Clubul mamicilor de fetite BIANCA (4)

Clubul mamicilor de fetite BIANCA (4) | Autor: Adryana_4u

Link direct la acest mesaj

Asa ne-am cunoscut, si ne-am apropiat..incet-incet...timid, dar sigur :

Capitolul 1
Capitolul 2
Capitolul 3

Si uite cine suntem NOI:

mamici:

- LaLa20(03.09.1987) - cu puiut Bianca Mihaela(15.12.2007) -
- Greta4you(30.09.1977) - cu puiut Mara Bianca(12.01.2008) -
- ella10(10.12.1980) - cu puiut Bianca Antonia(02.02.2008) -
- Adryana_4u(04.09.1982) - cu puiut Bianca(02.02.2008) -
- matgravidut(05.07.1976) - cu puiut Andreea Bianca(03.02.2008) -
- helbi - cu puiut Bianca Elena(04.01.2000) -
- aurel_cris(15.03.1974) - cu puiut Bianca Maria(04.03.2008) -
- Ali_bia(20.01.1984) - cu puiut Bianca Gabriela(23.10.2003) + bebe Alexandra Ioana(17.04.2008)
- geo_ionita(21.06.1980) - cu puiut Bianca Maria(25.12.2007) -
- guess(08.02.1987) - cu puiut Bianca Andreea(27.02.2008) -
- catutza(17.08.1979) - cu puiut Bianca Maria(02.11.2005) -
- bratafel(07.05.1980) - cu puiut Bianca Maria(10.06.2008) -
- elisor(07.10.1972) - cu puiut Bianca(13.06.2005) + bebe Andreas(17.08.1998) -
- veroboroda(17.03.1974) - cu puiut Bianca Elena(29.08.2007) -


gravidute: - momentan nu mai avem gravidute, dar sunt binevenite fetele ce vor sa ni se alature...



Asteptam cu drag sa ni se alture cat mai multe mamici de fetite BIANCA.

Nastere usoara fetelor si rabdare cu puiutii, mamicilor!

Adriana S. - mami de puiut BIANCA(02.02.2008)
Bianca creste
de toate
www.flickr.com/photos/adryana_4u/2630933956/in/photostream/" target="_blank">Eu sunt Bianca

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greta4you spune:

...multumim de capitol nou...

...mai fetelor,nu stiu ce se intampla,dar Mara a avut o noapte si o dimineata foarte agitata...a plans fara incetare...nu mai stiu ce sa-i fac...cred ca o dor dintisorii...daca pana acum a fost linistita,se pare ca acum recupereaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greta4you spune:

...buna fetelor....

...mai da toate sunteti plecate?....nu mai spuneti nimic??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

Greta, cu asa vreme frumoasa cine mai sta in casa???
Hai sa va zic noutati despre Bianca mea, manca-o-ar mama...
Deci: inca nu i-a iesit nici un dinte, dar roade tot ce prinde si azi a avut 37,5 temperatura, sper sa nu fie din alt motiv...
Deja trebuie sa-i ridic laterala la patut,ca s-a aruncat de-acum din patut in pat...mi-a si cazut odata din pat jos...
A inceput sa manance si iaurt(ZDRAVAN de la Napolact), dar daca-i dau simplu se stramba, insa cu cereale ii place.
Sta bine in fund si alearga de-a busilea...afara vrea si ea sa alerge cu copiii, da din picioare de numa-numa...
Deja ii fac baie in cada, o asez in cadru,cu jucarele si-i place la nebunie.
In schimb, noaptea e teroare - inca se trezeste din ora in ora, dupa ceas...chiar daca nu vrea tzatza, se trezeste oricum, trebuie sa o legan pe picioare sa adoarma la loc...cum as putea sa o obisnuiesc sa doarma si ea ca omu noaptea????
Mai laudati-va si voi printesele(daca aveti timp)!
LaLa, cand veniti la mare?
Cu Ella nu am mai vorbit, si nici nu ne-am intalnit...
Va pupic pe toate si pe fetite

Adriana S. - mami de puiut BIANCA(02.02.2008)
Bianca creste
de toate
www.flickr.com/photos/adryana_4u/2630933956/in/photostream/" target="_blank">Eu sunt Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

e vacanta p-aici.....

