Mamici norocoase de sept-oct 2008 (122)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Din ciclul domnisoara gravida....asta e o nimica toata...mi s-a spus si fetita gravida,si asta la birou. Am fost atat de uimita sa aud asta incat n-am putut sa reactionez decat cu o privire foarte neprietenoasa si un zambet ironic. Imaginati-va ca pt. cateva secunde m-am simtit ca si cum ar fi fost vorba de fetita de 11 ani violata de unchiul ei.

Andreea
33+ Eva Maria
Vineee bebelusa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

Fetelor pe mine de vreo doua zile m-a pocnit o foame de termita, as rade tot ce-mi iese in cale. Pana acum in sarcina am mancat chiar mai putin decat inainte, nu stiu cum s-au pus 18kg in plus, insa acum as manca non-stop si orice. Vi se intampla si voua la fel, o fi vreun semn?

Monica ce cretini astia de la bcr, pe mine asta ma enerveaza cel mai mult, sa stai la coada sa le dai bani . Bine ca esti ok si n-ai patit nimic.

Nusha, Alina, Bitza pe unde umblati?

Andy ne dadea vesti de la Claudinna, oare Clau cand o veni acasa?

36+ cu Mina Alexandra

Poze
Asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Iepurila, laureta, piolica si mie imi trepideaza burtica ca la piftie... mai ales cand stau intinsa pe spate. PP ca e normal si ca se joaca bebe.

Felicic... nu mai dispar... si apoi stau cu tine pana nasti si tu si io... ca probabil o s-o facem destul de aproape una de alta.

Dupa ce nasteti va mutati la alta odisee??? Ne regasim dupa marea intalnire cu bebeii nostri?




30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea_and

Fetelor pe mine de vreo doua zile m-a pocnit o foame de termita, as rade tot ce-mi iese in cale. Pana acum in sarcina am mancat chiar mai putin decat inainte, nu stiu cum s-au pus 18kg in plus, insa acum as manca non-stop si orice. Vi se intampla si voua la fel, o fi vreun semn?


da, si eu as minca non-stop. am luat doua strudele mai devreme, de la Mega Image si deja le-am mincat pe amindoua. nu mai am ce desert sa-i dau sotului. si am sters toate urmele (am ingropat ambalajul mai adinc in cosul de gunoi).

acum stateam si ma intrebam - oare eu de-abia astept sa vina sotul acasa ca mi-e dor de el, sau pentru ca, atunci cind vine el, MINCAM?
cred ca a doua varianta.

Nausica30+ si bebe Nedelcu
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

io ma simt bine ca-mi zice lumea donsoara'. Inseamna ca arat


andreea_and, noi avem acelasi DPN. Pacat ca nu nastem la acelasi spital...

Eva nu s-a intors de la eco???




Da domnisoara Monica, da uite ca Andy avea dpn dupa noi si ne-a luat-o inainte...sper sa nu avem surprize, eu inca mai am lucruri de facut, n-as vrea sa nasc inca.
Chiar asa, unde e Eva cu vestile, ca zicea ca are eco peste drum..

36+ cu Mina Alexandra

Poze
Asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Fetele ce mai stiti de Nushulica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Nushulica era putin in butoi si cam satula de forum. Apare ea ca i se face dor de oi mai mult ca sigur

Ma duc sa fac putin recensamantul ca mai sunt fete care nu au mai venit la apel. SI eu in primul rand vreau sa stiu de GIULIANNA!!! Chiar ma ingrijoreaza



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
36+ Cuculetz Andrei


AM SCHIMBAT PREFIXUL AMR 3+ SAPTAMANI

AMR 26 DE ZILE PANA LA BEBE ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

eu citesc din cind in cind blogul tipei asteia, m-a intristat sa vad ca a avut o experienta atit de nasoala la nastere.

http://sarcinaindoi.blogspot.com/2008/08/cum-s-nscut-vlad.html


36+
minunea
Piolica_Enceinte
---------------
Education is what remains after one has forgotten everything he learned in school. (Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Deci, la control au iesit urmatoarele:

freshanana: lipsa azi la apel.

Avem doua bucati mamici de gemeni de care mi-ar palcea sa stiu, mai ales ca gemenii vin mai repejor: ANdreea UK si nally

Teomaria stim ca e tintuita la pat dar n-ar strica sa ne dea un semn, cu mambiship am mai vb io pe mess si e ok, Nocom stim ca n-are net...

babytza, nici tu n-ai fost azi la apel sau neuronu' meu chiar a intrat in greva

a_rose, monyca_C, mimihoo (si ea parca e tintuita la pat), rain_lover, kllemi nu prea mai stim nimic de voi, n-ar strica un semn.

khristin, baby_boy, anis, banu ati lipsit cateva zile, asteptam scutirea





POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
36+ Cuculetz Andrei


AM SCHIMBAT PREFIXUL AMR 3+ SAPTAMANI

AMR 26 DE ZILE PANA LA BEBE ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Citat:
citat din mesajul lui piolica

eu citesc din cind in cind blogul tipei asteia, m-a intristat sa vad ca a avut o experienta atit de nasoala la nastere.

http://sarcinaindoi.blogspot.com/2008/08/cum-s-nscut-vlad.html


36+
minunea
Piolica_Enceinte
---------------
Education is what remains after one has forgotten everything he learned in school. (Einstein)



Eu am gasi blogul asta cand cautam de nastere la privat sau Giulesti.Si era hotarata ca naste la Medlife pentru ca sunt conditii naspa la Giulesti....apoi cand am mai intrat vad ca nascuse la Giulesti (erau poze si pe asternuturi scria Panait Sarbu).Si am cautat sa vad de ce.Pentru ca bebe avea dubla circulara si sustinea ca mai bine naste la Giulesti unde se simte in siguranta.

Si pana la urma a nascut acolo...si eu ca si alte fete de aici o sa nastem la Giulesti.Nu ma incanta ce se povesteste, stiam alte povesti, poate depinde si de la caz la caz....imi pare rau ca nu pentru toata lumea e cum isi doreste.Si imi pare rau ca parca simt eu nevoia sa iau cumva apararea a ce s-a intamplat....of

Si care e solutia?Privatul....nu....Alte spitale?Daca e ceva te transfera tot acolo.Si stiu medici frustrati ca li se pun 'in carca' paciente nascute in alta parte si care ajung la Giulesti cand e mai grav si cand se pune altfel problema responsabilitatii.
Si zic si eu ca nu e corect...dar nu avem ce face.Sa le trimita pe strada sau de unde au venit si la medicii lor doar penru ca sunt prea multe si se naste pe banda??!!Nici asta nu e solutia.

Piolica..scuze, nimic personal.Ma sustineam doar putin singura.Daca vrei ma duc sa scriu in jurnal

33+
bebe David

Lucrusoare bebe David

Mergi la inceput