Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (105)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Multumesc pt sfat. Nu-l silesc dar ma doare inima cand vad ca mananca doar 2 lingurite din ce-i fac.


Citat:
citat din mesajul lui adinag

Buna,

Roxxy, si eu zic sa nu-l silesti deloc cu mancarea, multe lichide (ceai de menta) in continuare si pastreaza inca regimul, de fapt exact cum a zis Cami [floare]

Creem, sper sa fi fost dintisorul, si sa fi trecut si-mi pare rau ca aveti faza asta!

Stefy, sa inteleg ca s-a carat vrajitoarea aia?

Cami, deci huzureala pe capul vostru, asa fara copii!

Ancka, eu inca nu i-as lua incaltari de pe-acuma, pentru ca nu stii cum i se vor dezvolta piciorusele. Marimea corecta este lungimea piciorului + un deget (ca. 12mm). Floris are 8 luni (maine face) si i-ar veni 21. Bine, nu are, ca nu-i trebie. Are doar un fel de opincute de piele, pe care insa nu le-a purtat niciodata (inca). Fiecare copil are alta marime la aceleasi luni, nu te poti lua dupa marimea altcuiva!

La multi An sarbatoritilor de azi! Tudor si Mattia si Stefania!

Chiar, Crisstiana oare ce mai face? Si Jasmin?

Si Bianca pe unde-o fi?

Aralia, bine v-ati intors, ce-ti face familia?

Creem, sa fiti in continuare fericiti, si chiar ca e frumos ca aveti si bb mult dorit!

Si noi avem niste zile care lasa de dorit :((



Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)


Roxxy si Matei, sufletelul meu drag (29.11.2007)

Matei la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vasari

In ceea ce priveste jucariile... Maria nu mai e deloc interesata de ele, ii plac doar lucrurile noastre: cabluri, cutiute, telecomenzi, telefoane, linguri, carti, chei... am zis stop la jucarii. O sa mai luam doar ce vrem noi, la unele abia rezistam.:)


Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice


si la noi e la fel..(cam tot ce ai spus tu acolo) si...matura,foras(mai nou)sticle,sticulutze..de astea e cea mai inebunita..si mai nou i s-a pus pata pe linguritza ei de papa..e cu rosu si galben..n'o lasa nici cand doarme... era asa comica uneori ..devine si enervanta..caci mi-e frica sa nu-si fac vre-un rau ...











...www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=16" target="_blank">o mireasa cu stil si farmec...sli 1,2 :))
"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"

Stefania X2 (22.12.07) eu, broscutz :) ...pe la 7-8 lunitze,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Roxxy,chiar nu pot sa-mi dau seama de la ce-ar fi putut face,posibil de la ficatel.Iei refrigerat de obicei sau congelat?Mai pastreaza cateva zile regimul si nu-l forta cu nimic.Si noua,dupa o indigestie ne trebuie timp sa ne revenim la normal cu mancarea.
Pupici




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

salut mamici!

am si eu o intrebare incuietoare..

bebeii vostri transpira mult? al meu daca se agita un pic jucandu-se e leoarca tot... sau cand se trezeste, e ud pe parut si pe spate...

credeti ca e vreo problema? cineva zicea ca paote e lipsa de vit. D...

ati auzit asa ceva?

pusici! o seara frumaosa si mai racoroasa!

Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)



ERIC

pui de morosan...

prima mea vacanta...


http://b1.lilypie.com/ce5Mp3.png


eu habar n'am daca e ceva de genul asta..inca nu mi-am pus intrebarea asta..are zile si zile..cand transpira mai mult sau mai putin...cred


eu acum inca mai citesc din urma..

wow ...adina felicitari!!! sa te tii tot asa sau mai bine..eu nu am dat jos de la nastere nik..cele 3 kile cu care ma laudam le-am pus inapoi..miha e devina
da' de'acu mi-am propus sa-mi pun pofta'n cui..arat asa de scarboasa..nu mai stiu cum sa-mi zic doar,doar m'o opri cineva de la mancare..tot dau eu vina pe alaptat ..ca pana cand ..ca pana ce... ce treaba are una cu alta...ca daca ma aude un dr cred ca ma bate..parca in alaptat intra si toate prostiile ce le fac eu si ler mananc..cu creme,si torturi..kile de inghetate..etc...gata eu am zis stop..trebuie ..ce naspa ca nu mi s'au deschis okii pana acum...da' tot nu'i rau ca s'au deschis si acum... scuzati trebuia sa ma descarc si eu...ma simt mai bine





...www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=16" target="_blank">o mireasa cu stil si farmec...sli 1,2 :))
"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"

Stefania X2 (22.12.07) eu, broscutz :) ...pe la 7-8 lunitze,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

multumim de urari si aprecieri..
la multi ani fericiti pt aniversare cati..
si un -ici la fetita mica..sa-i treaca repede
roxxi..un lui matei sper sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Este prima data cand ii dau ficatel cumparat. I-am luat ficat proaspat din care am mancat si noi cu o seara inainte.
oricum nu o sa-i mai dau niciodata ficat cumparat.




Citat:
citat din mesajul lui mariussimiuc

Roxxy,chiar nu pot sa-mi dau seama de la ce-ar fi putut face,posibil de la ficatel.Iei refrigerat de obicei sau congelat?Mai pastreaza cateva zile regimul si nu-l forta cu nimic.Si noua,dupa o indigestie ne trebuie timp sa ne revenim la normal cu mancarea.
Pupici




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...


Roxxy si Matei, sufletelul meu drag (29.11.2007)

Matei la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Buna!
Ati facut supita cu galusti la pitici? Cum?

Printesa
Citeste o poveste
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell
Ati facut supita cu galusti la pitici? Cum?

Chiar azi ma gandeam la asta.Sa fac pentru maine. O fac normal ca si pentru noi,doar ca fara sare.




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui slimatei
miha e devina

Daaaa...stiu...ca sunt "di vina"...




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Voiam sa va intreb,poate aveti idee...Are ceva daca am pus cuptorul cu microunde pe frigider? De la o bucata de vreme frigiderul meu scoate niste pocnituri ciudate si ma gandeam ca poate din cauza cuptorului.




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput