Mamici norocoase de ianuarie-februarie 2009 (36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

Alina ia spune si mie please pe ce marime esti tu ca sa stiu daca imi iau M sau L ca nu sunt tocmai elucidata! Mersic!

19+ cu Matei Teodor

miscaretu lu' mama :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Pentru mamicile care au intrebat de Quad test, deci este un test genetic care in general se face in al doilea trimestru de sarcina.Se masoara 4 substante din sange: Afp, Hcg, estriol si o proteina(Inhibin A) si in functie de aceste valori , varsta mamei si varsta gestationala a bebelui precum alti indici, se calculeaza riscul pentru :defecte ale tubului neural (cum e spina bifida), sindrom Down,trisomia18.Din cate ma inteles in Romania se face triplu test unde se masoara numai :Afp,Hcg si estriolul, deci lipseste proteina.
Sper ca v-am lamurit cat de cat.
Veronica felicitari pentru baietel, sa fie sanatos si voinic.
Alina sa le porti sanatoasa,o sa fii o mamica tare sexy cu noile achizitii
Cami poate te ajuta cu ceva link-ul asta, e doar pentru pantaloni:http://www.motherhood.com/size.asp?website_Id=1&MasterCategory_Id=9&Category_Id=8009

http://bd.lilypie.com/cmePm4.png
17+ Doamne ai grija de bebelina mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Raluca, eu am cam 1.70 si vreo 63 kg acum...si destul de pieptoasa :-)dar cu solduri mici si talie normala spre mica.
Si mi-am luat M. Cam atat am si in RO.

Alina19+ cuEMMAde ianuarie

Mami de printesa
BB2 e pe drum
Bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Cris, ne zici si noua cati inchi are un cm? Ca nu mai stiu...

Alina19+ cuEMMAde ianuarie

Mami de printesa
BB2 e pe drum
Bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BillyBilly spune:

Dragelor, m-ati bagat in ceata cu spalaturile vaginale... asa este, si eu stiam ca nu sunt indicate in sarcina, dar daca mi-a zis dr am crezut ca nu stiam eu bine. La fel, stiam si de secretia vaginala abundenta, ca-i normala. Iar spalaturile sa fie cu irigatorul si cu ceai de musetel, asta am retinut clar ca mi-a spus. Antimicoticul pe care mi l-a dat este Gynozol. Ma uit acum pe prospect si zice: "A se evita spalaturile vaginale" Deci, cred ca Dr. meu era cam obosit sau cu gandul la vacanta, io stiu . Concluzie: iau antimicoticul fara spalaturi si gata. Va multumesc de sfaturi.

Alina sa-ti porti cu placere hainutele!

Veronica sa va traiasca baietelul si sa se faca mare si frumos! Mai ce apetit pe la voi pe acolo, eu sunt exact pe invers: n-am nici o tragere, da' deloc! Wow, doi varsatori la un loc si mai vine si al treilea...cum stati cu scanteile pe acolo?


Catalina

20+ Ana-Maria ingeras de

Bebelusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

raluca - eu zic sa iti iei m cu incredere, ca is numere canadiene si sunt un pic mai mari. eu vad dupa ce haine imi aduce matusa mea. canadiencele sunt mai mari ca noi, in general. de ex din germania eu port 32-34, fata de 38 in romania.

eu port s aici si tot s mi-am luat si sunt lejere pe mine. mai putin blugii care cad de pe mine mi-ar trebui bretele.

vai ce obo sunt - incep sa simt drumurile interjudetene. si de 3 zile am tot avut musafiri asa ca acuma trebuie sa facem treaba prin casa.

18+ cu Traian Carol

the greatest thing you'll ever learn is just to love and be loved in return

http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

na ca m-am trezit si eu...vai ce vrobarete sunteti! eu maine merg la eco si sper sa aflu ce va fii si tot maine imi fac si analizele pt trim 2, am niste emotii. tocmai am aflat ca sapt viitoare vom pleca intr-o vacanta cu niste prieteni apropiati, asa ca nu voi mai intra de cat din tara, adica de pe 26. am emotii pt mersul cu avionul atata timp.
AAA, m-a sunat prietena asta a mea si mi-a zis ca are ea patut de copil nou-nout(in cutie) si ca ni-l da noua, si mai are si scsaun de bb pt masina...ce bine e sa ai prietene bune!
Alina, sa te bucuri de hainute.
pt fetele care au primit rezultate, felicitari, pt cele care vor merge, bafta multa.
eu tot incerc sa pun poze, dar imi cam prind urechile...reusesc eu pana la urma!

16S+sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BillyBilly spune:

Ralu stiam eu ca trebuia sa-ti spun si tie ceva: La multi ani ghemotocului! Iar ref la secretii, nici la mine nu s-au simtit pana acum, cand au navalit asa deodata. Mai stai un pic ca vin ele.

Catalina

20+ Ana-Maria ingeras de

Bebelusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

1 inch= 2,54cm

http://bd.lilypie.com/cmePm4.png
17+ Doamne ai grija de bebelina mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Alina, Cami, azi mi-am comandat si eu vreo 5-6 produse: pantaloni si bluzite.Eu in Romania port M/L, si mi-am comandat L.Sper sa fie OK
Alina, nu ma gandeam ca vin hainutzele asa de repede.Deci sa inteleg ca le voi primi si eu saptamana viitoare.

Din capitolul perlele celor mici: nepotelul meu vroia sa puna sare pe un porumbul fiert pe care urma sa-l mananc eu.Cand i-am spus ca nu am voie sa mananc sarat, m-a intreaba: "De ce, nu vrei sa cada sare in capul bebelusului?"


cadia

Mergi la inceput