FIV cu DONATOR sau IAD - CAP 8

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inna30 spune:

monty.cum te mai simti? te pup si ai grija de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Fetelor pe mine ma doare un pic burta, nu tare sa iau pastile, dar parca ma apasa ceva, ma jeneaza, nu stiu cum sa zic.

Va pe toate cu drag

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna30 spune:

iuca..asa ma durea si pe mine, ca o presiune in burtica jos, mai intepaturi destul de tari..si imi puneam ultrogestan 2 seara si stateam linistita in pat..asa mi-au spus cei de la bucuresti, e de bine stai linistita ca se prinde, dar sa stai in pat si ultrogestanul il fixeaza , deci fixeza sarcina, dar sa stai in pat cuminte, fara efort. te pup si sa auzim vesti bune cat de curand.De fapt si acum imi pun pt ca tot ma doare burtica mai ales seara dupa ce stau o zi intreaga in picioare , scaun etc.Nu are ce sa-ti faca rau asta ba din contra te ajuta( parerea mea) dar o sa fie bien stai linistita.


7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

inna asa ma doare burta cum spui tu. Mie imi e teama sa nu fie de la stimulare si sa fi facut hiperstimulare.
Mie mi-a dat Duphaston o tableta dimineata si una seara, are acelasi rol ca Utrogestanul din cate stiu eu. De stat in pat recunosc ca nu prea am stat, am inceput serviciul, dupa atatea zile de concediu si sefii mei m-au luat de odihnita.
Sper sa fie bine.

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabri-ela spune:

Fetelor sa avem bafta la acest nou capitol
Felicitari Inna pentru reusita si multa bafta pt Iuca. Abia astept sa m-a alatur si eu voua pe faleza cand ve-ti iesi si BB la plimbare, pt ca si eu sunt din Galati.....deja trei galatence la acest capitol

Pupici pt toate fetele si nastere usoara dma vineri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipcirip spune:

Iuca eu cred ca e de la implantare. Nu cred ca ai facut hiperstimulare.
Dma nastere usoara. Vrem poze cu bb.
Monty tu ce mai faci? Te-ai ascuns?
Bytzi am citit ca nu-i mai dai pastilutze sotzului. Dc vretzi FIV cu biopsie sa ia pastilele in continuare pt ca va cresc shansele la biopsie.

Cirip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Fetelor, pentru dureri de burta se poate lua no-spa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Pentru ca nu stiu daca cititi si la subiectul "Campanie pt sensibilizarea autoritatilor", redau si aici link-ul catre petitia creata de noi - Sustinere pentru reglementarea legala a reproducerii umane asistate medical si introducerea procedurilor inseminare artificiala si fertilizare in vitro in programele nationale de sanatate.
Fac un apel la voi sa semnati petitia si sa inaintati link-ul cattre ea mai departe in lista voastra de mess, pe mail, etc.
Acesta este link-ul: http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html



Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!
www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

gabri-ela multumesc mult chiar ar fi foarte frumos sa fie asa. Doamne Ajuta!
cipcirip ce bine ar fi sa fie de la implantare. Dr mi-a zis ca e posibil sa ma doara burta.
inna ce faci, cum te simti ca prospata ce simptome ai?
montytaiana ce mai faci draguta?
Ioana_p76 am semnat petitia
Moniland, Tabitha speciali

Va pr toate cu drag



"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna30 spune:

iuca ma sint foarte bine, nu am greturi, nici varsaturi si ma bucur ca nu am starea de rau si sper sa nu am, sanii ce ma dor sunt umflati si durerosi , de fapt asa au fost cam la o sap dupa inseminare au inceput cate un pic cate un pic sa ma doara din ce in ce mai tare, au fost nopti cand inebuneam de durere, acum sunt mai bine ori m-am obisnuit eu , si sunt somnolenta, as dormi toata ziua.Ia sa vezi cat de curand vei avea si tu la fel, sunt sigura ca vei reusi, pt ca a fost facut IA asa cum trebuie, monitorizata bine si va fi un succes cu siguranta, abia astept sa-ti faci testul, la mine a iesit in z10 pe test slab pozitiv.te pup
Monty ce faci? esti bine?
pup toate fetele si va trimit cate o

Mergi la inceput