Mamici norocoase de sept-oct 2008 (116)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Neata burtici

Ma duc sa fac analiza lui crocobaur si sper sa nu doara f tare..ca m-ati cam speriat...

Valentina 32 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Bafta, Babytza!
Pe mine nu m-a durut, depinde de mana asistentei.

33+ AMR 46 zile!!

Haiduc iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Stai linistita Babytza ca nu doare la Medicover...nu iti baga speculum ala pana la capat, doar un pic si dureaza si putin. Tinem pumnii sa iasa negativ.
Muuh, cred ca tu ai prins alte "directive" in Elias... In 2005 dadeau drumul la aer conditionat dar cred ca era pus pe 28 de grade, era cam cald si la bebei...Iar in maternitate era cald pentru ca nu aveau aer deloc...sper sa fie mai bine acum. Mai ales daca am norocul sa prind vrei rezerva de la CMU libera, nu m-am lamurit inca daca e chiar atat de departe de maternitate sau e o distanta rezonabila...
Cred ca azi dau o fuga in Obor, la ideea Babytzei. Poate ma mai capatuiesc cu o camasa de alaptat, ceva. Eu nu am avut deloc una speciala (cu fante la tzitzi), doar cu nasturi in fata. Banuiesc ca tb sa fie larga bine sa nu iasa tzitzi pe acolo si cand nu vrei
Cu bagajul sunt gata...doar sa le montez. Dar asta voi face maine, ca implinesc 36 s si intru in nr 37.

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Neata burtici!!!
RAPORT ZILNIC: DYANIRA TOT 2 IN 1
Moni bine ca ai intrat sa ne spui ce e cu tine.Imi pare rau ca nu te-ai simtit bine!!Nici eu nu ma simt extraordinar mai ales cu psihicu dar ma incurajez ca nu mai e mult si trece!Iti trimit un de incurajare!
Claudinna sper sa fie bine maine la control!!!Mai putin si ne vedem minunile!
Stare psihica proasta pe care o avem cele care suntem tare aproape de termen cred ca e normala!!!E paranoia dinainte de nastere!!!Si pe langa toate starile mele ma mai streseaza si maica mea si soramea cu telefoanele lor: sunt puse pe cearta, si eu chiar nu am dispozitia necesara!!

Diana
36+ mamica fericita de ANDREI TUDOR
AMR putin pana sa ne vedem minunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Neata burtici,

va invit la o cafea cu lapte si sandvisuri cu branza , oua fierte si rosii.

eu nu pot sa ma laud ca imi este foarte bine, deoarece toata seara treacuta si continua, m-a intepat jos de imi venea sa-mi iau campii. Colac peste pupaza, am fost constipata un pic si dupa ce am reusit sa merg la toaleta ieri, am ramas cu o durere urata, care coroborata cu durerea de mijloc - spre cocis, mi-au pus capac.

Sper sa se mai linisteasca azi daca nu mai fac nimic prin casa.

Claudinna, bafta multa la dr si sa te intorci cu vesti bune


Feli, super tare faza cu "üff mufa"

34+ Mami fericita de Irina

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zambetmic spune:

'neata burtici

vin cu raportul dupa vizita de ieri
in primul rand sunt dezamagita si nervoasa in legatura cu modul de tratare si cu rezultatul dat ...
aveam programare la ora 19 si bineinteles ca la fara 10 eram prezenta, si am stat ca bou' pana la 20 pt ca se decalase programul, fara sa aiba cineva bunul simt sa vina sa isi ceara scuze si sa ma anunte acest lucru ... aflat doar din ce mai comentau viitoarele mamici ce asteptau si ele ca si mine
asta a fost prima faza
buun, am intrat, nici medicul n-a dat niciun semn in a-si cere scuze ceva ... pt ora de intarziere (vorbim de Medlife ca sa se stie) si ma rog ... s-a apucat de eco
nu mi-a dat CD, doar o foaie pe care toate propozitiile contin cuvantul "par" sau derivati
adica:
"Structurile intracraniere PAR de aspect normal.
Viscerocraniu APARENT normal.
Coloana vertebrala PARE continua ..." si asa mai departe
voi ati primit rezultate de acest fel?!?!?!!?
miercuri am si consultatie si o sa intreb daca este normal sa se scrie asa rezultatele

