Mamici norocoase de sept-oct 2008 (125)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Neata si de la noi!!!
Am avut o noapte destul de naspa.Si ca sa fe tacamul complet dimineata cand m-am trezit am vreo 5 minute nu ma mai puteam opri.Acum m-am mai linistit putin dar am dureri de spate destul de puternice.Citesc ce ati mai scris si revin.

Diana
38+ mamica fericita de ANDREI TUDOR
AMR putin pana sa ne vedem minunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

mai fetelorrr....eu sunt singura inconstienta pe aici???vad ca incercati sa va odihniti iar eu alerg ca un cal breaz toata ziua....am terminat bagajul dar tot nu am stare....de aspirat aspir in fiecare zi pt ca inca nu am dat pisica...urc si cobor scarile de la etajul 4 de cateva ori pe zi...merg la gimnastica la 2 zile cate 30 min...car sacosi...inca nu-mi pot lasa masina singurica in fata blocului deci...o iau si pe ea cand plec....ufffffff.....dar nu ma simt rau...doar picioarele sunt ca de elefant...abia astept sa merg la dr luni....m-as bucura daca as naste sapt viitoare chiar daca ar fi numai 37 sapt....

POZE...POZULICI

36+... Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Buna fetele,

La dr a fost ok...a ramas sa ne vedem duminica dimineata la 8...asa ca pe la 10 -10 si ceva duminca avem un nou bobocel...abia astept.

Apropo de contractii...mi-a spus ca sunt ok vreo 6-7 pe zi atat timp cat nu sunt la intervale regulate mai mici de 15 min, caz in care tre sa-l sun. Daca durearea mi se pare prea mare sa iau un Nospa...

Cam atat.

Am discutat si cu anestezistul care mi-a spus ca la epidurala cantitatea de anestezic este mai mare asa ca el recomanda rahie. Eu am astm si nu merge totala (nici nu vroiam) asta este si motivul pt care fac cezariana.
Pentru mai multa siguranta mi-a spus sa fac vineri si sambata 2 fiole de Dexametazona pentru a minimiza riscul de reactie alergica. (eu avand mai multe alergii).

Cam atat.

Multa sanatate si ne auzim cu vesti bune!


38+
Matei Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyanira

Neata si de la noi!!!
Am avut o noapte destul de naspa.Si ca sa fe tacamul complet dimineata cand m-am trezit am vreo 5 minute nu ma mai puteam opri.Acum m-am mai linistit putin dar am dureri de spate destul de puternice.Citesc ce ati mai scris si revin.

Diana
38+ mamica fericita de ANDREI TUDOR
AMR putin pana sa ne vedem minunea



Dya, nu vreau sa te sperii dar se pare ca bb se pregateste de venire, oricum termenul tau e aproape final ceea ce explica durerile de mijloc. si tine-ne la curent cu starea ta

36 s Mami fericita de Irina Alexandra cred ca ramane

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 4 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonzca79

mai fetelorrr....eu sunt singura inconstienta pe aici???vad ca incercati sa va odihniti iar eu alerg ca un cal breaz toata ziua....am terminat bagajul dar tot nu am stare....de aspirat aspir in fiecare zi pt ca inca nu am dat pisica...urc si cobor scarile de la etajul 4 de cateva ori pe zi...merg la gimnastica la 2 zile cate 30 min...car sacosi...inca nu-mi pot lasa masina singurica in fata blocului deci...o iau si pe ea cand plec....ufffffff.....dar nu ma simt rau...doar picioarele sunt ca de elefant...abia astept sa merg la dr luni....m-as bucura daca as naste sapt viitoare chiar daca ar fi numai 37 sapt....

POZE...POZULICI

36+... Erik




esti tare de tot Ramonzca daca reusesti sa faci toate cele mentionate. Sper sa ai o nastere la fel de usoara

36 s Mami fericita de Irina Alexandra cred ca ramane

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 4 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Tot eu...

Am vazut ca discutati de kg...eu am luat pana acum 16kg...care se vor face 17 pana duminica in mod sigur. Dr imi zice ca e ok ...vom vedea dupa nastere ce reusim sa facem cu ele.

Felicik...vreau si eu nr dr tau pediatru pe PM daca se poate.
Eu vreau sa vb cu neonatologul din spital sa vina acasa pt bebe macar primele luni, dar apoi tre sa gasesc un pediatru bun.

Multa sanatate!

38+
Matei Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

fetelor,sunt la birou...dar cred c-o sa fac pipi pe mine.....nu stiu ce are bebe...da rau cu capu fff jos...de obicei simt asta seara cand sunt f obosita..
eeeeee....cre ca e doar naravas putoiuio stau cuminte pe scaun la birou.
dyanira,stai cumintica,poate te simti mai bine.
ramoncza,e f bien ca ti-e bine si poti face miscare,binee....nu exagera,totusi!
iar cu masina....io zic s-o lasi mai moale.
as vrea si io s nu ma simt leguma....dar asta e.sunt sarcini si sarcini.oricum,bravo tie...dar nu exagera!
zic io.....o mareee experimentata in ale nasterii
alexa,ce putin mai ai.....superrr...!!!
abia astept si io sa fiu asa programata!
pe mine asta ma omoara...ca nu stiu cand si cum o sa ma apuce

carla,35+ putoiu sasha
prune si pepene...pepene si piersici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexaM

Buna fetele,

La dr a fost ok...a ramas sa ne vedem duminica dimineata la 8...asa ca pe la 10 -10 si ceva duminca avem un nou bobocel...abia astept.

Apropo de contractii...mi-a spus ca sunt ok vreo 6-7 pe zi atat timp cat nu sunt la intervale regulate mai mici de 15 min, caz in care tre sa-l sun. Daca durearea mi se pare prea mare sa iau un Nospa...

Cam atat.

Am discutat si cu anestezistul care mi-a spus ca la epidurala cantitatea de anestezic este mai mare asa ca el recomanda rahie. Eu am astm si nu merge totala (nici nu vroiam) asta este si motivul pt care fac cezariana.
Pentru mai multa siguranta mi-a spus sa fac vineri si sambata 2 fiole de Dexametazona pentru a minimiza riscul de reactie alergica. (eu avand mai multe alergii).

Cam atat.

Multa sanatate si ne auzim cu vesti bune!


38+
Matei Gabriel


Alexa, ma bucur pt tine ca esti bine si doamne ajuta sa ai o operatie usoara si sa fie bb sanatos. Te asteptam cu vesti bune duminica.

36 s Mami fericita de Irina Alexandra cred ca ramane

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 4 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Clau_geo se poate sa ai dreptate.Acuma sincera sa fiu parca si eu astept sa se intample odata, parca nu mai am rabdare nu mai am stare si deja 38s+2 e destul de bine.Ma bucur ca tu esti mai bine si sa stai cumintica sa ajungi la 38s si apoi e ok pentru bebelina sa iasa.
Eva sa nu mai faci efort , sa ai grija sa mai stea Luca macar 2 sapt.
Lauretta cum esti?

Diana
38+ mamica fericita de ANDREI TUDOR
AMR putin pana sa ne vedem minunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

fetelorrrr...am mai pus poze.........am facute unele special pt sotul...sapt trecuta am implinit 2 ani de la nunta si i-am facut cadou o rama cu poza evident pt birou...

POZE...POZULICI

36+... Erik

Mergi la inceput