Adriana S. - mami de puiut BIANCA(02.02.2008)
Bianca creste
de toate
www.flickr.com/photos/adryana_4u/2630933956/in/photostream/" target="_blank">Eu sunt Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

Ei, las' ca se termina si vacanta......
Va pup

Adriana S. - mami de puiut BIANCA(02.02.2008)
Bianca creste
de toate
www.flickr.com/photos/adryana_4u/2630933956/in/photostream/" target="_blank">Eu sunt Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:


Imi pare rau ca nu am mai intrat de multa vreme dar nu am mai avut timp...imi ocupa Bia tot timpul, nu ma ajuta nimeni si sotul vine seara de la servici...
Acum sa va spun si de Bia mea ce mai face nou: avem doi dintisori, suntem cam agitate din cauza asta, nu mananca...nici iaurt, nici fructe, legume...pur si simplu nu vrea sa deschida gura, papa 2-3 lingurite si dupa aceea nimic. Si tb sa ii fac niste analize...
Plus ca seara nu mai vrea sa se culce ca un copil la 10, 10:30 ci numai pe la 23:30 sau si mai tarziu...ar vrea sa stea cu noi pana tarziu.
Ce este mai rau ca nu mai vrea sa doarma nici in patut ci doar intre noi, si nu vreau sa se invete asa asa este si la voi?

Georgiana
mamica clopotelului Bianca Maria (25.12.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

A mea, doarme ziua cate 2-3 ore legat, la ea in patut....eeeee, dar cand vine noaptea, se trezeste din ora in ora...daca nu sa pape, macar sa o legan putin pe picioare(asa am prins sa o adorm, si acum nu mai adoarme altfel, decat cand e foarte obosita adoarme la tzatzza).
Cat despre dintisori, inca nu avem nici unul, dar cred ca nu mai au mult...se cam plange, am inceput sa o dau si cu gel pe gingii...
De mancat imi mananca, aici sunt multumita...dimineata 9-10 ii dau fruct(mar, piersica, caisa, para, sau combinatii) cu branzica calcica si cereale, apoi pe la 1-2 dupa-amiaza papa supica(din saptamana, papa asa: 2 zile cu ou, 2 zile cu pui, 2 zile cu vita, si o zi cu ficatel ) - bineinteles, pasate, ca nu mesteca...si seara, in jurul orei 5 ii dau iaurt cu branzica si cu cereale..asta ii place cel mai mult . casca gura si face sunete hi- hi, sa-i mai dau...
masura la mancare e castronelul...la fructe si iaurt mananca cate o jumatate de castronel, iar la supa, ii fac intreg castronul, dar uneori mai ramane , si nu o fortez daca nu mai vrea....
Mai ziceti si voi...
Si sfatuiti-ma ce sa fac, cum sa fac sa nu se mai trezeasca asa des noaptea...m-a terminat programul ei din ora in ora...nu stiu ce sa-i fac...si s-a invatat, cum se foieste putin in somn, intinde mana, se apuca de aparatorile de la patut, si se ridica in picioare si se uita la mine, va dati seama ca s-a dus somnul....

Adriana S. - mami de puiut BIANCA(02.02.2008)
Bianca creste
de toate
www.flickr.com/photos/adryana_4u/2630933956/in/photostream/" target="_blank">Eu sunt Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

Si inca o intrebare...pentru cele care aveti deja dintisori...faptul ca face caca putin mai des, e vreun semn de dinti? Si nu face moale, chiar face tare, normal, insa face mai des, de la o data pe zi sau la 2 zile, acuma face si ziua si noaptea....

Adriana S. - mami de puiut BIANCA(02.02.2008)
Bianca creste
de toate
www.flickr.com/photos/adryana_4u/2630933956/in/photostream/" target="_blank">Eu sunt Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

eu centrez, eu dau cu capul p-aci......
nu v-ati amintit de ziua mea...offf....

Adriana S. - mami de puiut BIANCA(02.02.2008)
Bianca creste
de toate
www.flickr.com/photos/adryana_4u/2630933956/in/photostream/" target="_blank">Eu sunt Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

si eu am uitat de LaLa, dar macar mai bine mai tarziu decat niciodata...
so......
LA MULTI ANI,LaLa!!!sa ti se implineasca tot ce ti-ai pus in gand!

Adriana S. - mami de puiut BIANCA(02.02.2008)
Bianca creste
de toate
www.flickr.com/photos/adryana_4u/2630933956/in/photostream/" target="_blank">Eu sunt Bianca

Mergi la inceput