COPILUL MEU NU MANANCA LA GRADINITA!!!!!!!!!!!!!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns janad7 spune:

Ioana,
ai perfecta dreptate.
Ieri de ex. a mancat macaroane cu pesmet si zahar (felul 2)ca supa nu i-a placut.Dorinta mea este sa incerce sa guste si alte mancaruri si fructe.Sper ca se va lua dupa "gasca"si va manca si el.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Uite vezi....mananca copilu'.
Fimiu nu le are cu pastele, macaroanele si mamaliga cu branza.
Dar de restu' rupe!!!
A! Si Vla nu manca deloc fructe crude doar banana si asta rar. SI acum mananca de toate.

Ioana si bebe Vladimir

"Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea83 spune:

Si noi avem aceeasi problema....baietelul meu are 3 ani si 7 luni si nu mananca la gradinita nimic,sau ma rog mananca ceva....a mancat jumatatea de mar sau biscuitii sau prajiturica de la desert dar nici macar nu se aseaza la masa pe scaunel,sta separat pe o bancuta....am zis sa am rabdare si am...dar nu stiu pana cand...caci e tare slabut mititelul....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris-cris spune:

Si noi patim la fel.Dar la noi mai si plange de dimineata pana il las acolo ca el nu mananca la gradi.Deci a trecut aproape o luna si el a gmancat doar o data (in a doua saptamana) putina ciorba.De atunci nimic...Doar paine goala uneori...Nu stiu ce sa ma mai fac cu el, plange intruna"eu nu mananc la gradi..". Chiar m-am gandit sa-l iau inainte de masa, la 12.30, dar directoarea m-a refuzat, pt.ca nu au program pana la 12 ci pana la 13.30, deci toti copiii trebuie sa stea la masa, chiar daca nu mananca.Doar o platim, nu?Degeaba.
De fapt nici nu ma omoara prea mult gandul ca nu mananca acolo, pt.ca oricum mananca acasa dupa, dar daca tot dam banii, macar sa incerce,nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Alex a mea prima zi nu a mancat pe motiv ca are si acasa mancare , iar acasa imi cerea papa de la gradi! A doua zi a mancat macaroanele cu branza ! I-am zis directoarei sa nu o forteze, daca mananca singura inseamna ca ii e foame daca nu sa o lase pana o vrea ea sa manance (fi-mea nu ma accepta nici pe mine sa o indop, iar eu am mancat numai fortata si imi aduc aminte cu groaza de momentele de la masa), ea este grasuta cu recomandare de la pediatra sa o tin la regim...asa ca nu-mi fac probleme! Sunt curioasa azi daca mananca! Eu cred ca nevoia te invata, iar cei mici au instinctele foarte bune...de foame nu cred ca vor muri(asa am gandit tot timpul si fi-mea mananca de la 1 an singura fara probleme-a nu se intelege ca am lasat-o nemancata oricum ea e o poftiioasa iar daca nu ar fi fost asa probabil ca as fi disperat si eu ca orice mama)!



mama din 16 nov 2006
Draga mea

Mergi la inceput