Nasterea la Medlife (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dma2007 spune:

fetelor daca m-a chemat vineri dim la 8 la spital aveti idee cand intru in operatie?

mai trebuie facut ceva in dimineata respectiva?



M.A. 38s+! a inceput numaratoarea inversa
AMR 3 zile
surpriza MARIA ANDREEA
sper sa fie bine samburelul si sa creasca mare!!!!!!!
http://bd.lilypie.com/k1Xkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

luiza multumesc mult pt rasp

dma eu cred ca tb sa te duci cu buletinul la tine, epilata , spalata si ...atat. mult succes si tinem pumnii sa fie bine

fetelor inainte de ceza cu cate zile te suna de la medlife ? ca eu am inteles ca o sa primesc un telefon de la ele. dar nu stiu cand. si ce o sa ma intrebe ....aveti idee?

36+ Vlad Alexandru

puiutz
poze
puipui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pierrine spune:

Freshnana, pe mine nu m-a sunat nimeni de la medlife inainte de cezariana, dar presupun ca nu ai cum sa uiti ca in ziua X la ora... esti programata acolo, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pierrine spune:

Dma, mai ai asa putin! Iti tin pumnii sa fie totul bine. Daca te-a chemat la 8...Chiar asta e ora programata pt. ceza sau ti-au spus sa vii mai devreme? Ca ora mea a fost 13.00, dar mi-au spus sa vin pe la 8.30.
Te internezi( sa stii ca poate dura destul de mult manevra asta), iti face un test de monitorizare a miscarilor fetale( cu benzile acelea peste burta), te instalezi in camera, te verifica daca esti corect si suficient epilata, daca nu...se iau masuri ad-hoc...si, in general, te vei urca pe pereti de nervi ca nu te mai cheama o data!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pierrine spune:

Freshnana, tu cu paranoia ta! Nu pazeste nimeni salonul...ca nu e nevoie! Nu intra persoane neautorizate, iar personalul de la medlife presupun ca intruneste cele mai inalte standarde de probitate morala si profesionala.
Hm, auzi care era problema ei, cine pazeste salonul daca pleaca pe undeva?! De fapt trebuia sa pui altfel problema: cine pazeste salonul cat vei fi in operatie si apoi la terapie, caci dupa ce te internezi, te si cazezi, deci iti lasi lucrurile si intri in sala de oiperatie. Atunci sa te tii...daca iti cotrobaie colega de camera prin lucruri?!
P.S. Sper ca ti-ai dat seama ca glumesc????????????!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

pierrine m-am prins ca e gluma

ideea e ca mi s-a spus de la receptie ca voi fi sunata
eu nu am vbit cu nimeni dc vreau salon single sau shared, nimik despre ce voi face in spital. ma gdeam ca telefonul de la ei ma va lamuri cumva
dar dc nici voi nu ati fost sunate...

36+ Vlad Alexandru

puiutz
poze
puipui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_prea spune:


Fetelor, stiu ca sunt off topic si imi cer scuze, dar asa cum stiti costurile unei fertilizari in vitro sunt mari, insa noi incercam sa implicam statul in sustinerea financiara a cuplurilor care au nevoie sa apeleze la fertilizare si inseminari artificiale. Pentru aceasta s-a creat o petitie si incercam sa obtinem cat mai multe semnaturi. O sa postez aici link-ul
http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html,
cu rugamintea sa semnati si sa dati mai departe.
Multumesc frumos pentru intelegere.
Nasteri usoare si bebeii sanatosi!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen71 spune:

miki,nu ne spui nimic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_bubu spune:

Buna Carmen! Asa e, sunt datoare cu vesti noi:) Din pacate,pot sa spun ca azi am avut prima experienta neplacuta la medlife, de un an de cand merg la ei. Mi-au gresit programarea la dr Cozinov, asa ca azi cand am ajuns,dupa ce m-au plimbat pe la 3-4 receptii, o tipa de la receptie spital imi spune senin ca dna dr a avut azi program in centrul de la unirii, si nu in grivitaca nu stie cum de mi-a facut cineva programare la ora 16. Dar ne-am gandit ca daca tot am facut drumul pana acolo, sa mergem la un medic pediatru;din pacate, dna dr Georgescu nu mai era (am auzit ca e ff buna), dar ne-a consultat dnul dr Giosanu Constantin, care a fost super ok;l-a consultat cu atentie si apoi ne-a explicat pe indelete mai multe probleme. Ne-a recomandat o eco abdominala,pt ca inca nu i-a trecut icterul si sa vada daca e totul in regula cu ficatul. Sapt viitoare mergem din nou la consult.

M-am hotarat sa-l inscriu la un pediatru la medlife, dar nu stiu daca sa merg tot dr asta sau sa incerc la dna dr Georgescu. Voi ce spuneti?


P.S. Scuze de intarziere, dar abia acum am ajuns la calculator:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dma2007 spune:

pierrine merci de raspuns! dr m-a chemat la 7.30 si a zis ca poate intram in sala la prima ora!
of ce emotii am!



M.A. 38s+! a inceput numaratoarea inversa
AMR 3 zile
surpriza MARIA ANDREEA
sper sa fie bine samburelul si sa creasca mare!!!!!!!
http://bd.lilypie.com/k1Xkp2.png

Mergi la inceput