acum Vladut
ca si dezvoltare "PARE" ok, adica isi mentine acelasi ritm constant ca si pana acum, fiind cu o saptamana mai mic decat UM
din pacate cred ca-mi iau adio de la nasterea normala deoarece e deja a doua saptamana cand e pozitionat cu capul in sus si se pare ca si-a si infasurat cordonul in jurul gatului ... NU A PUTUT SA VADA (sunt plina de nervi de ieri...scuzati ca "tip" cu litere mari da asta e starea de spirit de la ora asta ...) daca e esarfa sau circulara, dar a zis ca pare circulara

la intrebarea mea daca e vreo problema cu circulara, ca eu din ce stiu nu-i pericol cat e in burtica bebe a zis ca nu-i chiar asa, ca se poate taia alimentarea ...

am zis aseara sa incerc sa nu ma crizez prea tare ca sa nu ii fac rau guguloiului
asa ca acum astept consultatia de miercuri la med gin si apoi echo de joi de la Iosup ... poate vede el mai bine ce si cum, si sigur imi va da si o foaie de rezultat mai de bun simt

cam atat despre noi ... imi pare rau daca va indispun si pe voi cu starea si vestile mele

32+ cu Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

neata si de la mine,

sunt atat de somnoaroasa....si io-s inca la serviciu....
imi pare rau petnru fetele cu probleme.
zambetmic,stai linistita sa nu -i faci rau bebelului.
o sa vezi la eco ce si cum.
io si ieri si alaltaieri am avut secretie cu firicele f subtiri rozalii...ca de sange....e normal?nu e?cine stie?al meu doctor....cica e iar in concediu....n-am dat de el....la altii m-am saturat sa ma duc....
in rest....cam am contractii de 2zile...si bag nospa la greu....dar ma calmeaza doar pt putin timp.
io sper sa mai stea putoiu meu acolo in burtica....macar sa fac si io37sapt...sa ma primeasca la medlife.ca daca am un doctor...."miserupist"...macar spitalu sa ma ajute cat de cat.
pup si io.

carla,33+ putoiu sasha
prune si pepene...pepene si piersici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Zambet mic, imi pare rau sa aud ca sunt probleme dar ca sa te inccurajez, cat am stat in spital a venit o tipa insarcnata in 38 s si ceva pt nastere prin cezariana, tot cu circulara de cordon din luna a 6, si nu a avut probleme. A nascut si erau bine si ea si bb a doua zi. Asa ca nu te ingrijora ca sunt sigura ca va fii bine.

34+ Mami fericita de Irina

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Am scimbat si semnatura!!!
Doamne ce putin mai e!!!!AMR 21 zile!!!!
Morcovi, morcovi, morcovi

Diana
37+ mamica fericita de ANDREI TUDOR
AMR putin pana sa ne vedem minunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratonelu

neata si de la mine,

sunt atat de somnoaroasa....si io-s inca la serviciu....
imi pare rau petnru fetele cu probleme.
zambetmic,stai linistita sa nu -i faci rau bebelului.
o sa vezi la eco ce si cum.
io si ieri si alaltaieri am avut secretie cu firicele f subtiri rozalii...ca de sange....e normal?nu e?cine stie?al meu doctor....cica e iar in concediu....n-am dat de el....la altii m-am saturat sa ma duc....
in rest....cam am contractii de 2zile...si bag nospa la greu....dar ma calmeaza doar pt putin timp.
io sper sa mai stea putoiu meu acolo in burtica....macar sa fac si io37sapt...sa ma primeasca la medlife.ca daca am un doctor...."miserupist"...macar spitalu sa ma ajute cat de cat.
pup si io.

carla,33+ putoiu sasha
prune si pepene...pepene si piersici....

Ratonelu, imi pare rau sa aud ca ai contractii, dar daca nu sunt mai mult de 5 pe ora si continue, eu zic sa nu te ingrijorezi ca se poate sa fie BH. Le poti confunda fiindca si BH sunt dureroase - la mine asa a fost. Stai cat mai linistita si vor trece.

34+ Mami fericita de Irina

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput