Gravidute prin FIV (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

CAmi, bine ai venit! Sa ai o sarcina cat mai usoara!

manu 23+ +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

cami, bine ai venit.
ce frumos ca am inceput capitolul cu inca o burtica noua!
cami - peste o saptamana o sa-ti vezi punctuletul/punctuletele si peste 2 saptamini o sa le auzi inimioarele/inima!
asteptam vesti.

27+ Victor
http://good-times.webshots.com/album/565055246KyFrzA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Carmen, tie ce ti-a mai zis dr, mai trebuie sa stai in pat?

manu 23+ +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julia75 spune:

Cami, bine ai venit la gravidute! Sigur de mult astepti clipa asta. Sarcina usoara iti doresc!

Julia 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Marush - merci mult pentru incurajari, ai mare dreptate. Eu si sotul meu ne chinuim de atatia ani sa avem copilasul asta - si am facut atatea analize incat nu vreau efectiv sa ma mai intereseze calculele lor probabilistice in care adauga varsta mea, greutatea si alte asemenea idiotenii. Ma intreb cum i-o fi iesit DT si TT Adrianei Iliescu ... cu risc de cat? Merg inainte voi face si TT si ma bazez pe ecografii. Mie Iosup mi-a spus ca am un baietel sanatos tun si nu pot sa cred ca un medic care a facut mii de ecografii la viata lui se poate insela. De amniocenteza aproape ca nu vreau sa aud ... nu mai suport intepaturi si chestii din astea menite sa ma faca sa sufar - vreau sa incep sa simt maternitatea asa cum trebuie - eu alta sansa nu mai am ... sotul meu are deja 3 biopsii facute.

Cami 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Cami - scuze, tiza mea, bine ai venit printre noi - sa ai o sarcina usoara si la termen.

Cami 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Cami:bine ai venit,sarcina usoara si la termen iti doresc!

Marush,Amzulica:sunt convinsa ca bb-ii vostri sunt sanatosi.Chiar nu inteleg de ce medicii mai recomanda aceste idiotenii de DT si TT,atata timp cat e clar ca dau rezultate eronate?!?

Noi suntem bine,insa ma innebuneste efectiv dusul la baie.Somnul meu(fie el de zi,fie de noapte) e un chin...Vi se intampla si voua?E normal sa fie asa???

------------------
Flori 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marush spune:

Flory, si eu adorm f greu seara..iar ziua nu mai pot sa dorm deloc!CE-I DREPT STAU TOATA ZIUA IN PAT!Dar daca adorm si nu am contractii, dorm f bine!

24+!

Asa crestem Noi!
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2008&month=12&day=11&babycount=2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

Cami bine ai venit printre noi ,sarcina usoara si la termen iti doresc


MArush, Flori
si eu ma chinui noaptea , ma trezesc de vreo 4-5 ori e groaznic

Amzulica mie mi s-a spus clar sa nu fac TT pentru ca da rezultate eronate e o prostie totusi cand am fost la un echograf mai amanuntit dr. Albu mi-a recomandat sa fac triplu test.Bebeii erau ok numai din cauza varstei mi-a recomandat. Si la mine a iesit pozitiv la tub neural 1:50 dar cand am aratat la mai multi doctori ( am fost la vreo 3) mi-au spus ca e o statistica si sa stau linistita ca valorile hormonale se schimba tot timpul si nu se poate diagnostica corect.

Fetelor care stati mai mult in pat cum rezistati ca eu deja nu mai pot ma doare peste tot

kittyke 28 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Fetelor multumesc pentru primire.

Deocamdata sunt disperata ca nu am un medic ginecolog care sa-mi urmareasca sarcina. As vrea cu tot efortul sa vin la Bucuresti pentru ca in Craiova i-am luat la rand si nici unul nu mi-a convenit,desi nu sunt o fitzoasa. In plus, fiind sarcina FIV, si pe langa asta si incompatibilitatea noastra de RH, am nevoie de cineva care sa aiba habar de o sarcina speciala.Eu am facut FIV in Germania deci aici nu am medic. Aveti vreo recomandare de medic disponibil si vorbaret?

cami




Mergi la inceput