spus fetele,,,adica jalnic

37+andrei sebastian

AMR 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

mai fetelor stie cineva pina la urma ce sa intamplat cu bb-ul MONICAI?? Stiu ca suna aiurea intrebarea,dar nu pot sa imi iau gandul de la ea, sunt curioasa ce a provocat nenorocirea asta

33+ mami super fericita de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Andy_garlo – inca putina rabdare si o sa veniti acasa sanatosi. Este o scumpete bebele tau - sa fie sanatos si sa va bucurati de el.
Nausica – felicitari pt semnatura. La mai mare pana cel putin in sapt 38
Nikolici, Mamidestefan – bine ati venit si sarcina usoara si la termen va doresc.
Anca – pup mamica fericita de frumoasa Carla
Laureta – multa sanatate. Pupici pt rasfatata familiei (a doua)
Andy.p – multa sanatate si multi pupici
Andrea_and pt tine

37 +
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi si burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Am schimbat si semnatura.Chiar ca a mai ramas putin.Pana acum nu credeam ca ajung la 39 de sapt iar acum am impresia ca nu mai nasc odata.
Iriss imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat!Acum de ce te-ai decis pentru cezariana?E dorinta ta sau indicatie medicala?

Diana
39+ E chiar ultima suta de metri!!!!
mamica fericita de ANDREI TUDOR
AMR putin pana sa ne vedem minunea

Mergi la inceput