Mamici norocoase de sept-oct 2008 (127)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Zambetmic, multumim de sfaturi, le-am inregistrat!!!Sper sa mi le aduc aminte la momentul respectiv.
Sorry pt anemie, pot sa te intreb daca si cum s-a manifestat ca eu am evut si ieri si azi ceva ameteli si ma intreb o fi anemie, o fi altceva....
Eu bag braunul pe picioare..revin dupa

38+LUCAS
AMR 2 saptamani!!!?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gargaritza85 spune:

Felicitari Boo mami de Alexandru si Xor mami de Mark Theodor! sa va traiasca voinicii, sa fie sanatosi, destepti si frumosi! recuperare rapida mamicilor, va asteptam acasa cu mai multe amanunte!

30+ Piccola e Fragile Ariana Stefania

bebe si pe tati lu' bebe


bebelina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

fetele, sa nu radeti de mine, dar eu am o mare temere: de cand cu sarcina sunt mereu imbalonata- indiferent cata Activia pap, ca mananc numai ceea ce nu ma imbaloneaza. teama mea e ca, daca am gaze si cand ma apuca nasterea si o sa-mi fie frica sa imping sa nu cumva sa scap un partzzzzzzzzz :))))si ma blochez de rusine


36 +
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi si burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

va pup si io,

deci.... sunt la serviciu.....si mai am inca 2ore.....
felicitari pt proaspetele mamici,sa fie sanatoase,sa se bucure de bebeii sanatosi!!!!!

tocmai am mancat un iaurtel mic si un sw cu cascaval....proastaaaa alegere...offf
ieri ma laudam ca-mi curge sange din nas...si spuneau unele dintre voi ca si lor....mie aseara mi-a curs si din gura...adika am scuipta sange....sa ca "v-am facut"pe toate
felicic,am citi ce-ai sris aseara de "soacra mamei mele"......putina cucuta pt ea..nu se gaseste?


carla,35+ putoiu sasha
prune si pepene...pepene si piersici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratonelu

va pup si io,

deci.... sunt la serviciu.....si mai am inca 2ore.....
felicitari pt proaspetele mamici,sa fie sanatoase,sa se bucure de bebeii sanatosi!!!!!

tocmai am mancat un iaurtel mic si un sw cu cascaval....proastaaaa alegere...offf
ieri ma laudam ca-mi curge sange din nas...si spuneau unele dintre voi ca si lor....mie aseara mi-a curs si din gura...adika am scuipta sange....sa ca "v-am facut"pe toate
felicic,am citi ce-ai sris aseara de "soacra mamei mele"......putina cucuta pt ea..nu se gaseste?


carla,35+ putoiu sasha
prune si pepene...pepene si piersici....


Cum ai scuipat sange? cand te spalai pe dinti? Ca asta e firesc si normal se numeste gingivita de sarcina. Ai facut afte? Ca altfel nu e prea ok sa scuipi singe in nicio situatie.

Miruna 37+ si Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratonelu

va pup si io,

deci.... sunt la serviciu.....si mai am inca 2ore.....

carla,35+ putoiu sasha
prune si pepene...pepene si piersici....


cat mai mergi la munca? mai poti????

36 +
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi si burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

nu muuh....nu ma s[palam pe dinti si nici afte nu am....
mi-a venit gust de sange in gura...m-am dus la baie...am scuipat....(scuze pt detalii si exprimare)....si apoi am vazut ca-mi crgea si din nas....
probabil a venit pe nas cu presiune mare.....si n-a mai incaput...
denisa,esti mortala.....io ma gandeam sa nu facem kk......tu te gandesti la un amarat de partzzzzzzz....
io vreau cezariana....desi doftoru m-aburit...de cele 4ori cand m-a chemat in toata sarcina

carla,35+ putoiu sasha
prune si pepene...pepene si piersici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

ratonelu e asa e normal. Sangele din nas a ajuns in gura. Hai ca ma speriasem putin

Miruna 37+ si Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

zambetmic.....baga si tu niste vitamine....sau fructe multezice dofotru din mine

carla,35+ putoiu sasha
prune si pepene...pepene si piersici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

azi ar fi trebuit sa fie ultima zi.....dar a venit sefa-mea cu rugaminti...draga....ca abia luni vine colegu nou si "macar"o saptamana sa mai stau cu el....
asta nu e sanatoasa....cum adika "macar'??!! probabil sa zic "meric"...ca nu ma cheama inca o luna sa stau cu el...haaa?
ma rog...oricum...asa a zis ea...io mai vin luni sigur....si poate 2-3ore marti
si gataaaaaa.....si parca vad ca nasc subit cum intru in concediu...si n-am timp si io macar 2zile sa dormitez.
muuh...n-ai de ce sa te speriiorice-ar zice astia ca am la cap....sau nu stiu unde....mint! sunt sanatoasa tun!

carla,35+ putoiu sasha
prune si pepene...pepene si piersici....

Mergi la inceput