Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Simona merci mult esti draguta.. si special si pentru David si ii trimitem si o felie de tort (neaparat cu Nemo) virtual.

La multi ani Dolores!!

Am vazut si eu ceva poze superbe: Gabitza, Aelita, Laurita,Vianne, Alina Anto, Cleo cu rochita..hihi si inca altele dar zau ca deja in capul meu e varza. oricum superbi puiuti!!!

Cami - mami de de mai: Sofia Alexandra - 2006 si Sabina Adriana - 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buna de dimineatza... Am "cazut" din pat in dimineatza asta.
Ma uit la gimnastica si ma rog ptr o minune. Of, mereu trebuie sa sufar eu langa fetitzele astea.........

Noi suntem bine. Va pup, revin dupa ce se incheie concursul....

YLARI
http://community.webshots.com/album/561951230FYYkoq

http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Uof... bun si bronzul...
Macar nu ne-am dat jos de pe podium...

Intre timp am fost si harnica: spalat, sterilizat biberoane, dat papa la fetitza, schimbat fetitza, injurat comentatoarea, etc.

Va pup.

YLARI
http://community.webshots.com/album/561951230FYYkoq

http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Asaaa: vazut rochitza manufacturata de cleo, mama nene dar ce talente ascunse aveti voi, fetelor... eu sunt in ceatza ca tre' sa imi scurtez bretelele la rochitza cu care ma voi imbraca la botez........ ca sa nu mai vorbim de cusut nasturi sau alte prostii........

Laura, si a mea a urlat cateva zile aiurea in tramvai, am crezut ca mor de nervi ca ea nu e plangacioasa deloc deloc. Daca ma mai stresa mult sunam la Medicover ca nu stiam frate ce sa ii fac. Eu am studiat problema si singura explicatie era ca plangea de oboseala dar nu vroia sa doarma si era foarte foarte nervoasa din cauza oboselii. Sa ma fi ferit Sfantul sa i se faca foame si sa nu fiu cu bibe gata de mufat, ca ma stia tot cartierul... (daca n-am tzitzi...) Asa ca am avut grija sa fiu gata cu papica inainte sa i se faca foame (dezavantaj aici caci nu imi mai manca tot bibe decat cu chiu cu vai) si cand o vedeam ca incepe sa se traga de ureke (semn de nervozitate) o si luam la hatzanat sa adoarma. Ei bine atunci se agita un pic mai tare (ca deh, era mai interesant treaza) dar apoi se linistea imediat si adormea. Si asa am scapat noi de urlete.
Cadina, despre dintzisori ne-a zis si noua doctoritza ca or sa iasa ceva mai devreme, acum nu stiu ce sa zic cat de devreme. Ea baloseaza si isi baga pumnutzii in gura dar asta e si semn de fomitza (am observat)

Miss, ma gandesc la tine, la Daviduca, sa va simtiti bine acolo!

L-am rugat si eu pe tati sa ne scoata la oras astazi... abia astept!!!

Mai vroiam sa mai zic ceva, dar nu mai are memorie babutza de mine...

YLARI
http://community.webshots.com/album/561951230FYYkoq

http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Eu beau cafea in fiecare zi, aceeasi cafea juma-juma cu lapte pe care o beam si in timpul sarcinii. Deja cred ca stia Radu gustul Si chiar n-are probleme cu somnul.

Laura, tare frumusele pozele de la munte. In special cele de la Rasnov, tare imi place acolo, am fost in fiecare an de cativa ani incoace. Dar esti fortoasa de l-ai carat tu pe Mircica in marsupiu.
Unde ati stat in Bran? Tare m-as mai duce si eu. Cred ca tot imi fac curaj prin septembrie si mergem si noi la Moeciu sau Bran.
Noua ne-a placut atre mult in Bran la Vila Alisa, in special ca are si loc de joaca pentru copii.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam3" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05) si puiul mic Raducu(06.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns socrate spune:

ASteptam recomandari Laura pentru o viluta. Caut si eu ca dupa ce venim de la ai mei vrem sa ne oprim pentru putin timp la munte cu niste prieteni.
Acum am putin timp sa detaliez cu bagajele cu care am fost plecata in ultimul timp cu bb.

