Piticodromul Festiv de Sept - Oct 2005 (210)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:


Miruna !
Nadina



Diana si Peter (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia_Hurducas spune:

Buna dimineata!

La multi ani Vladut!

Kristinutza si eu sunt pentru adaugarea celui de-al doilea-treilea...copil.
Asa ca eu va si dau datele: Matei Theodor, 10.10.2007, ora 9.45, 50 cm, 3000 gr., APGAR 10

Iar in ceea ce priveste gradinita si eu am o groaza de temeri privind folosirea WC-urilor in comun, sau despre spalarea vaselor. In alta ordine de idei, cum sa le dezvoltam imunitatea acestor copii???? Nu putem sa ii tinem o vesnicie intr-un bol.
A umblat o prezentare pps intitulata "copilaria" referitoare la tote temerile parintilor in zilele acestea si cum eram noi, cand eram copii.
Daca va intereseaza, spuneti-mi unde pot sa o pun si cum.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Vlad!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

La multi ani, Vladut!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

LA MULTI ANI,VLAD ALEXANDRU!!!


Oana,mami celor doi nazdravani: Iosua si Aaron.

www.flickr.com/photos/14066329@N04" target="_blank">poze noi


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

LA MULTI ANI MIRUNA!!!
LA MULTI ANI VLADUT!!!

Sa cresteti mari si sanatosi!

Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

La multi ani,Vladut!!!!!!!
Fetelor ce le mai luati cadou copiilor?.Ca incet,incet ne apropiem si noi de aniversarea lui Iaris si habar nu am ce as putea sa ii mai iau, ca dupa el...masinuta, puzzle si carti ar fi ok.CArti luam tot timpul, deja,avem o minibiblioteca....dar la capitolul jucarii m-am plafonat rau, ca nu mai stiu ce as putea sa ii iau,sa fie si interesant, sa il captiveze...dar si educativ...ca noi prin joaca invatam cel mai mult, v-am spsu ca altfel nu se poate cu el.Vreau sa zic ca in ultima vreme am cumparat dionzauri si masinute pe langa cartile obisnuite cu Caillou.Sunt multumite doar d eun garaj cu statie si 3 masini, una d epolitie, una de salvare si una de pompieri cu care a invatat cate ceva despre cele 3 meserii.
A revenit la sentimente mai bune cu mancatul, nu mananca ce as vrea eu, dar mananca.A papat la scoala ieri tot ce i s-a dat, si acasa a mai papat ceva, plus o felie de chec facut de mine, lucru care nu s-a mai intamplat pana acum.Sa fie oare pt ca l-am facut in aceeasi culoare, cu cacao?Hmmm, sigur, cred ca a crezut ca e cu cioco, ca prea manca cu pofta.
Votam si noi pt aranjarea listei in alt format, dar pe cine punem la treaba?

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)
"La liberté est le droit de faire ce que les lois permettent"
de aici incolo alte poze noi cu noi
www.totsites.com/tot/iaris" target="_blank">paginuta lui Iaris
Mozart
www.youtube.com/watch?v=XrA2ooglvGc&feature=related" target="_blank">Evangeline

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

LA MULTI ANI VLADUT !!!

Sa cresti mare si voinic!Petrecere frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

la multi aaaani, vladut! ce copii maaari avem!!

aualeu, fetelor! n-am nimic sa va spun! as fi vrut, dar n-am cum. nu se poate pune problema sa mai fac un bb . ca sunt eu optimista si ma gandesc ca voi mai face o fetita peste vreo 5-6 ani... asta-i altceva. in primul rand eu mai trebuie sa mai fac o operatie (nu cred ca f complicata, dar oricum mi-e f teama), pt ca operatia mea veche nu e inchisa nici la ora actuala (mai tineti minte cand m-am dus la mare si m-am aruncat ca zabauca in valuri cand eu aveam muschii atrofiati de la atata stat in spital? si cand m-a invartit un val de mi s-a deschis operatia? ei bine, in continuare e deschisa de atunci).
in al doilea rand nu reusesc sa conving vreun dr ca-s apta de facut bb .
iar sotul zice ca nu ma risca.

asa ca... nu fac bb.

cristina, mama de radu (09.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaN spune:

Salut piticodrom festiv!
Ca de obicei apar si eu din an in paste sa vad ce mai faceti si dupa aceea dispar ca magarul in ceata…
Dar nu am vrut sa ratez ocazia de a le ura lui Kid si Nadinei nastere usoara si bebei sanatosi! Tin pumnii fetelor!
Deasemenea vreau sa-i urez Clarei un bun venit pe lume! Sa fie sanatoasa si fericita! Locca, felicitari mamico!
Si toti copilasii care s-au aniversat si care se vor aniversa sa creasca mari sa fie sanatosi, voiosi, voinici!
Va pupam!


Raluca, mami de www.dumex.com.my/members/tickers/97266/ticker2.png border= 0 > < /a> " target="_blank">Catalina-3 oct'05

Mergi la inceput