Mamici de septembrie-octombrie 2008 (130)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui kllemi

buna fetelor....nu am mai intrat de ceva vreme, mai exact de joi, de cand am fost la dr, la eco bb are 2100kg. si totul este perfect, nici nu ma pot bucura de asta dupa ce am citit de MONICA, nu pot sa cred, dupa ce totul a decurs asa de normal sa vina o nenorocire ca asta.....nici nu mai am cuvinte ma rog la DD sa ii dea putere sa treaca peste asta.....nici nu mai stiu ce sa zic am ramas fara cuvinte, DUMNEZEU SA-L IERTE PE BB si totusi cateodata mi se pare ca este atat de crud.....

33+ mami super fericita de


Klemi felicitari pt bebelina sanatoasa, te sfatuiesc sa fii fericita ca este bine bubulina ta si ca totul este ok, chiar daca cele citite te-au dat peste cap. B|ucura-te ca e vorba de copilul tau si trebuie sa pretuiesti fiecare moment.

36 s Mami fericita de Irina Alexandra cred ca ramane

Doamne ajuta-ne sa ajungem macar pana la 38 saptamani cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 7 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a-rose spune:

am intrat si eu si nu intelegeam nicicum ce s-a intamplat... nici acum nu am inteles mare lucru. tot ce pot sa spun este ca mi se pare ca un vis urat, un cosmar, ceea ce s-a intamplat monicai. nu imi vine sa cred....

imi pare foarte rau ca a trebuit sa treci prin asta, draga monica, Dumnezeu pare nedrept in aceste momente. incerc sa ma gandesc ce probleme erau si nu imi vine in minte nimic. oricum ar fi, intr-adevar cuvintele nu isi gasesc rostul si sper din suflet sa treceti cu bine peste aceasta mare incercare din viata voastra !
ma gandesc la tine, ma rog pentru tine si sper ca acelasi Dumjnezeu sa te intareasca si sa iti aduca, in curand o alinare in suflet !

rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

CLAU cu toate sa ne bucuram de bb nostri, dar sti cum este parca nu poti sa treci asa de usor, fara sa te marcheze astfel de vesti......mi-as dori atat de mult sa o pot ajuta cumva pe MONI dar nu stiu cum cred ca doar sa ma rog la DD.....

33+ mami super fericita de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Sa dea D-zeu sa fie un capitol plin de vesti bune.
Kllemi felicitari ptr bb sanatos.
Nerantula multumim de vestile legate de claudinna si ma bucur ca sunt mai bine amandoi.
Eva multumesc de link si de ajutor..n-am gasit ce cautam,dar pe alt site am vazut ceva asemantor si se pare ca e de exterior,asa ca o sa caut ceva de interior.

36+bbelina
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

KId,Simodina deci miercuri e ziua cea mare????Super ,va tin pumnii si daca ma primitit dupa va fac si o vizita!

Muuh ai luat f bine trusa,eu am dat pe ea 150 ron dar acu asta este.Sa nu faci vreo nefacuta


Eva eu am cumparat pt alaptat si pt camera lui Luca un poang si sunt de-a dreptul topita dupa el,de ieri numai in el stau si am si atipit in el asa comod mi se pare.Nu am nici o problema cu ridicatul din el acum gravida fiind,ma sprijin pe o mana si ma ridic iar dupa nastere poate sa vina tati sa-l ia pe bebe si sa ma ridic eu singura din el.Mie mi se pare f comod si faptul ca se leagana m-a dat pe spate.Si pentru ca sunt o nesatula si nu ma puteam hotara am luat si 2 perne la el,una alba si una rosie.Si m-am gandit ca atunci cand termin cu alaptatul ii gasesc loc in casa mai usor decat unui fotoliu clasic care nu prea are lagutura cu restul mobilei mele.Chestie de gust..Promit sa fac poze si sa pun.Am umplut un cos la c h i c bb cu niste hainute si vroiam sa te intreb tu ce masura ai luat?zero?sunt destul de maricele nu vreau sa fie minuscule sa le poarte bebe o data si atat.marimea unu daca e pt 3-6 luni mi se par prea mari pt nou nascut.deci ce masura imi recomnzi?
f frumos prosopelul,ne-am uitat si noi la el dar l-am luat pe cel verde cu urechi .


Eu nu pot veni la Monica pt ca nu ma simt in stare,nu as putea face fata situatiei.Va rog sa-i transmiteti si gandurile mele bune!
Va pup.


asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 3s!

37+LUCA

AMR 17 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui kllemi

CLAU cu toate sa ne bucuram de bb nostri, dar sti cum este parca nu poti sa treci asa de usor, fara sa te marcheze astfel de vesti......mi-as dori atat de mult sa o pot ajuta cumva pe MONI dar nu stiu cum cred ca doar sa ma rog la DD.....

33+ mami super fericita de


Klemi, nu ma intelege gresit, departe de mine gandul de a nu fii alaturi de Monica, insa cred ca e bine sa te bucuri si de minunea ta deoarece fiecare moment din sarcina este unic si nu-l vei mai intalni.


36 s Mami fericita de Irina Alexandra cred ca ramane

Doamne ajuta-ne sa ajungem macar pana la 38 saptamani cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 7 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symonne spune:

draga monica,
si eu sunt alaturi de tine si-i doresc sa treci cat mai usor peste durerea pierderii.cuvintele sunt de prisos in asemenea cazuri.nu pot decat sa-mi impartasesc revolta si totodata neputinta in fata nedreptatii care ti s-a facutalaturi de celelalte fete din odisee.
condoleante pt bebe Andrei.

bebemic
38 saptamani cu Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

CLAU stai linistita ca te-am inteles perfect ce ai vrut sa spui, numai ca eu sunt cam deprimata, cu vestea asta, ai perfecta dreptate chiar trebuie sa ne bucuram si sa il traim la maxim fiecare moment

33+ mami super fericita de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symonne spune:

Musette si eu am un poang din ala de la ikea de vreun an de zile, nu stiu ce ma faceam sarcina asta fara el, e singurul loc in care ma asez si stau cu orele fara sa ma doara spatele, cam greu la ridicat e drept tre sa-mi pun provizii langa scaun sa nu trebuiasca sa ma ridic de o suta de ori.
nu stiu cum o fi cu alaptatul acum ca burta e asa de mare mi se pare imposibil, ma gandeam sa iau o perna din aia in forma de v,poate o fi mai de ajutor.

bebemic
38 saptamani cu Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Citat:
citat din mesajul lui symonne

Musette si eu am un poang din ala de la ikea de vreun an de zile, nu stiu ce ma faceam sarcina asta fara el, e singurul loc in care ma asez si stau cu orele fara sa ma doara spatele, cam greu la ridicat e drept tre sa-mi pun provizii langa scaun sa nu trebuiasca sa ma ridic de o suta de ori.
nu stiu cum o fi cu alaptatul acum ca burta e asa de mare mi se pare imposibil, ma gandeam sa iau o perna din aia in forma de v,poate o fi mai de ajutor.

bebemic
38 saptamani cu Alexandra


Nu-i asa ca se sta super in el?ai si din ala mic de picioare?parca m-as baga sa-mi iau si unul din ala mic la el sa-mi ridic si picioarele.Cu alaptatul tot cu o perna m-am gandit sa ma ajut si eu mai ales ca are bratele joase si incape o perna si un bebe peste.e adevart dupa nastere poate nu ma voi ridica asa usor din el dar cat poate sa ma tina,pana trece durerea si apoi am auzit ca si din pat te ridici greu deci nu-i bai.

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 3s!

37+LUCA

AMR 17 ZILE

Mergi la inceput