- carutz - maxima necesitate
- landou - nu l-am mai folosit ii e mic si nu se poate fatzai
- scutece de finet si paturica - foarte util pentru acoperit
- voalul meu de mireasa - asta pentru muste si tzantzari
- haine - am luat prea multe clar. Ce sunt foarte utile sunt tricouri mai multe ca se intampla accidente de regurgitari si dupa aia vin mustele. Bodyuri sunt iarasi ok. Tb neaparat haine mai groase pentru seara,traininguri. Caciulita este iarasi utila tot pentru seara.
- sosete mai subtiri si mai grosute tot pt seara
- lotiune importriva tzantzarilor - utila
- lotiune pentru soare - utila
In rest am luat tot ce era de luat din gama de cosmetice si servetele, uleiuri etc.
A si utile mai sunt si mai multe prosopele mici pentru diverse.
L-am spalat des la fund si la manute si fata dar tot a facut bubitze de caldura.
Pampersi am luat cam 5 pt fiecare zi, ca pana la urma se mai pot cumpara si de acolo.
Am luat termometru, forfecuta, eferalgan pentru copii, smecta pentru diaree, ceai si evident biberoane si pompa de san.
La mare in concediu voi lua si solutie de sterilizat la rece de la Chicco. Acum ultima data i-am spalat decat biberonul vad ca nu a patit nimic.
CAm atat am invatat eu din deplasari. Evident am luat si jucarii, mai multe suzete si servetele de hartie.



Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Nicole, super costumatia alba! Si ce daca a mai purtat-o...e f misto, eu asa l-as imbraca.
Eu am o costumatie deocamdata noua de la obaibi, dar nu astept botezul. Il imbrac cu ea de pe acum si asa am atatea hainute si nici nu apuca sa le poarte...da...la munte au cam trebuit adidasii ca era mai frigut...dar in Bucuresti sa stii ca doar odata i-am pus.
Cami M super pozicile, mi-a placut cum adormise Sofia pe canapea...hihi. Sabina iti seamana leit.
Ylari vad ca toti bbicii de pe forum au trecut prin asta asa ca m-am linistit si eu cu plansul necontrolat de dupa masa.
Sis, nu stiu cum se face de am slabit la cat am mancat...dar am pus la loc de cand sunt acasa ca l-a pus pe Bogdan sa cumpere rahat cu biscuiti...si am mancat non stop.
GAbitzule, am stat in Moeciu de jos la pensiunea Diana. Privelistea era f frumoasa, gazda f draguta, 90 RON/noapte. Iti dau daca vrei contactele. Da, am ales sa-l tin eu in marsupiu ca eu nu prea am incredere in mijlocul asta de transport pana la 6 luni.
Asa ca marsupiu e de forma, eu il tin de-a dreptul in brate, ta-su l-ar fi lasat sa spanzure...deci inca si mai fortzoasa..Doar la scari i l-am dat ca mi-era frica ce inguste si abrupte erau...
Super cetatea. eu nu o vazusem niciodata.

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE MIRCEA
ALBUMELE MELE

BURTICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Citat:
citat din mesajul lui socrate

ASteptam recomandari Laura pentru o viluta. Caut si eu ca dupa ce venim de la ai mei vrem sa ne oprim pentru putin timp la munte cu niste prieteni.


Socrate Vilutza asta e super ca nu e la strada. E f curat, baie in camera, priveliste misto, gratar amenajat in curte - nu tr sa cari fiarele dupa tine, foisor, leganute, locuri de parcare. Daca vrei, iti dau nr de tel.
Ingenioasa faza cu voalul de mireasa impotriva tzantzarilor!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE MIRCEA
ALBUMELE MELE

BURTICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Cami - am vazut poze superbe de la botezul Sabinutzei
Laura - fug acum si eu pana la obaibi poate gasesc ceva. nu am mai fost pana acum. park este si in Orhidea ?

Poze
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata! De dimineata m-am luat cu treaba prin casa si abia acum am ajuns la calculator...si la voi!

Cami - felicitari pentru micutza crestina!
Nicole - si mie imi place mai mult costumatia pe alb decit camasutza galbena - ce daca a mai imbracat-o?
Cadina - esti sigura ca e vorba de canini? Asa a spus pediatrul? Nu am mai auzit pina acum sa apara canini mai ales, asa de devreme...poate totusi e o alarma falsa!
Laura - super pozele de la munte - da-mi si mie te rog contactul de la vila - imi place mult mai ales curtea!
Simo - super sunt perlele - chiar ar trebui sa le notezi...o sa rideti si mai copios peste ani!

L-am cintarit si eu pe Tudor de dimineata - vad ca in ultima saptamina nu a luat nimic...sper ca nu e o problema asta...



Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput